II śniadanie

Ilustracja: Pomysły na drugie śniadanie - zobacz, co warto przygotować

Zbilansowana dieta uwzględnia 4-5 posiłków w regularnych odstępach czasowych. Drugie śniadanie jest ważnym elementem codziennego menu, ponieważ uzupełnia przerwę pomiędzy posiłkami takimi jak śniadanie i obiad. Przekąska na drugie śniadanie można łatwo zabrać ze sobą do pracy czy do szkoły. Dobrym pomysłem może być sałatka, jogurt z orzechami czy dowolny owoc. Różnorodność produktów zapewni wysoką wartość odżywczą posiłku. Dlatego też nie powinno pomijać się drugiego śniadanie w diecie.

Pomysły na drugie śniadanie - zobacz, co warto przygotować

Kolejny dzień kanapka z serem na drugie śniadanie? Znasz to? Czy może kończą Ci się pomysły na ciekawe posiłki? Zdrowa dieta musi być różnorodna! Sprawdź nasze propozycje na to, aby drugie śniadanie było pełne wartości odżywczych, a zarazem wyglądało zachęcająco.

Drugie śniadanie nie musi być nudne!

Ciekawe aranżacje II śniadań – lunch boxy i inne

Drugie śniadanie nie musi się kojarzyć z nudnymi kanapkami owiniętymi w folię aluminiową czy papier śniadaniowy. Czasy kiedy jedyną opcją na 2 śniadanie była kromka chleba, ser i szynka dawno minęły. Choć produkty spożywcze praktycznie te same od dekady, to wyobraźnia miłośników kulinarnych dużo większa. Wszelkie poradniki w TV czy w Internecie dostarczają wielu inspiracji do łączenia produktów, jak i ich ciekawej kompozycji wizualnych.

Przekąski na 2 śniadanie mogą być skomponowane w interesujący dla oczu sposób. Służą do tego różnego rodzaju pudełka – śniadaniówki, lunchboxy czy szczelnie zamykane pojemniki na jedzenie. Zachęcają swoim kolorem, kształtem czy funkcjonalnością. Niektóre z nich zawierają także sztućce czy dodatkowe małe pudełeczka na dodatki takie jak orzechy, bakalie czy sosy do sałatki.

Co na drugie śniadanie? Inspirujące pomysły na 2 śniadanie

Zdrowa dieta uwzględnia regularność 4-5 posiłków dziennie. Drugie śniadanie to konieczność, dlatego dobrze, jakby było smaczne i różnorodne. Niezależnie od tego, czy preferuje się posiłki słodkie, słone, wegetariańskie czy nawet wegańskie, można przygotować drugie śniadanie o wysokiej wartości odżywczej.

Nabiał, warzywa, owoce czy inne zdrowe produkty spożywcze to pomysł na szybką przekąskę do szkoły czy do pracy. Będąc w domu, można sobie przygotować bardziej skomplikowane posiłki. Jest wtedy możliwość przygotowania sobie ciepłego 2 śniadania takiego jak placuszki na słodko czy wytrwane gofry.

Warto mieszać ze sobą różne smaki i produkty oraz eksperymentować w kuchni. Przekąska na drugie śniadanie to idealna szansa na odrobinę szaleństwa w kuchni. W propozycjach na II śniadanie ograniczeniem jest tylko własna wyobraźnia i ewentualnie czas. Szybkie i zdrowe posiłki to droga do dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego. Warto o tym pamiętać!

Pomysły na szybkie II śniadanie

Co na drugie śniadanie? Fit propozycje

Szybki pomysł na II śniadanie nie musi ograniczać się do wizyty w fast-foodzie lub zakupu niezdrowego batonika. Posiłek fit to nie tylko ten, na którego przygotowanie poświęca się dużo czasu w domu. Warto przyjrzeć się smacznym pomysłom na drugie śniadanie.

W gotowych dietach odchudzających czy zdrowotnych często wymieniane są orzechy czy gorzka czekolada o zawartości kakao min. 80%. Ma to swoje logiczne wytłumaczenie. Są to produkty, które dostarczają cennych minerałów czy zdrowych tłuszczy. Dobra przekąska to taka, która zapewni odpowiednią dawkę wartości odżywczych, a do tego będzie smaczna. Czego nie można powiedzieć o wspomnianych wcześniej niezdrowych posiłkach.

Przykłady fit przekąsek na drugie śniadanie:

  • Garść orzechów niesolonych
  • Dowolny owoc + jogurt naturalny
  • Placuszki bananowe czy inne bez dodatku cukru
  • Roladki z sałaty, szynki, papryki (dowolne modyfikacje)
  • Gofry wytrawne na słono
  • Pokrojona marchewka z dipem
  • Sałatka warzywna

Optymalnie jest mieć zawsze w domu coś zdrowego do przekąszenia. Drugie śniadanie nie musi być obfite, dlatego nawet banan będzie ratował sytuację, jeśli brakuje czasu na przyrządzenie sobie posiłku. Produkty takie jak zapakowane orzechy czy jogurty naturalne wystarczy tylko otworzyć i zjeść zawartość.

Proste przekąski na drugie śniadanie

Tradycyjne kanapki nie są złym rozwiązaniem. Można je tak zaaranżować, żeby zachęcały swoim wyglądem. Pokrojenie ich w trójkąty łatwe do utrzymania to tylko przykładowy pomysł. Obecność sałaty zielonej czy papryki czerwonej poprawi walory odżywcze kanapki. Dobrym rozwiązaniem jest pieczywo pełnoziarniste czy ciemne szczególnie polecane osobom na dietach zdrowotnych.

Podążając za zasadą zero waste, można zobaczyć czy nie pozostały gotowe produkty po śniadaniu. Jeśli została niedokończona owsianka czy jaglanka z poranka, to można wykorzystać ją do zrobienia szybkich placków z dodatkiem jajka i owoców.  Dzięki temu nic się z jedzenia nie zmarnuje. Jeśli zostały gofry czy naleśniki z poprzedniego dnia, to przez noc spokojnie można je przechować w lodówce i wykorzystać jako gotowy posiłek na następny dzień.

Będąc na mieście, zdrową przekąskę na drugie śniadanie można także kupić w dowolnym sklepie. Szeroka oferta gotowych produktów daje duży wybór, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Zarówno osoba na diecie wegetariańskiej, wegańskiej czy też osoba diety eliminacyjnej. Przykładem może być gotowy jogurt z dodatkiem płatków i bakali czy hummus oraz dokupione do tego małe marchewki gotowe do spożycia. Niekoniecznie trzeba brać pierwsze z brzegu batony czy ciasteczka czekoladowe.

Dobrze zaplanowane menu na każdy dzień pozwala na spokojnie wymyślić pożywne i odżywcze posiłki. Jeśli wiadomo wcześniej, że w dany dzień będzie niewiele czasu na przygotowanie sobie jedzenia, można spakować dzień wcześniej drugie śniadanie do pojemnika i w momencie wyjścia z domu zabrać je ze sobą.

Pozostałe przepisy na drugie śniadanie

Często zadawane pytania
Poznaj inne kategorie przepisów na FajneGotowanie.pl
Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto