Ciasto z jabłkami bez pieczenia

Opublikowano: 03.03.2022 r., 9:31 | Autor: Paulina Lipińska
Ulubiony
ikona podziel się Podziel się
Deser jabłkowy bez pieczenia
Ciasto z jabłkami bez pieczenia
Zobacz, jak zrobić ciasto z jabłkami bez pieczenia – jest pyszne. Słodki i dobry deser na zimno z jabłek prażonych z cynamonem, bitą śmietaną i czekoladą.
Przygotowanie 30 min
354 kcal
Kcal w porcji
180 g
Wielkość porcji
60
Indeks glikemiczny
Składniki dla 16 porcji
 • Biszkopty (150 g)
 • Jabłka prażone (1500 g)
 • Galaretka - 3 opakowania (231 g)
 • Cukier (30 g)
 • Śmietanka kremowa 30% (500 g)
 • Czekolada mleczna (100 g)
Liczba porcji:
Przyprawy
sok z cytryny, cynamon
Sprzęt kuchenny
mikser, papier do pieczenia, blaszka do pieczenia 22x32

Przepis na ciasto z jabłkami bez pieczenia krok po kroku

Do tortownicy włóż papier (na dno i na boki).

Jedno opakowanie przezroczystej galaretki rozpuść w 400 ml gorącej wody. Wystudź całkowicie.

Na dnie ułóż biszkopty.

Jabłka prażone wymieszaj i podgrzej z łyżką cynamonu. Gdy będą gorące, dodaj do nich dwa opakowania galaretki cytrynowej (proszek). Wyłącz gotowanie i wymieszaj dokładnie. Ostudź lekko.

Jabłka wylej na biszkopty.

Przykryj jabłka drugą warstwą biszkoptów.

Gdy galaretka przezroczysta się ostudzi, zacznij ubijać śmietankę z cukrem.

Jak śmietanka będzie ubita, dodaj aromat cytrynowy oraz zimną galaretkę. Zmiksuj do połączenia składników.

Masę wylej na biszkopty i odstaw do stężenia.

Gdy masa stężeje, posyp wierzch startą na małych oczkach czekoladą.

Jak oceniasz przepis na ciasto z jabłkami bez pieczenia
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 84,0% osób

Więcej informacji na temat ciasta z jabłkami bez pieczenia

Zobacz, jak zrobić ciasto z jabłkami bez pieczenia – jest pyszne. Słodki i dobry deser na zimno z jabłek prażonych z cynamonem, bitą śmietaną i czekoladą. Mniam. Przepis na ciasto z jabłkami bez pieczenia to świetny pomysł na coś prostego i szybkiego. Jabłka z cynamonem i bita śmietana o smaku cytrynowym komponuje się ze sobą wspaniale. Idealne ciasto na niedzielę lub na imieniny. Jeżeli lubisz szarlotkę, ten przepis na ciasto z jabłkami bez pieczenia będzie dla Ciebie odpowiednim pomysłem na pysznego placka na zimno.

Ciasto z jabłkami bez pieczenia można nazwać po prostu szarlotką. Jak to deser, który nie wymaga pieczenia, jest on zrobiony na biszkoptach. Warstwa z jabłkami i z cynamonu jest wzbogacona o galaretki. Mają one za zadanie zabezpieczyć je przed rozpadaniem się. Bita śmietana także jest zrobiona z dodatkiem galaretki – powód jest taki sam. Jak zrobisz ciasto z jabłkami bez pieczenia, posyp ją startą na tarce czekoladą, ponieważ to będzie pięknie wyglądało. To pyszne ciasto, które jest dobre do jedzenia na drugi dzień. Placek musi się bowiem stężeć. W przygotowaniu jednak jest to szybkie rozwiązanie. Warto więc zrobić ciasto z jabłkami bez pieczenia, ponieważ nie ma tu nic skomplikowanego.

Masz w domu jabłka prażone? Nie wiesz, jaki pomysł na nie jest najlepszy? Ciasto z jabłkami bez pieczenia jest pyszne, szybkie i dobre na każdą okazję. Jak zrobić ciasto z jabłkami bez pieczenia? Na początku przygotuj tortownicę, a także rozpuść galaretkę (najlepiej przezroczystą) w gorącej wodzie. Do rozpuszczenia galaretki nie używaj wrzątku. Gdy zalejesz galaretkę wrzątkiem, może ona nie tężeć (ponieważ zbyt wysoka temperatura niszczy działanie żelatyny). Galaretkę należy całkowicie ostudzić, musi ona być całkowicie zimna. Dno tortownicy wyłożonej papierem do pieczenia wyłóż biszkoptami. Jabłka prażone podduś na patelni z cynamonem. Jak będą gorące, przestań gotować. Wsyp dwie galaretki (proszek) i rozpuść je w jabłkach. Wymieszaj i wlej na biszkopty. Na warstwie jabłek ułóż ponownie biszkopty. Dopiero jak przezroczysta galaretka będzie zimna, wlej śmietankę do miski, dodaj cukier i ubij. Do sztywnej śmietanki dodaj aromat oraz zimną galaretkę. Miksuj chwilę, do połączenia składników. Wlej masę na biszkopty i odstaw do lodówki do stężenia. Po stężeniu, ciasto z jabłkami bez pieczenia posyp startą na tarce czekoladą.

*Do przepisu na ciasto z jabłkami bez pieczenia możesz użyć innych ulubionych smaków galaretki. Możesz też wykorzystać inny smak aromatu lub całkiem go pominąć.

Alergeny w cieście z jabłkami bez pieczenia

Lista alergenów dla ciasta z jabłkami bez pieczenia przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

 • Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • biszkopty
 • Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • biszkopty
 • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
  • Śmietanka kremowa 30%
  • Czekolada mleczna

Wartości odżywcze ciasta z jabłkami bez pieczenia

na 100g gotowej potrawy

Przepis na ciasto z jabłkami bez pieczenia to głównie węglowodany oraz tłuszcz. Jest tu znikoma ilość białka. Ciasto ma średni indeks glikemiczny.

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(180g)
Energia (kcal)
196.90
354.42
Białko (g)
3.14
5.66

Węglowodany

Na 100g
Na porcję
(180g)
Węglowodany (g)
31.07
55.92
Węglowodany przyswajalne (g)
30.27
54.48
Błonnik (nieprzyswajalne) (g)
0.80
1.44

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(180g)
Tłuszcz (g)
7.38
13.29
Tłuszcze nasycone (g)
6.95
12.52
Tłuszcze nienasycone (g)
0.43
0.77
Cholesterol (mg)
7.01
12.62
Brak danych dla: śmietanka kremowa 30%.
czytaj dalej

Składniki mineralne

Na 100g
Na porcję
(180g)
Sód (mg)
70.67
127.21
Szacunkowy indeks glikemiczny ciasta z jabłkami bez pieczenia 60
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Szacunkowy koszt przygotowania ciasta z jabłkami bez pieczenia

Koszt składników
46.20
Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Biszkopty
150 g
3.00
Za 120,0 g
Liczba opakowań 2
3.75
Za 150 g
Jabłka prażone
1500 g
9.00
Za 790,0 g
Liczba opakowań 2
17.09
Za 1500 g
Galaretka
231 g
3 opakowania
1.80
Za 75,0 g
Liczba opakowań 4
5.54
Za 231 g
Cukier
30 g
2.50
Za 1000,0 g
Liczba opakowań 1
0.07
Za 30 g
Śmietanka kremowa 30%
500 g
3.00
Za 200,0 g
Liczba opakowań 3
7.50
Za 500 g
Czekolada mleczna
100 g
3.50
Za 100,0 g
Liczba opakowań 1
3.50
Za 100 g
Koszt składników
46.20