Rolada z piersi indyka
- Mięso z piersi indyka bez skóry (400 g)
- Pieczarki (100 g)
- Oliwa z oliwek (45 ml)
- Masło (20 g)
- Ser gouda (50 g)
Przepis na roladę z piersi indyka krok po kroku
Mięso opłucz i podziel na mniejsze kawałki.
Każdy rozbij tłuczkiem.
Przypraw je solą, pieprzem, czosnkiem i ziołami.
Wnętrze każdego kawałka wysmaruj odrobiną masła i wyłóż na środek starte pieczarki i żółty ser.
Zawiń je w rulonik i przypnij wykałaczkami.
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż na niej roladki z każdej strony.
Mięso przełóż do naczynia wyłożonego papierem do pieczenia i piecz w piekarniku nagrzanym do 200 st. C przez 30 minut.
Więcej informacji na temat rolady z piersi indyka
Rolada z piersi indyka to wspaniała opcja dla wszystkich miłośników prostych dań na bazie mięsa drobiowego. Wspaniale sprawdza się na ciepło do obiadu lub na kolację.
Przepis na roladę z piersi indyka to wspaniała opcja dla wszystkich miłośników prostych dań. To najlepsza opcja dla osób, które kochają mięso, jednak chcą zrezygnować z czerwonego, które jest tłustsze. Roladki drobiowe nie goszczą w menu zbyt często, dlatego, że zwykle wychodzą zbyt suche. W tej wersji są bardzo miękkie, delikatne i bardzo soczyste. Można je również połączyć z prostym sosem pieczeniowym, by były jeszcze smaczniejsze.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić roladę z piersi indyka, by była smaczna i dobra dla początkujących, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym rozwiązaniem. To wspaniały pomysł na obiad, czy kolację. W tym wydaniu indyk jest niezwykle aromatyczny, a przy okazji bardzo soczysty, co nie zdarza się często w tego typu mięsnych wyrobach. W roladkach skrywają się pyszne pieczarki, a także ser, które otulone są delikatnym sosem. Całość wspaniale komponuje się w towarzystwie zarówno ziemniaków z wody, jak i pełnoziarnistych kasz, dzięki czemu może gościć na stołach często, w nieco odmienionej formie, z różnymi dodatkami. Całość nie wymaga zbytniego zaangażowania, czy użycia skomplikowanych sprzętów. Jednak bardzo ważne jest wcześniejsze podsmażenie mięsa, dzięki czemu staje się ono bardziej kruche i smaczne. To naprawdę fantastyczny pomysł na posiłek dla całej rodziny, dlatego, że jest smaczny, prosty i niebywale sycący. Wystarczy tylko dobrać do niego nieco węglowodanów złożonych w postaci kaszy czy ryżu, a także surówkę ze świeżych warzyw i otrzyma się w pełni zbilansowany posiłek. Przepis na roladę jest nie tylko bardzo prosty, ale również zdrowy. To dlatego, że składają się na niego naprawdę fantastyczne produkty, które powinny gościć w menu znacznie częściej. Pierwszym, który króluje, jest drób. Oprócz mięsa całość dopełniają grzyby, które oprócz wartości smakowych, dodają również sporej dawki selenu i cynku, które dbają o odporność. Całość połączona z serem tworzy po prostu doskonałą kompozycję. To pyszne danie będzie dobre nie tylko od święta, ale również na co dzień.
Alergeny w roladzie z piersi indyka
Lista alergenów dla rolady z piersi indyka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Ser gouda
Wartości odżywcze rolady z piersi indyka
To opcja zdrowa, która dostarcza sporo białka.
Energia i białka
(154g)
Węglowodany
(154g)
Tłuszcze
(154g)
Witaminy
(154g)
Składniki mineralne
(154g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.