Puszysty omlet biszkoptowy na słodko fit z bananem
- Jajko (4 szt.)
- Mąka żytnia typ 2000 (20 g)
- Proszek do pieczenia (4 g)
- Olej rzepakowy (5 ml)
- Banan (120 g)
- Masło z orzechów arachidowych (ziemnych) (50 g)
- Dżem truskawkowy niskosłodzony (70 g)
- Erytrytol (30 g)
- Sezam nasiona (30 g)
Przepis na puszysty omlet biszkoptowy na słodko fit z bananem krok po kroku
Zacznij od oddzielenia żółtek od białek. Ubij białka z odrobiną soli aż piana będzie idealnie sztywna.
Do ubitych białek stopniowo dodawaj żółtka. Mieszaj do połączenia składników. Następnie dodawaj erytrytol stopniowo i tak samo zrób z mąką. Na końcu dodaj proszek do pieczenia.
Rozgrzej olej na patelni. Wylej masę i smaż omlety. Smaż pod przykryciem i na niewielkiej mocy palnika. Gdy omlet się zetnie i będzie się dało go przekręcić - obróć go na drugą stronę i smaż kolejną minutę.
Omlety posmaruj masłem orzechowym, dżemem i udekoruj bananem. Posyp sezamem.
-
Rzeszowiak
-
Biszkopt
-
Biszkopty
-
Biszkopty na tort
-
Placek z truskawkami
-
Biszkopt na tort
-
Biszkopt z 4 jajek
-
Biszkopt czekoladowy
-
Ciasto biszkoptowe
-
Biszkopt z jabłkami
-
Ciasto biskup
-
Biszkopt z truskawkami
-
Biszkopt rzucany
-
Ciasto pszczółka
-
Ciasto balladyna
-
Słonecznikowiec
-
Ciasto rafaello na biszkopcie
-
Biszkopt kakaowy
-
Ciasto biszkoptowe
Więcej informacji na temat puszystego omleta biszkoptowego na słodko fit z bananem
Ten przepis na omlet biszkoptowy jest idealny! To tak jakbyś jadł ciasto. Ciasto na diecie? Jak najbardziej! Z masłem orzechowym oraz bananem i dżemem… To jest niebo w gębie!
Ten omlet biszkoptowy jest bardzo puchaty i mięciutki. Idealny, prosty pomysł na śniadanie. Najważniejsze jest to, by bardzo dokładnie ubić białka. Dobrze ubita piana z białek zapewnia to, że omlet staje się maksymalnie puszystym plackiem. Omlet podawaj z masłem orzechowym i dżemem bez dodatku cukru. Pokrój na wierzch banana. Dzięki bananowi danie jest słodkie. Posyp omleta sezamem.
Alergeny w puszystym omlecie biszkoptowym na słodko fit z bananem
Lista alergenów dla puszystego omleta biszkoptowego na słodko fit z bananem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka żytnia typ 2000
- Proszek do pieczenia
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Masło z orzechów arachidowych (ziemnych)
-
Nasiona sezamu i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sezam nasiona
Wartości odżywcze puszystego omleta biszkoptowego na słodko fit z bananem
Ten przepis jest dobrą propozycją dla osób, które potrzebują większej ilości błonnika w swoim menu. Mąka żytnia zawiera go bardzo dużo, poza tym także bardzo cenne składniki mineralne. Masło orzechowe jest bogate w dobre kwasy tłuszczowe. Banan i dżem złożone są z węglowodanów prostych, ale danie i tak ma stosunkowo niski indeks glikemiczny.
Energia i białka
(270g)
Węglowodany
(270g)
Tłuszcze
(270g)
Witaminy
(270g)
Składniki mineralne
(270g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.