Barszcz ukraiński wegetariański
- Bulion warzywny (3000 ml)
- Burak (500 g)
- Masło klarowane (20 g)
- Marchewka - 2 małe sztuki (100 g)
- Pietruszka - 1 mała sztuka (50 g)
- Seler korzeniowy (50 g)
- Papryka czerwona - 1 sztuka (140 g)
- Ziemniaki późne (500 g)
- Kapusta biała (250 g)
- Pomidory w puszce - krojone, 1 puszka (500 g)
- Koncentrat pomidorowy (50 g)
- Fasola konserwowa - biała, 1 puszka (400 g)
- Śmietanka kremowa 30% (50 g)
Przepis na barszcz ukraiński wegetariański krok po kroku
Zagotuj bulion.
Marchewkę, selera oraz pietruszkę obierz, a następnie zetrzyj na tarce. Paprykę pokrój w niewielką kostkę.
Na maśle podsmaż kilka minut starte warzywa, paprykę oraz 2 ząbki czosnku wraz z odrobiną soli.
Buraki pokrój w słupki (jak na frytki), a ziemniaki w kostkę.
Kapustę posiekaj drobno.
Wszystkie przygotowane warzywa dodaj do gotującego się bulionu.
Gotuj do miękkości warzyw (zwłaszcza buraków, kapusty i ziemniaków) - około 20 minut.
Gdy warzywa będą miękkie, dodaj koncentrat pomidorowy, pomidory krojone, fasolę z puszki oraz sol i pieprz. Gotuj około 10 minut.
Po tym czasie dodaj śmietankę i koperek. Dopraw do smaku octem, solą i pieprzem.
Gotuj przez maksymalnie 2 minuty.
-
Barszcz ukraiński
-
Barszcz ukraiński z czerwoną fasolą
-
Zakwas z buraków czerwonych
-
Barszcz do krokietów
-
Barszcz ukraiński thermomix
-
Barszcz ukraiński wege
-
Barszcz ukraiński z fasolą z puszki
-
Barszcz ukraiński z kiszonych buraków
-
Barszcz ukraiński z mrożonki
-
Prawdziwy barszcz ukraiński
-
Barszcz ukraiński bez mięsa
-
Barszcz ukraiński z jajkiem
-
Barszcz ukraiński na żeberkach
-
Barszcz ukraiński z botwiny
-
Barszcz ukraiński z ziemniakami i fasolą czerwoną
-
Barszcz ukraiński z białą fasolą
-
Prawdziwy barszcz ukraiński z białą fasolą
-
Barszcz ukraiński
Więcej informacji na temat barszczu ukraińskiego wegetariańskiego
Pyszny, a zarazem zdrowy barszcz ukraiński wegetariański jest świetnym pomysłem na obiad wege bez mięsa. Z fasolą, kapustą i dużą ilością warzyw. Przepis na wegetariański barszcz ukraiński jest łatwy, dobry na smaczny i rozgrzewający posiłek. Zupa sprawdzi się świetnie na obiady w wersji wege, ponieważ nie zawiera ani grama mięsa. Jest sycąca, ma stosunkowo niewiele kilokalorii, a przy tym ma pyszny smak. Gdy nie wiesz jak zrobić barszcz ukraiński wege, poznaj ten łatwy przepis. To idealny pomysł na coś odżywczego.
Tradycyjnie, barszcz ukraiński wywodzi się z kuchni ukraińskiej. Barszcz ukraiński wegetariański to smaczny sposób na danie na obiad bez mięsa. Przepis na wegetariański barszcz ukraiński składa się z bulionu warzywnego i bardzo dużej ilości warzyw: z fasoli, kapusty, buraków i ziemniaków. Marchewka, seler i pietruszka są podsmażone na maśle wraz z czosnkiem i papryką. Przez to zupa jest bardzo dobra w smaku. Całość zabielona jest śmietanką. Do smaku pasuje świeży koperek, sól, pieprz i ocet. Barszcz ukraiński wegetariański podawać można ze świeżym pieczywem. Jest jednak zupą, która ma mnóstwo składników, więc żadne dodatki nie są konieczne.
Dobry pomysł na łatwe wege danie to barszcz ukraiński wegetariański z fasolą i kapustą. To smaczna zupa bez mięsa, którą z pewnością się najesz. Zobacz, w jaki sposób przygotować barszcz ukraiński wegetariański. Na początku przygotuj bulion warzywny. Jeżeli nie masz domowego bulionu warzywnego, do przepisu na wegetariański barszcz ukraiński możesz wykorzystać bulion w kostce. Powinno być go 3 l. Bulion warzywny należy zagotować. W tym czasie przygotuj warzywa. Rozgrzej masło klarowane i podsmaż na nim obraną, umytą i startą na tarce marchewkę, selera oraz pietruszkę. Dodaj też paprykę pokrojoną w niewielką kostkę i czosnek. Posól i smaż, aż się lekko zarumienią. Pokrój też buraki w słupki, a ziemniaki w kostkę (także nie za dużą). Kapustę posiekaj nożem. Dodaj do gorącego bulionu podsmażone warzywa, buraki, kapustę i ziemniaki. Gotuj do miękkości, przez około 20 minut. Buraki, kapusta i ziemniaki będą gotowały się najdłużej, a jak już będą miękkie, dodaj pomidory, koncentrat pomidorowy, fasolę, wsyp też sól i pieprz. Gotuj kolejne 10 minut. Na końcu zabiel zupę śmietanką, wsyp koperek i dopraw do smaku (ocet, sól, pieprz). Ta pyszna zupa jest już gotowa do podania.
*Fasola biała nie musi być z puszki. Można wcześniej surowe nasiona białej fasoli zalać wodą i moczyć przez kilka godzin. Moczoną fasolę, przed gotowaniem zupy, zagotuj do miękkości, a następnie dodaj pod koniec gotowania.
Alergeny w barszczu ukraińskim wegetariańskim
Lista alergenów dla barszczu ukraińskiego wegetariańskiego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
- Seler korzeniowy
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło klarowane
- Śmietanka kremowa 30%
Wartości odżywcze barszczu ukraińskiego wegetariańskiego
Przepis jest wegetariański. Nie można go zaliczyć do wegańskiego, ponieważ jest zabielany i zawiera masło. Zupa jest niskokaloryczna i jednocześnie bardzo odżywcza. Jest bogata w błonnik i białko pochodzenia roślinnego. Zdrowe i odżywcze danie. Może być ciężkostrawne ze względu na fasolę.
Energia i białka
(465g)
Węglowodany
(465g)
Tłuszcze
(465g)
Witaminy
(465g)
Składniki mineralne
(465g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.