Placki ze szpinakiem
- Szpinak (100 g)
- Jajko (2 szt.)
- Mąka pszenna typ 750 - 5 łyżek (50 g)
- Mleko 2% - 6 łyżek (60 ml)
- Ksylitol (cukier brzozowy) - 2 łyżki (20 g)
- Proszek do pieczenia - 1 łyżeczka (5 g)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (20 ml)
Przepis na placki ze szpinakiem krok po kroku
Wszystkie składniki oprócz oleju umieść w naczyniu blendera i zblenduj na gładką, jednolitą masę.
Na patelni rozgrzej olej i łyżką wykładaj porcje ciasta, formując okrągłe placuszki.
Smaż obustronnie do zarumienienia.
Więcej informacji na temat placków ze szpinakiem
Placki ze szpinakiem to pomysł na pyszne, zdrowe śniadanie, kolację lub na obiad na słodko dla całej rodziny. Są bardzo łatwe i szybkie w przygotowaniu, dlatego z pewnością poradzisz sobie z nimi, nawet nie mając większego doświadczenia kulinarnego. Najlepiej przygotować je ze świeżym szpinakiem, który będzie miał najwięcej wartości odżywczych. To bardzo zdrowe warzywo o wielu właściwościach prozdrowotnych. Jest świetnym źródłem witaminy C, kwasu foliowego, antyoksydantów i związków o działaniu przeciwzapalnym. Niestety dla wielu osób to jednocześnie jedno z najbardziej nielubianych warzyw. Przepis na placki ze szpinakiem to świetny sposób na to jak włączyć je do diety. Są bardzo smaczne, dobre na wiele okazji i mogą sprawić, że nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy szpinaku, zmienią zdanie na jego temat. Jak zrobić placki ze szpinakiem, aby były naprawdę najlepsze? Koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz sprawdzony, prosty przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Jedyne składniki, których będziesz potrzebować do jego przygotowania to szpinak, jajko, mąka, mleko lub napój roślinny, proszek do pieczenia oraz coś do posłodzenia. Zamiast tradycyjnego cukru polecamy ksylitol lub erytrytol, które mają mniejszą kaloryczność oraz indeks glikemiczny, dzięki czemu placki szpinakowe będą zdrowsze. Jeśli zależy Ci na jak najzdrowszej, najbardziej fit wersji, możesz zastąpić mąkę pszenną białą, całkowicie lub częściowo mąką pełnoziarnistą, która ma większą zawartość błonnika i składników mineralnych. Placki szpinakowe świetnie smakują w towarzystwie owoców, na przykład truskawek, malin, jagód, borówek, czy porzeczek, a także jogurtu, dżemu lub masła orzechowego. Jeśli szukasz pomysłu na zdrowe, odżywcze, sycące, przeciwzapalne śniadanie lub dowolny inny posiłek na słodko, który posmakuje całej rodzinie i zadba o Wasze zdrowie, koniecznie wypróbuj ten przepis. Na pewno zostanie z Wami na długo.
Alergeny w plackach ze szpinakiem
Lista alergenów dla placków ze szpinakiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 750
- Proszek do pieczenia
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
Wartości odżywcze placków ze szpinakiem
Przed podaniem odsącz nadmiar tłuszczu papierowym ręcznikiem.
Energia i białka
(0g)
Węglowodany
(0g)
Tłuszcze
(0g)
Witaminy
(0g)
Składniki mineralne
(0g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.