Smalec z fasoli z jabłkiem
- Fasola biała jaś nasiona suche (400 g)
- Jabłko - 1 jabłko (180 g)
- Cebula - 1 c ebula (100 g)
- Oliwa z oliwek - 1 łyżka (10 ml)
Przepis na smalec z fasoli z jabłkiem krok po kroku
Fasolę zalej wodą i mocz przez całą noc.
Na drugi dzień zmień wodę w fasoli na świeżą i ugotuj ją do miękkości.
Cebulę pokrój w kostkę i podsmaż na oliwie na złoty kolor.
Jabłko obierz, usuń gniazdo nasienne i rozdrobnij je na mniejsze kawałki.
Wszystkie składniki przełóż do jednego naczynia, dodaj przyprawy.
Zblenduj całość na gładką masę.
-
Naleśniki
-
Kopytka
-
Parówka w cieście francuskim
-
Ryż z jabłkami
-
Bułki cynamonowe
-
Kluseczki ziemniaczane
-
Kleik ryżowy
-
Pączki z serka homogenizowanego
-
Legumina
-
Budyń jaglany
-
Placki z serka wiejskiego
-
Omlet cesarski
-
Bananowe pancakes
-
Jak zrobić pancake
-
Bułeczki z jagodami
-
Babeczki wielkanocne
-
Grysik
-
Zacierki
-
Kolacja dla dzieci
Więcej informacji na temat smalcu z fasoli z jabłkiem
Pyszny smalec z fasoli z jabłkiem to dobry pomysł na domowy, a co ważne łatwy w wykonaniu dodatek, który idealnie sprawdzi się jako wege smarowidło na kanapki. Fasola w połączeniu z cebulą, jabłkiem i przyprawami jest bardzo dobra, dzięki składnikom, które dodawane są do niej. Przepis jest prosty w przygotowaniu, dlatego każdy powinien sobie z nim poradzić. Smarowidło zachwyci każdego i gwarantuje, że zniknie w mgnieniu oka. Możesz je doprawić do smaku ulubionymi przyprawami, oczywiście wedle uznania.
Jak zrobić smalec z fasoli z jabłkiem do chleba? Przygotowanie go jest proste. Na początku należy fasolę zalać wodą i moczyć całą noc. Na drugi dzień wlewamy do niej świeżą wodę i gotujemy do miękkości. Następnie cebulkę kroimy w kostkę i podsmażamy na oliwie z oliwek na złoty kolor. Jabłko obieramy, usuwamy z niego gniazdo nasienne i rozdrabniamy na mniejsze części. Wszystkie składniki przekładamy do jednego naczynia i dodajemy przyprawy. Całość blendujemy na gładką masę.
Przepis na smalec z fasoli z jabłkiem bez mięsa nie jest skomplikowany, tak jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Składa się on między innymi z cebuli, która posiada wiele cennych właściwości zdrowotnych. Cebula w medycynie jest znana od wieków. W medycynie ludowej wywar z cebuli zalecany był w chorobach reumatycznych, a sok z cebuli na przeziębienie. Natomiast jeśli męczył nas katar i choroby układu oddechowego zalecało się wąchanie surowej cebuli. Warzywo jest również skarbnicą witaminy C. Kiedyś była używana jako lek na szkorbut, czyli ostry niedobór witaminy C. Ponadto cebula bogata jest w fosfor, magnez, siarkę i cynk, które wpływają na poprawę pracy układu odpornościowego. Jej właściwości minimalizują także wystąpienie raka jamy ustnej, gardła lub jajnika.
Wegetariański smalec odpowiednio przygotowany posiada wiele właściwości zdrowotnych dla naszego organizmu. Smarowidło jest szybkie i łatwe w przygotowaniu oraz dobre w smaku. Fasola z puszki również idealnie sprawdzi się do jego przygotowania. Opcji jest bardzo wiele, a to wszystko zależy od naszego smaku, który preferujemy. Ten sprawdzony prosty przepis na pewno ułatwi Ci przygotowanie dobrego posiłku.
Alergeny w smalcu z fasoli z jabłka
Lista alergenów dla smalcu z fasoli z jabłkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na smalec z fasoli z jabłkiem
Wartości odżywcze smalcu z fasoli z jabłkiem
Smarowidło składa się z produktów o wysokiej wartości odżywczej, a dodatkowo posiada niski IG.
Energia i białka
(60g)
Węglowodany
(60g)
Tłuszcze
(60g)
Składniki mineralne
(60g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.