Sernik brownie
- Czekolada deserowa (550 g)
- Masło (100 g)
- Cukier (275 g)
- Jajko - w temperaturze pokojowej (7 szt.)
- Mąka pszenna typ 500 (100 g)
- Proszek do pieczenia - 1 łyżeczka (4 g)
- Śmietanka kremowa 30% (270 g)
- Twaróg sernikowy - w temperaturze pokojowej (1000 g)
Przepis na sernik brownie krok po kroku
Do garnka dodaj masło oraz 100 g połamanej czekolady i zacznij podgrzewać na niewielkim ogniu i często mieszając (do rozpuszczenia i połączenia składników).
Masło z czekoladą przestudź.
Mąkę z proszkiem do pieczenia przesiej przez sitko.
Rozgrzej piekarnik do 180 st. C.
2 jajka ubij z 75 g cukru na puszystą i jasną masę.
Dodawaj powoli masło z czekoladą i cały czas miksuj do połączenia składników.
Dodaj mąkę z proszkiem i miksuj chwilę do połączenia.
Tortownicę wyłóż papierem do pieczenia i wlej do niej ciasto.
Piecz spód około 25 minut.
170 ml śmietanki podgrzewaj powoli z 300 g czekolady jak wyżej. Nie zagotuj.
Także należy ostudzić powstałą mieszankę.
Do dużej miski dodaj ser, 5 jajek, 200 g cukru, a także chłodną czekoladę ze śmietanką.
Całość zmiksuj do połączenia składników.
Masę serową wlej na podpieczony spód brownie i wyrównaj.
Wstaw sernik do piekarnika, zmniejsz temperaturę na 150 st. C i piecz przez 90 minut.
Po upieczeniu studź sernik w piekarniku przy otwartych drzwiczkach.
Gdy sernik będzie zimny, przygotuj polewę.
150 g czekolady oraz 100 ml śmietanki podgrzej w garnku do połączenia składników (jak wyżej). Nie gotuj.
Odstaw do ostudzenia i lekkiego zgęstnienia.
Polewą polej zimne ciasto i pozostaw na kilka godzin (najlepiej na całą noc).
-
Ciasteczka brownie
-
Brownie z malinami
-
Brownie czekoladowe
-
Brownie z buraka
-
Brownie z truskawkami
-
Babeczki brownie
-
Brownie z wiśniami
-
Brownie bezglutenowe
-
Brownie z kaszy jaglanej
-
Brownie z ciecierzycy
-
Brownie z masłem orzechowym
-
Brownie Thermomix
-
Brownie z batatów
-
Brownie z nutelli
-
Brownie fit
-
Szybkie brownie
-
Brownie bez cukru
-
Brownie z gruszkami
-
Brownie
Więcej informacji na temat sernika brownie
Jesteś wielbicielem czekolady? Jeśli tak, to ten przepis na sernik brownie podbije Twoje serce. Sernik czekoladowy na spodzie brownie – chyba nie trzeba nic więcej dodawać. By czekolady w tym wspaniałym deserze było jeszcze więcej, całość wieńczy – a jakże – polewa czekoladowa. Placek ten jest niezwykle wysokokaloryczny, ale jakże pyszny. Jest on dobrym pomysłem na ciasto na każdą okazję. Zdecydowanie warto go upiec, a jeśli nie wiesz, jak zrobić sernik brownie, koniecznie poznaj ten sprawdzony przepis.
Sernik brownie jest to smaczne ciasto, które składa się ze spodu brownie, kremowego sernika czekoladowego oraz polewy czekoladowej. Zrobienie tego najlepszego placka to dobry pomysł na wiele uroczystości, ale także i na zwykły weekend. Z pewnością zachwyci każdego, kto będzie miał okazję go próbować. Jest to czasochłonne ciasto, ale zaręczam, że niezwykle smaczne.
Do przepisu na sernik brownie wszystkie składniki muszą mieć temperaturę pokojową. Jest to bardzo ważne, by otrzymać najlepsze ciasto - sernik brownie. Jak zrobić sernik brownie? Wszystko składa się z trzech etapów: przygotowanie spodu brownie, masy serowej oraz polewy z czekolady. Do dzieła: rozpuść masło z czekoladą i ostudź. Ubij jajka z cukrem, dodawaj stopniowo czekoladę z masłem, a następnie mąkę z proszkiem do pieczenia. Wystarczy podpiec spód i w tym czasie przygotować masę serową. Tym razem należy rozpuścić czekoladę i śmietankę, a następnie ostudzić. W sprawdzonym przepisie na masę serową należy wymieszać ser, jajka, cukier oraz mieszankę ze śmietanki, oraz czekolady tylko do momentu, w którym składniki połączą się – wszystko wylewa się na podpieczony spód. Pieczenie ciasta powinno trwać około 1,5 godziny.
By sernik brownie był smaczny i dobry, najlepsze jest studzenie go w piekarniku przy otwartych drzwiczkach. Dzięki temu placek nie powinien opaść.
Ważnym składnikiem placka jest oczywiście pyszna polewa z czekolady i śmietanki. Ten sprawdzony przepis na polewę czekoladową najlepiej wykonać, kiedy sernik jest zimny. Nie polewaj sernika, który jest ciepły – zdecydowanie dobrze jest to robić, gdy ciasto nie jest ciepłe. Przepis na sernik brownie należy odstawić do ostudzenia najlepiej na całą noc. Wtedy wszystko odpowiednio się zwiąże i będzie lepiej go pokroić. Jak zrobisz sernik brownie, będzie to pyszny pomysł na ciasto doskonałe.
*Gdy podgrzewasz masło z czekoladą lub śmietankę z czekoladą, w każdym przypadku unikaj zagotowania i wrzenia. Chodzi jedynie o to, by składniki się ze sobą połączyły.
Alergeny w serniku brownie
Lista alergenów dla sernika brownie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Czekolada deserowa
- Masło
- Śmietanka kremowa 30%
- twaróg sernikowy
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
Wartości odżywcze sernika brownie
Deser jest wysokokaloryczny. Ma sporą ilość tłuszczu, ale również zawiera dużo białka. Dla osób na diecie cukrzycowej zalecane jest zastąpienie cukru np. ksylitolem.
Energia i białka
(269g)
Węglowodany
(269g)
Tłuszcze
(269g)
Witaminy
(269g)
Składniki mineralne
(269g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.