Kapuśniaczki drożdżowe
- Mąka pszenna typ 750 (260 g)
- Drożdże suche (8 g)
- Jajko (1 szt.)
- Olej rzepakowy (40 ml)
- Pieczarki (200 g)
- Kapusta kiszona (100 g)
- Cebula (50 g)
- Oliwa z oliwek (30 ml)
- Cukier (3 g)
- Mleko 3,2% (75 ml)
- Natka pietruszki (15 g)
- Jajko - do smarowania (1 szt.)
Przepis na kapuśniaczki drożdżowe krok po kroku
Do dużej miski wsyp mąkę. Mleko podgrzej i rozpuść w nim drożdże wraz z cukrem. Drożdże wlewaj powoli do miski z mąką i mieszaj masę rękami. Dodaj jajko i olej i wyrób ciasto, by było gładkie. Odstaw na godzinę do wyrośnięcia.
Do garnka włóż kapustę kiszoną i zalej ją wodą. Gotuj na małym ogniu przez 45 minut.
Na rozgrzanym oleju podsmaż pieczarki i cebulę pokrojoną w drobną kostkę. Smaż przez chwilę, do zarumienienia. Dodaj posiekaną natkę, szczyptę soli i pieprzu i wymieszaj.
Ugotowaną kapustę pokrój drobno i wymieszaj razem z pieczarkami. Dopraw solą, pieprzem i kminkiem.
Ciasto podziel na 4 części. A każdą na 2 kolejne. Każdą część rozwałkuj lekko, a na środek wyłóż farsz. Brzegi ciasta sklej ze sobą. Odstaw do wyrośnięcia na 15-20 minut.
Kapuśniaczki wyłóż na blachę pokrytą papierem do pieczenia, tak by zachować spory odstęp. Posmaruj ich wierzch rozkłóconym jajkiem.
Piecz kapuśniaczki w piekarniku nagrzanym do 200 st. C przez 20-25 minut, do zarumienienia.
-
Chlebek ziołowy
-
Pizza margherita
-
Lahmacun na drożdżach
-
Szybka pizza
-
Pizza na suchych drożdżach
-
Pizza Thermomix
-
Cebularz
-
Parówki w cieście drożdżowym
-
Chaczapuri adżarskie
-
Pierogi drożdżowe
-
Chaczapuri z mięsem
-
Rozczyn z drożdży
-
Pizza z krewetkami
-
Pierogi meksykańskie
-
Pizza wiejska
-
Paszteciki ze szpinakiem
-
Paszteciki drożdżowe z mięsem
-
Paszteciki drożdżowe z kapustą i grzybami
-
Ciasta drożdżowe na słono
Więcej informacji na temat kapuśniaczków drożdżowych
Kapuśniaczki drożdżowe to doskonały wybór, jeśli kochasz proste przekąski. Przygotujesz je w kilka chwil i jeśli kochasz grzyby, to zakochasz się w nich od razu. Z tego przepisu dowiesz się jak upiec je krok po kroku.
Przepis na kapuśniaczki drożdżowe to pyszne rozwiązanie na ciekawą przystawkę na rodzinną imprezę. Najlepsze kapuśniaczki to te dopiero upieczone. Zrobisz je z kapustą kiszoną i pieczarkami. Jeśli wolisz grzyby leśne, możesz również skorzystać z ich dodatku. Wystarczy kilka prostych przypraw, by całość smakowała naprawdę wybornie. W tej opcji są w pełni jarskie, więc będą idealne dla wegetarian i wegan. Jednak zamknięcie tego wspaniałego farszu wewnątrz idealnie miękkiego i kruchego ciasta drożdżowego sprawia, że ciężko jest przejść obok nich obojętnie.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kapuśniaczki drożdżowe, by były smaczne i proste, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. Zwykle najtrudniejszą częścią przepisu jest ciasto na kapuśniaczki drożdżowe. W tym przepisie zostało maksymalnie uproszczone, tak, żeby nie sprawiało Ci nadmiernych trudności. Nie potrzeba do niego wyszukanych składników, czy drogich sprzętów. Poradzi z nim sobie każdy początkujący kucharz. Całość robi się naprawdę szybko, a jeżeli chce się przyspieszyć cały proces, można przygotować ciasto na paszteciki dzień wcześniej. Wtedy będzie odpowiednio wyrośnięte. Kapuśniaczki świetnie smakują z pieczarkami, zwłaszcza takimi podsmażonymi z cebulą. W wersji świątecznej można je zamienić na suszone grzyby, by były bardziej wyraziste i wykwintne. Do farszu można dodać również mielonego mięsa, jeżeli ciężko jest wyobrazić sobie ulubione danie w jarskim wydaniu. W każdej wersji smakują idealnie i prezentują się wspaniale. Do ciasta używa się tylko podstawowych produktów, dzięki czemu jest naprawdę tanie. Z podanego przepisu wychodzi tylko kilka sztuk, dlatego warto od razu zrobić podwójną porcję, gdyż paszteciki znikają ze stołu w ekspresowym tempie. Kapuśniaczki idealnie pasują do barszczu, zwłaszcza tego świątecznego. Są idealnym pomysłem na wigilijną przekąskę, która choć jarska, świetnie smakuje i pięknie się prezentuje. Ich wspaniały farsz i pyszne ciasto docenią nawet najwięksi smakosze.
Alergeny w kapuśniaczkach drożdżowych
Lista alergenów dla kapuśniaczków drożdżowych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 750
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
Wartości odżywcze kapuśniaczków drożdżowych
To opcja, która jest dość kaloryczna, więc nie sprawdzi się na diecie redukcyjnej, czy tej o niskim IG.
Energia i białka
(88g)
Węglowodany
(88g)
Tłuszcze
(88g)
Witaminy
(88g)
Składniki mineralne
(88g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.