Makaron z fasolką szparagową z tofu i sosem pomidorowym
- Makaron spaghetti (150 g)
- Fasolka szparagowa (200 g)
- Tofu wzbogacane wapniem (180 g)
- Olej rzepakowy (20 ml)
- Przecier pomidorowy bez soli (400 g)
- Orzeszki pinii (40 g)
Przepis na makaron z fasolką szparagową z tofu i sosem pomidorowym krok po kroku
Najpierw ugotuj makaron oraz fasolkę szparagową.
W tym czasie na patelni rozgrzej olej.
Tofu pokrój w niewielką kostkę. Dodaj na patelnię i podsmaż parę minut, aż złapie rumiany kolor. Zdejmij je z patelni.
Gdy makaron i fasolka będą ugotowane dodaj je na patelnię, na której smażyłeś tofu.
Zacznij podsmażać fasolkę z makaronem oraz przecierem pomidorowym. Dodaj przyprawy (oprócz natki pietruszki). Zredukuj sos, by stał się nieco bardziej gęsty.
Gdy sos osiągnie odpowiednią konsystencję dodaj tofu.
Gotowy makaron nałóż do miski i posyp natką.
-
Pulpety w sosie koperkowym
-
Turbot
-
Falafel
-
Sałatka z kurczakiem
-
Makaron ze szpinakiem
-
Spaghetti
-
Pulpety w sosie pomidorowym
-
Makaron z cukinii
-
Schabowe w sosie
-
Kurczak curry
-
Pierś z kaczki
-
Pstrąg pieczony
-
Filet z kurczaka
-
Łosoś z piekarnika
-
Dietetyczne pulpety na parze
-
Pstrąg
-
Makaron z pesto
-
Kapusta wigilijna
-
Dietetyczny obiad
Więcej informacji na temat makaronu z fasolką szparagową z tofu i sosem pomidorowym
Sałatka makaronowa złożona z fasolki szparagowej, sosu z pomidorami oraz tofu a to wszystko posypane orzeszkami pinii – bardzo zdrowe, wegańskie danie fit. Użyto tu tylko makaronu spaghetti, fasolki szparagowej, tofu, przecieru pomidorowego oraz oleju i przypraw. Jak widać jest to rodzaj dania, który zawiera tylko kilka prostych składników i jest bardzo proste i szybkie do zrobienia. Dodatkowym plusem jest to, że przepis nie zawiera nabiału ani mięsa, więc zasługuje na miano wegetariańskiego, a nawet wegańskiego.
Przepis na ten makaron z fasolką szparagową jest raczej przeznaczony do jedzenia na ciepło. Tak smakuje najlepiej. Pamiętaj, by dobrze doprawić danie, by miało jak najlepszy smak. Zrobienie przepisu jest bardzo proste. Kroki przygotowania są banalne i nie wymagają specjalnych umiejętności, więc każdy może przygotować te danie.
Gdy nie przepadasz za tofu i jesz mięso można wymienić je na między innymi pierś z kurczaka lub z indyka. Sposób przygotowania będzie identyczny jak w przypadku obróbki tofu. Tofu może być naturalne, ale na rynku jest dostępne także wędzone. Tofu wędzone ma swój specyficzny aromat i niekoniecznie każdemu musi smakować. Sprawdź na sobie i oceń, która wersja jest najlepsza.
By ugotować fasolkę obierz ją – usuń z każdej końcówki z obu stron. Następnie umyj ją i gotuj. Gotowanie trwa około 20 minut. Po ugotowaniu i ostudzeniu fasolkę możesz podzielić na mniejsze części jeśli chcesz.
By danie było najbardziej wartościowe zamiast makaronu pszennego użyj pełnoziarnistego. W wersji bezglutenowej skorzystaj z makaronu bezglutenowego (na przykład ryżowego lub kukurydzianego). Dodatkowo, by potrawa miała jak najniższy indeks glikemiczny ani makaronu, ani fasolki nie rozgotuj. Składniki rozgotowane automatycznie zwiększają swój indeks glikemiczny. Przepis należy do sycących poprzez dużą zawartość błonnika. Ma także dużą ilość białka, więc jest bardzo wskazany dla każdej zdrowej osoby. Ograniczanie mięsa i zamiana go na inne produkty może wyjść na zdrowie.
Alergeny w makaronie z fasolką szparagową z tofu i sosem pomidorowym
Lista alergenów dla makaronu z fasolką szparagową z tofu i sosem pomidorowym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- makaron spaghetti
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Tofu wzbogacane wapniem
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- orzeszki pinii
Wartości odżywcze makaronu z fasolką szparagową z tofu i sosem pomidorowym
Bardzo zdrowy przepis, który nie zawiera mięsa. Ma dużą ilość białka i błonnika.
Energia i białka
(495g)
Węglowodany
(495g)
Tłuszcze
(495g)
Witaminy
(495g)
Składniki mineralne
(495g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.