Ciasto z truskawkami na zimno
- Twaróg sernikowy (1000 g)
- Śmietanka kremowa 30% (200 g)
- Cukier puder (200 g)
- Biszkopty - do wyłożenia na dno (100 g)
- Żelatyna (28 g)
- Truskawki (300 g)
Przepis na ciasto z truskawkami na zimno krok po kroku
Tortownicę wyłóż papierem do pieczenia. Dno wyłóż biszkoptami.
Usuń szypułki z truskawek, umyj. 75 g truskawek pokrój w plastry i zostaw do ozdoby. 225 g truskawek zblenduj blenderem.
Żelatynę wsyp do szklanki. Wlej 75 ml zimnej wody. Wymieszaj i odstaw na chwilę do napęcznienia. Podgrzej żelatynę w mikrofalówce lub garnku, nie może wrzeć! Wymieszaj żelatynę, by stała się klarowna. Ostudź.
Cukier zblenduj z serem i kilkoma kroplami aromatu.
Ubij śmietankę na sztywno.
Do sera dodaj zimną żelatynę oraz śmietankę. Zmiksuj do połączenia składników.
Masę podziel na dwie części. Do jednej dodaj truskawki i zmiksuj.
Na środek tortownicy zacznij dodawać po kolei po 5 łyżek masy białej i masy czerwonej. Zrób tak do wykorzystania składników.
Wierzch udekoruj truskawkami.
Wstaw do lodówki na kilka godzin, by ciasto stężało.
-
Serniczki na zimno
-
Sernik na zimno z mascarpone mango
-
Puszysty sernik na zimno z wiaderka
-
Sernik na zimno z truskawkami
-
Sernik na zimno z wiaderka
-
Sernik na zimno z galaretką
-
Sernik na zimno z twarogu
-
Prosty sernik na zimno
-
Sernik bez sera
-
Sernik na zimno z malinami
-
Sernik na zimno z brzoskwiniami
-
Sernik oreo na zimno
-
Sernik ze śmietany
-
Fit sernik na zimno
-
Sernik z masą kajmakową
-
Sernik snickers
-
Sernik kokosowy
-
Sernik na zimno z borówkami
-
Sernik na zimno
Więcej informacji na temat ciasta z truskawkami na zimno
Brak piekarnika, ale naszła Cię ochota na ciasto? Poznaj ten prosty przepis na ciasto z truskawkami na zimno – bez pieczenia. Pyszne, kremowe i łatwe. Ten sernik ma formę zebry. Przepis na ciasto z truskawkami na zimno przeplata bowiem dwie masy: białą i czerwoną. Powstaje piękny wzór deseru. Ciasto robi się szybko i łatwo. Ma pyszny smak truskawkowo – waniliowy. Wystarczy tylko kilka składników. Jak zrobisz ciasto z truskawkami na zimno, użyj świeżych truskawek do dekoracji. To najlepszy pomysł, zwłaszcza latem.
Ciasto z truskawkami na zimno to sernik bez pieczenia w formie zebry. Oznacza to, że składa się z dwóch kolorów, które się ze sobą przeplatają: biały i czerwony. Ciasto wygląda ładnie, a ponadto jest pyszne. To prosty przepis, który genialnie sprawdzi się latem, gdy truskawki są świeże i najlepsze.
Gdy masz ochotę na ciasto z truskawkami na zimno, ten deser jest bardzo dobrym przykładem. Jest prostym przepisem, więc nie jest problematyczne. Jak zrobić ciasto z truskawkami na zimno? Przygotuj tortownicę – wyłóż ją papierem do pieczenia. Na dnie tortownicy wyłóż biszkopty. W przepisie na ciasto z truskawkami na zimno najlepiej jest wykorzystać owoce świeże, zwłaszcza do dekoracji. Jeżeli jednak masz mrożone – do blendowania będą bardzo dobre. Truskawki obierz z szypułek, umyj i część pokrój w plasterki. One posłużą do dekoracji. Pozostałe owoce zblenduj. Żelatynę dodaj do szklanki i wlej zimną wodę. Pozostaw na chwilę, ponieważ powinna napęcznieć. Następnie ją podgrzej. Możesz to zrobić w mikrofalówce albo w garnku. Najważniejszą zasadą jest to, by nie zagotować żelatyny. Ma być mocno ciepła, ale nie może wrzeć. Rozpuść ją, ostudź. Ostatecznie powinna być klarowna. Zblenduj cukier z aromatem i serem. Następnie ubij śmietankę na sztywno. Do sera dodaj żelatynę i bitą śmietanę. Zmiksuj, by wszystko się połączyło. Podziel masę na 2 części, do jednej dodaj truskawki i zmiksuj. Na środku tortownicy wylewaj po 5 łyżek, najpierw masy białej, a potem masy czerwonej. Gdy wykorzystasz składniki, wierzch udekoruj resztą truskawek. Odstaw do stężenia.
Ciasto bez pieczenia możesz zrobić w mniej kalorycznej wersji. Jak zrobić ciasto z truskawkami na zimno, by było mniej kaloryczne? To bardzo łatwe. Cukier zamień na erytrytol. Biszkopty możesz zastąpić tymi, które nie mają dodanego cukru. To wpłynie nie tylko na kaloryczność, ale też na obniżenie indeksu glikemicznego ciasta. Przepis na ciasto z truskawkami na zimno możesz też zrobić w wersji bezglutenowej. W tym celu użyj biszkoptów bezglutenowych.
Alergeny w cieście z truskawkami na zimno
Lista alergenów dla ciasta z truskawkami na zimno przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- twaróg sernikowy
- Śmietanka kremowa 30%
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- biszkopty
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- biszkopty
Wartości odżywcze ciasta z truskawkami na zimno
Ciasto ma średni indeks glikemiczny, który wynosi 58. Zawiera dużą ilość białka. W celu uzyskania bezglutenowego ciasta można użyć bezglutenowych biszkoptów.
Energia i białka
(190g)
Węglowodany
(190g)
Tłuszcze
(190g)
Witaminy
(190g)
Składniki mineralne
(190g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.