Ciasto kruche z malinami
- Mąka pszenna typ 500 (370 g)
- Masło (200 g)
- Cukier puder (100 g)
- Jajko (1 szt.)
- Proszek do pieczenia - 1 płaska łyżeczka (4 g)
- Maliny (750 g)
- Cukier (125 g)
- Skrobia ziemniaczana (mąka ziemniaczana) - 1,5 łyżki (15 g)
Przepis na ciasto kruche z malinami krok po kroku
Masło oraz jajko mają być zimne.
Nagrzej piekarnik do 180 st C, formę wyłóż papierem do pieczenia.
Do miski włóż pokrojone w kostkę masło, cukier puder, jajko, kilka kropli aromatu oraz proszek do pieczenia przesiany razem z mąką.
Posiekaj nożem, a następnie zacznij szybko zagniatać ciasto dłoniami.
Gdy powstanie konsystencja kruszonki wyłóż 2/3 części ciasta na dno.
Maliny wymieszaj z cukrem i skrobią.
Maliny wyłóż na ciasto i wyrównaj.
Maliny przykryj resztą ciasta.
Piecz ciasto przez około 55 minut.
Po upieczeniu (jak będzie zarumienione) wyjmij ciasto i ostudź.
-
Charlotte
-
Sernik z rosą
-
Ciasto z malinami
-
Sernikobrownie z malinami
-
Tort pavlova
-
Malinowa księżniczka
-
Ciasto balladyna
-
Ciasto bezowe
-
Tort z malinami
-
Tort lodowy
-
Krem malinowy do tortów
-
Ciasto bez pieczenia na biszkoptach
-
Ciasto czekoladowe z malinami
-
Kruche ciasto z malinami
-
Ciasto z malinami i budyniem
-
Tarta z mascarpone i owocami
-
Ciasto jogurtowe z malinami
-
Ciasto z malinami i bezą
-
Ciasto z malinami
Więcej informacji na temat ciasta kruchego z malinami
Takie ciasto kruche z malinami jest najlepsze do kawy. Jest pyszne, z lekkim aromatem wanilii i kruszonką. Zobacz, jak zrobić ciasto kruche z malinami. Upieczesz je na deser? To dobry pomysł na letnie ciasto – najlepsze jest ze świeżych malin. Przepis na ciasto kruche z malinami możesz zrobić też z malin mrożonych. Możesz więc też zjeść je, gdy nie ma sezonu na świeże maliny. Jest idealnie słodkie, a posypane cukrem pudrem daje pyszne ciasto dobre nie tylko do kawy. Na ciasto kruche z malinami zawsze jest odpowiedni moment.
Ciasto kruche charakteryzuje się tym, że ma mocno maślany smak. Przez to wypieki z ciastem kruchym są przepyszne. Super pomysłem na ciasto kruche jest zrobienie ciasta z owocami i kruszonką – świeże maliny będą świetnym wyborem. Owoce te mają sezon od czerwca do sierpnia. Są także odmiany późniejsze, więc bez problemu są dostępne przed dosyć długi czas w ciągu roku. Mrożone maliny zaś możesz użyć w każdej chwili. Owoce zamrożone są tak samo wartościowe, jak ich świeża wersja. Śmiało, można z nich korzystać i cieszyć się tym smakiem.
Ciasto kruche z malinami jest najlepszym sposobem na smaczny deser. Przy kawie smakuje wyśmienicie. Przepis na ciasto kruche z malinami możesz podać na każdą okazję. Od zwykłego dnia, po uroczystości i spotkania ze znajomymi. Spróbuj wersji z lodami, bitą śmietaną i gorącym ciastem. Ta kompozycja jest tak smaczna, że nawiązuje do deserów serwowanych w cukierniach i restauracjach.
Jak zrobić ciasto kruche z malinami? Zacznij od ciasta i kruszonki w jednym, następnie zrób ekspresowe nadzienie i upiecz ciasto. Do przepisu na ciasto kruche z malinami jajko oraz masło koniecznie muszą być zimne. Jest to istotne, by ciasto było idealnie kruche. By zrobić ciasto wystarczy posiekać nożem, a następnie zagnieść dłoniami wszystkie składniki. Jak powstanie konsystencja kruszonki, dno blaszki wyłóż papierem do pieczenia i częścią ciasta. Na cieście wyłóż wymieszane maliny ze skrobią ziemniaczaną oraz cukrem. Na wierzch wyłóż resztę ciasta. Piecz ciasto do zarumienienia przez około 55 minut.
Jak zrobisz ciasto kruche z malinami, polecam posypać je z wierzchu cukrem pudrem. Zanim to zrobisz, poczekaj, aż ciasto ostygnie.
*Dobre jest schłodzenie ciasta przed pieczeniem. Jeżeli masz więcej czasu, warto ciasto schować na godzinę do lodówki.
*Mrożone maliny to też odpowiedni pomysł na wykorzystanie owoców. Nie jest konieczne ich rozmrażanie. Mrożone maliny można także rozmrozić (wtedy powstanie spora ilość soków). Po wymieszaniu z cukrem i skrobią powstanie konsystencja frużeliny.
Alergeny w cieście kruchym z malinami
Lista alergenów dla ciasta kruchego z malinami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze ciasta kruchego z malinami
Maliny są dobrym źródłem antyoksydantów, witamin i minerałów. Przepis na ciasto jest wysokokaloryczny i ma dużą ilość nasyconych kwasów tłuszczowych - nadmiar sprzyja rozwojowi m.in. miażdżycy.
Energia i białka
(115g)
Węglowodany
(115g)
Tłuszcze
(115g)
Witaminy
(115g)
Składniki mineralne
(115g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.