Kurczak po chińsku
- Piersi kurczaka bez skóry - 1 filet (100 g)
- Papryka czerwona - 1/3 sztuki (100 g)
- Papryka żółta - 1/3 sztuki (100 g)
- Papryka zielona - 1/3 sztuki (100 g)
- Marchewka - 1 sztuki (45 g)
- Czosnek - 1 ząbek (5 g)
- Imbir korzeń - 1 mały plasterek (5 g)
- Olej sezamowy - 1 łyżeczka (5 ml)
- Oliwa z oliwek - 1 łyżeczka (5 ml)
- Sezam nasiona - 1 łyżka (10 g)
- Sos sojowy - 1 łyżka (10 ml)
- Ryż biały - pół woreczka (50 g)
Przepis na kurczaka po chińsku krok po kroku
Ryż ugotuj według instrukcji na opakowaniu.
Kurczaka pokrój w kostkę, obtocz w przyprawach. Papryki i marchewkę pokrój w słupki, czosnek i imbir drobno posiekaj.
W woku rozgrzej oliwę dodaj, kurczaka i chwilę podsmażaj.
Dodaj warzywa, czosnek, imbir i sos sojowy. Wymieszaj i smaż co chwila mieszając.
Podawaj z ryżem, skropione olejem sezamowym i z nasionami sezamu.
Więcej informacji na temat kurczaka po chińsku
Kurczak po chińsku to danie które łatwo i przyjemnie przygotujesz w mniej niż godzinę. Ryż z kurczakiem po chińsku i z warzywami to pożywne i sycące danie, które jest niezwykle smaczne, pachnące i aromatyczne dzięki zastosowanym świeżym składnikom i przyprawom. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kurczaka po chińsku jak z prawdziwej orientalnej restauracji przedstawiamy idealny przepis, który sprawdzi się na każdą okazję. Aby przygotować pierś z kurczaka po chińsku potrzebne będzie oczywiście świeże mięso, a także warzywa. Kurczaka po chińsku najczęściej przygotowuje się z papryką w różnych kolorach, czerwonym, zielonym i żółtym, marchewką oraz cukinią. Dla ułatwienia i oszczędności czasu możesz wykorzystać też gotowe, chińskie mieszanki warzywne, czyli już przygotowane, pokrojone i doprawione warzywa. Przepis na kurczaka po chińsku jest bardzo prosty, a kluczowe są przyprawy. Najlepiej sprawdza się sos sojowy, chilli, imbir, nasiona sezamu i olej sezamowy. Wszystkie te składniki mają wyjątkowy, wyrazisty, orientalny smak, który nadaje całemu daniu niepowtarzalnego charakteru. Pokrojone w kostkę mięso i pokrojone w słupki warzywa wystarczy obtoczyć w przyprawach i podsmażyć na patelni. Tradycyjnie służą do tego specjalne azjatyckie woki, jednak równie dobrze możesz wykorzystać zwykłą patelnię. W zależności od Twoich preferencji kulinarnych, kurczaka po chińsku możesz przygotować w wersji łagodnej oraz pikantnej dodając po prostu mniejszą lub większą ilość papryczek chilli, ostrej papryki i/lub imbiru. Kurczak po chińsku to bardzo proste i szybkie do przyrządzenia danie, które sprawdzi się na każdą okazję. Można je zapakować również na wynos i w lunchboxie zabrać ze sobą do szkoły, czy pracy, dlatego warto za jednym razem przygotować jego większą ilość Możesz go przygotować tradycyjnie z białym ryżem, a także z kaszą czy makaronem. Kurczak po chińsku to danie sycące ale jednocześnie stosunkowo niskokaloryczne, dlatego sprawdzi się również dla osób na dietach odchudzających.
Alergeny w kurczaku po chińsku
Lista alergenów dla kurczaka po chińsku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Nasiona sezamu i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Olej sezamowy
- Sezam nasiona
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
- sos sojowy
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
- sos sojowy
Wartości odżywcze kurczaka po chińsku
Ze względu na dodatek ostrych przypraw, posiłek może wzmagać objawy zgagi, refluksu oraz problemów żołądkowo-jelitowych, dlatego jeśli te zaburzenia występują, lepiej wykorzystać wyłącznie łagodne przyprawy.
Energia i białka
(500g)
Węglowodany
(500g)
Tłuszcze
(500g)
Witaminy
(500g)
Składniki mineralne
(500g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.