Bułki drożdżowe z pieczarkami
- Mąka pszenna typ 500 (500 g)
- Drożdże suche (7 g)
- Masło (130 g)
- Mleko 2% (250 ml)
- Jajko (2 szt.)
- Cukier (15 g)
- Pieczarki (500 g)
- Cebula (100 g)
- Ser gouda (150 g)
- Sezam nasiona (40 g)
Przepis na bułki drożdżowe z pieczarkami krok po kroku
Jajko i mleko powinny być w temperaturze pokojowej.
100 g masła umieść w garnku i roztop.
Dolej do masła mleko.
Do miski przesiej mąkę i dodaj płaską łyżkę soli.
Wsyp cukier i drożdże, zamieszaj.
Dodaj roztopione masło z mlekiem oraz jedno jajko.
Ciasto wyrób mikserem (mieszadła do drożdżowego ciasta) przez około 5 minut.
Miskę z ciastem przykryj ścierką i pozostaw na 90 minut w ciepłym miejscu.
30 g masła rozgrzej na patelni i dodaj do niego drobno posiekaną cebulę.
Pokrój pieczarki w półplastry i dodaj do cebuli. Posól, popieprz oraz posyp oregano. Smaż do uzyskania złotego koloru. Ostudź.
Zetrzyj ser na grubych oczkach tarki.
Połowę sera wsyp do ostudzonych pieczarek i wymieszaj.
Nagrzej piekarnik na 200 st. C. Na blaszce połóż papier do pieczenia.
Ciasto, które urosło, podziel na 10 równych części.
Każdą część weź na dłoń, przygnieć drugą ręką (by powstał placek) i nałóż część nadzienia. Bułkę "zamknij" z każdej strony ciastem tak, by farsz nie wydostał się na zewnątrz.
Bułki układaj w równych odstępach na blaszce.
Posmaruj bułki roztrzepanym jajkiem.
Posyp je resztą startego sera oraz sezamem.
Piecz bułki przez 20 minut.
-
Chlebek ziołowy
-
Lahmacun na drożdżach
-
Pizza margherita
-
Szybka pizza
-
Pizza na suchych drożdżach
-
Pizza Thermomix
-
Cebularz
-
Parówki w cieście drożdżowym
-
Chaczapuri adżarskie
-
Pierogi drożdżowe
-
Chaczapuri z mięsem
-
Rozczyn z drożdży
-
Pizza z krewetkami
-
Pierogi meksykańskie
-
Pizza wiejska
-
Paszteciki ze szpinakiem
-
Paszteciki drożdżowe z mięsem
-
Paszteciki drożdżowe z kapustą i grzybami
-
Ciasta drożdżowe na słono
Więcej informacji na temat bułek drożdżowych z pieczarkami
Bułki drożdżowe z pieczarkami, serem żółtym i sezamem to najlepsze drugie śniadanie z piekarnika. Weź je ze sobą do pracy albo daj dziecku do szkoły. Są pyszne i miękkie. Przepis na bułki drożdżowe z pieczarkami to świetny sposób na to, by samemu upiec w piekarniku słone bułeczki z pieczarkowym farszem. Podwójny ser dodatkowo sprawia, że przekąska jest bardzo smaczna. Zobacz, jak zrobić bułki drożdżowe z pieczarkami. To prosty przepis, który nie jest najszybszy. Bułka za to wychodzi pyszna, stworzona na drugie śniadanie.
Bułki drożdżowe z pieczarkami są to okrągłe drożdżowe bułki nadziane farszem z pieczarek, cebuli i sera. Posypane są sezamem i startym serem. Są one pieczone w piekarniku. Jak zrobisz bułki drożdżowe z pieczarkami, można jeść je na zimno i na ciepło. Do tego prostego przepisu fantastycznie pasuje sos czosnkowy.
Jeżeli brakuje Ci inspiracji na pyszne drugie śniadania, koniecznie musisz wypróbować bułki drożdżowe z pieczarkami. Miękkie ciasto, smaczny farsz, ser i sezam to połączenie wyśmienite. Jak zrobić bułki drożdżowe z pieczarkami? Koniecznie wyjmij wcześniej z lodówki jajko i mleko, by osiągnęły temperaturę pokojową. Najpierw zrób ciasto drożdżowe – roztop masło w garnku i wymieszaj z mlekiem. Nie trzeba robić zaczynu, ponieważ do przepisu na bułki drożdżowe z pieczarkami wykorzystuje się drożdże suche. Wszystkie składniki ciasta wyrabiaj kilka minut i odstaw w ciepłe miejsce pod przykryciem. Ciasto powinno urosnąć. W międzyczasie przygotuj farsz – podsmaż na reszcie masła cebulę i pieczarki na złoty kolor. Przypraw do smaku. Połącz z połową startego sera. Gdy ciasto urośnie, nagrzej piekarnik i przygotuj blaszkę. Część ciasta rozpłaszcz na ręce i nadziej farszem, po czym dobrze zabezpiecz bułkę z każdej strony, by farsz nie uciekł. Bułki powinny być okrągłe. Posmaruj jajkiem, posyp serem i sezamem – upiecz. To prosty przepis, ale czasochłonny. Jest jednak warty poświęconej pracy, ponieważ takie domowe wypieki są najlepsze.
*Przepis na bułki drożdżowe z pieczarkami można zrobić też za pomocą drożdży świeżych. W takim przypadku należy najpierw zrobić rozczyn: połącz letnie mleko (125 ml), cukier, 4 łyżki mąki oraz 25 g drożdży świeżych pokruszonych. Mleko, cukier i mąkę oczywiście odlicz od podanych w przepisie składników. Wymieszane składniki do rozczynu odstaw na 20 minut do wyrośnięcia, a następnie dodaj do pozostałej części mąki, mleka, masła, jajka, soli i wyrób ciasto. Ciasto drożdżowe na świeżych drożdżach może wyrastać krócej (około 60 minut).
Alergeny w bułkach drożdżowych z pieczarkami
Lista alergenów dla bułek drożdżowych z pieczarkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Mleko 2%
- Ser gouda
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Nasiona sezamu i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sezam nasiona
Wartości odżywcze bułek drożdżowych z pieczarkami
Ten przepis na bułki drożdżowe z pieczarkami i serem jest dobrym zamiennikiem wyrobów sklepowych z nieciekawym składem. Przepis jest źródłem głównie węglowodanów oraz tłuszczu, białka jest niewiele.
Energia i białka
(180g)
Węglowodany
(180g)
Tłuszcze
(180g)
Witaminy
(180g)
Składniki mineralne
(180g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.