Gofry
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa) - 2 szklanki (270 g)
- Mleko 1,5% - 1,5 szklanki (375 ml)
- Jajko (3 szt.)
- Cukier - 1 łyżka (12 g)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (96 ml)
- Proszek do pieczenia - 1 łyżeczka (4 g)
Przepis na gofry krok po kroku
Rozdziel białka od żółtek.
Białka ubij na puszystą pianę. Pod koniec ubijania dodaj cukier.
Następnie do białek dodawaj po jednym żółtku i dokładnie zmieszaj.
W drugiej misce wymieszaj mleko z mąką, olejem i proszkiem do pieczenia.
Do mąki z mlekiem dodawaj małymi partami białka i delikatnie mieszaj szpatułką.
Rozgrzej gofrownicę i wykładaj porcję ciasta na blaszki.
Zamknij gofrownicę i nie otwieraj przez 4-5 minut. Po tym czasie powinny być odpowiednio złote w gofrownicy o mocy minimum 1300 W. O mniejszej mocy potrzebują więcej czasu.
-
Naleśniki
-
Pancakes
-
Placki z jabłkami
-
Racuchy
-
Naleśniki z serem
-
Parówka w cieście francuskim
-
Racuchy drożdżowe
-
Ryż z jabłkami
-
Drożdżówki
-
Placuszki twarogowe
-
Omlet na słodko
-
Bułki cynamonowe
-
Pudding chia
-
Granola
-
Bułki maślane
-
Chleb w jajku
-
Owsianka na mleku
-
Placuszki z serka wiejskiego
-
Śniadanie dla dzieci
Więcej informacji na temat gofrów
Gofry to jeden z charakterystycznych, puszystych wypieków o szczególnym kształcie i fakturze. Gofry zazwyczaj mają prostokątny kształt i specyficzne, kwadratowe wgłębienia.
Pyszne, domowe, puszyste i chrupiące gofry są wyjątkowym deserem, którego smak kojarzy się głównie z wakacjami nad morzem. Jednak z łatwością wykonasz smaczne gofry w domu. Składniki potrzebne do przygotowania są łatwo dostępne, wystarczy mąka, jajka, cukier, olej lub masło i mleko. Jeśli masz gofrownicę o słabej mocy, takiej poniżej 1000 W, ciasto na gofry warto przygotować z proszkiem do pieczenia lub drożdżami. Dzięki temu gofry będą pulchne i bardzo smaczne. Aby gofry miały chrupiącą skórkę należy chłodzić je na kratce, na przykład tej z piekarnika. Przepis na gofry jest bardzo łatwy jednak ważne aby gofrownica była dobrej jakości, równo grzała i miała jak największą moc. A jak zrobić gofry dowiesz się z dokładnego przepisu, gdzie każdy etap jest dokładnie opisany.
Ten sprawdzony i dobry przepis na gofry sprawi, że będziesz wykonywać je częściej, zawsze będą smaczne, puszyste i chrupiące. Dodaj do nich swoje ulubione dodatki i delektuj się wyśmienitym, wakacyjnym deserem w swoim domu.
Alergeny w gofrach
Lista alergenów dla gofrów przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa)
- Proszek do pieczenia
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 1,5%
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze gofrów
Gofry to wyśmienity deser, który jest puszysty i chrupiący jednocześnie. W zależności od dodatków są one mniej lub bardziej kaloryczne, jednak spożywane raz na jakiś czas nie wpłyną negatywnie na nasze zdrowie.
Energia i białka
(75g)
Węglowodany
(75g)
Tłuszcze
(75g)
Witaminy
(75g)
Składniki mineralne
(75g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.