Ciasto dyniowe z jabłkiem
- Masło (200 g)
- Czekolada gorzka (200 g)
- Jajko (3 szt.)
- Cukier (200 g)
- Mąka pszenna typ 500 (200 g)
- Proszek do pieczenia (4 g)
- Jabłko (270 g)
- Puree z dyni (150 g)
Przepis na ciasto dyniowe z jabłkiem krok po kroku
Białka i żółtka oddziel do osobnych naczyń.
Białka ubij na sztywną pianę.
Żółtka ubij z cukrem.
Do rondelka włóż masło i nieco je roztop. Dodaj do niego połamaną czekoladę.
Gdy czekolada będzie roztopiona, wlej ją do miski z żółtkami, cały czas ubijając.
Do miski z ciastem przesiej mąkę i dokładnie ją rozmieszaj.
Do ciasta dodaj puree z dyni oraz cynamon, a także ekstrakt waniliowy i lekko wymieszaj do połączenia składników.
Jabłka obierz i pokój w dużą kostkę. Dodaj je do masy na ciasto.
Do ciasta dodawaj małymi porcjami pianę z białek, delikatnie mieszając łyżką.
Ciasto wylej do formy, możesz wcześniej lekko natłuścić ją odrobiną oleju.
Formę włóż do piekarnika nagrzanego do 180 st. C i piecz przez 45 minut.
-
Ciasto dyniowe
-
Placek z dyni
-
Ciasto dyniowe
-
Sernik dyniowy
-
Ciasto dyniowe fit
-
Placek dyniowy
-
Proste ciasto dyniowe
-
Gnocchi dyniowe
-
Ciasto dyniowe z olejem
-
Szybkie ciasto z dyni
-
Ciasto z dyni i jabłek
-
Ciasto z dyni fit
-
Gofry dyniowe
-
Ciasto dyniowe z mascarpone
-
Ciasto dyniowe Thermomix
-
Ciasto dyniowe z orzechami
-
Bułki z dynią
-
Ciasto marchewkowo-dyniowe
-
Ciasto dyniowe
Więcej informacji na temat ciasta dyniowego z jabłkiem
Ciasto dyniowe z jabłkiem to wspaniała opcja dla wszystkich osób, które szukają tradycyjnego, prostego ciasta w nieco świeższej odsłonie. To takie właśnie jest.
Przepis na ciasto dyniowe z jabłkiem to dobre rozwiązanie na najlepsze ciasto, które jest proste, a przy okazji ciekawe. Wszystkie składniki znajdziesz w każdym sklepie. To wypiek, który łączy dynię, jabłka i mąkę z olejem. Wykonanie ciasta jest naprawdę proste. Ciasto z puree z dyni jest dużo lepsze i łagodniejsze niż to z tartej dyni. Puree można przygotować z pieczonej dyni, którą należy zblendować. Można również kupić gotowy mus w sklepie. Puree z pieczonej dyni można później zamrozić i użyć do zrobienia zupy czy placuszków. Warto go wtedy odrobinę podgrzać. To ciasto jest zdrowe ze względu na duży udział warzywa, jednak by było bardziej fit, wystarczy zamienić cukier na dowolny słodzik.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić ciasto dyniowe z jabłkiem, które będzie pyszne, a przy okazji nieskomplikowane, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. Całość jest niesamowicie smaczna, a przy tym niezwykle prosta. Całość nie zajmuje zbyt dużo czasu, a dzięki opisanemu krok po kroku przepisowi ciasto powstanie w kilka minut. Najdłuższą częścią jego wykonania jest samo pieczenie. Choć w większości przepisów używa się raczej tartych owoców, w tej wersji najlepiej skorzystać z krojonych jabłek. Dzięki temu ciasto będzie dużo smaczniejsze, a aromat pysznych owoców jeszcze lepiej wyczuwalny. Dzięki temu to ciasto na pewno przypadnie do gustu wszystkim domownikom i gościom. Najlepiej sprawdzą się w nim jabłka, które są nieco kwaśne, ze słodką nutą. Można na przykład użyć papierówek, które, choć nie są dostępne cały rok, smakują po prostu fantastycznie. Oprócz nich idealnym wyborem będą również antonówka, czy szara reneta. Mają odpowiednio wyważoną kwaśność, dzięki czemu wspaniale odnajdują się w cieście. Ten przepis będzie idealną inspiracją dla Ciebie. W kilka chwil pozwoli Ci stworzyć deser jak z francuskich cukierni, który nie tylko dobrze smakuje, ale również pięknie się prezentuje. Ten pyszny wypiek nie ma sobie równych wśród deserów. Ze względu na duży udział jabłka jest znacznie zdrowszy niż inne ciasta. Jeżeli chce się z niego zrobić bardziej fit wersję, można zamienić cukier na dowolny słodzik.
Alergeny w cieście dyniowym z jabłkiem
Lista alergenów dla ciasta dyniowego z jabłkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
Wartości odżywcze ciasta dyniowego z jabłkiem
Ten deser zawiera dość sporo cukru, więc nie powinien gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(137g)
Węglowodany
(137g)
Tłuszcze
(137g)
Witaminy
(137g)
Składniki mineralne
(137g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.