Shake truskawkowy
- Kefir - 1 opakowanie (400 g)
- Truskawki (500 g)
- Banan - 1 sztuka (130 g)
- Ksylitol (cukier brzozowy) - 1 łyżka (15 g)
- Mleko 0,5% - 0,5 szklanki (125 ml)
Przepis na shake truskawkowego krok po kroku
Truskawki umyj i usuń szypułki. Jeśli używasz mrożonych, wrzuć je do naczynia, w którym będzie blendować koktajl.
Do truskawek dodaj pokrojonego i obranego banana, dolej mleko oraz kefir, a także dodaj ksylitol.
Całość zmiksuj na gładką masę.
Więcej informacji na temat shake truskawkowego
Shake truskawkowy to wyśmienity, pyszny, owocowy napój, który jest popularny na całym świecie. Oryginalny shake truskawkowy jest najbardziej popularny w Ameryce. Przygotowywany jest na bazie mleka, z syropem truskawkowym, bitą śmietaną i lodami. Nasza wersja jest znacznie zdrowsza i szybka w przygotowaniu.
Domowy shake truskawkowy bez lodów z truskawkami świeżymi lub mrożonymi przygotujesz na bazie mleka. Banan podbija smak truskawek oraz dodaje słodkiego smaku tak jak ksylitol dodany do napoju. Shake jest nie tylko pyszny, ale również bardzo zdrowy. Truskawki są cennym źródłem błonnika i witaminy C, która odgrywa w naszym organizmie ważną rolę przeciwutleniacza, czym chroni komórki organizmu przed działaniem wolnych rodników. Witamina C jest także ważna w utrzymaniu odporności organizmu oraz pełni ważną funkcję w procesie wchłaniania żelaza. Truskawki są również źródłem witamin z grupy B, witaminy E, witaminy A, witaminy PP oraz magnezu, żelaza, fosforu i manganu. Truskawki wpływają na obniżenie stężenia cholesterolu we krwi, wpływają na dotlenienie organizmu, wzmocnienie kości czy zapobiegają depresji. Spożywanie truskawek wpływa pozytywnie na pracę układu trawiennego poprzez pobudzenie pracy jelit i przyspieszenie przemiany materii. Stymulują takżę pracę wątroby i pęcherzyka żółciowego. Truskawki wspomagają pracę nerek oraz są moczopędne. Dodatkowo mogą być spożywane przez osoby na diecie o niskim ładunku i indeksie glikemicznym ze względu na niski indeks glikemiczny, są także niskokaloryczne. Truskawki zawierają enzym bromelinę, który rozkłada białko pokarmowe oraz przyspiesza metabolizm tłuszczów i węglowodanów, co wpływa na proces redukcji masy ciała.
Przepis na shake truskawkowy jest niezwykle łatwy i szybki w przygotowaniu, wystarczy zblendować wszystkie składniki i cieszyć się wyjątkowym smakiem tego napoju. A jak zrobić shake truskawkowy dowiesz się z dokładnego przepisu. Shake truskawkowy to fajny pomysł na owocowy napój zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.
Alergeny w shake truskawkowym
Lista alergenów dla shake truskawkowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Kefir
- Mleko 0,5%
Wartości odżywcze shake truskawkowego
Shake truskawkowy to wyśmienity, słodki napój, który może stanowić zdrowy deser lub dodatek do posiłku.
Energia i białka
(240g)
Węglowodany
(240g)
Tłuszcze
(240g)
Witaminy
(240g)
Składniki mineralne
(240g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.