Sernik tiramisu
- Czekolada gorzka - pół tabliczki (50 g)
- Ksylitol (cukier brzozowy) - 4 łyżki (40 g)
- Kawa w proszku (mielone ziarna) - 1 łyżka (10 g)
- Likier Amaretto - 1 łyżka (15 ml)
- Masło - 1/5 kostki (50 g)
- Jajko - 5 sztuk (5 szt.)
- Mąka pszenna typ 550 - 4,5 łyżki (45 g)
- Biszkopty - 15-16 sztuk (45 g)
- Twaróg sernikowy (800 g)
- Mascarpone (200 g)
- Mąka ziemniaczana - 2 łyżki (20 g)
Przepis na sernik tiramisu krok po kroku
Piekarnik rozgrzej do 175 stopni i tortownicę wyłóż papierem do pieczenia.
Czekoladę połamać na pojedyńcze kostki i roztop w łaźni wodnej.
Kawę rozpuść w gorącym Amaretto i odstaw do ostygnięcia, oddziel fusy od płynu.
Masło pokrój w mniejszą kostkę i wrzuć do miski.
Do masła dodaj ksylitol (1 łyżka) i ucieraj razem mikserem, aż składniki się połączą a masło będzie lekko puszyste.
Do masła dodaj czekoladę, masło, rozpuszczoną kawę oraz jedno jajko.
Całość zmiksuj na gładką jednolitą masę.
Powstałą masę przełóż do blachy i równomiernie rozprowadź.
Ułóż na niej biszkopty.
Wstaw do piekarnika i piecz ok. 10 minut.
Twaróg sernikowy i mascarpone przełóż do miski.
Ucieraj kilka minut mikserem do połączenia składników.
Stopniowo dodawaj ksylitol (3 łyżki), jajka (4 sztuki), mąkę ziemniaczaną, aromat waniliowy, cały czas mieszając.
Masę wylej na wcześniej przygotowany spód.
Piecz ok. 10-15 minut w 175 stopniach, a następnie zmniejsz temperaturę do ok. 120-130 stopni i piecz 90 min.
Sernik podawaj posypany świeżo mieloną kawą.
-
Tradycyjne tiramisu
-
Tiramisu bez jajek
-
Tort tiramisu
-
Ciasto tiramisu
-
Fit tiramisu
-
Tiramisu z mascarpone
-
Tiramisu z mascarpone i śmietaną
-
Tiramisu bez pieczenia
-
Tiramisu truskawkowe
-
Tiramisu z truskawkami
-
Tiramisu Thermomix
-
Biszkopty do tiramisu
-
Tiramisu na biszkopcie
-
Tiramisu z malinami
-
Ciasto z biszkoptami podłużnymi
-
Wegańskie tiramisu
-
Keto tiramisu bezglutenowe
-
Krem do tiramisu
-
Tiramisu
Więcej informacji na temat sernika tiramisu
Sernik tiramisu to połączenie dwóch bardzo popularnych i uwielbianych przez wiele osób i miłośników słodkości ciast. Jeśli Ty również należysz do grupy ich fanów z pewnością się nie zawiedziesz i pokochasz także tą oryginalną wersję. Sernik tiramisu z mascarpone to faworyt wśród deserów, smakuje wyśmienicie, pięknie prezentuje się na stole i zachwyca swoim smakiem, lekkością i puszystością. Lekka słodycz połączona z aromatem kawy oraz kakao to prawdziwa uczta i raj dla podniebienia i kubków smakowych. To idealne ciasto, które możesz przygotować jako tort okolicznościowy, dla zaproszonych gości, lub zjeść popijając popołudniową kawą lub herbatą.
Przepis na sernik tiramisu łączy w sobie przepisy na tradycyjne ciasto sernikowe oraz tiramisu. Co będzie potrzebne do jego przygotowania? Oczywiście ser twarogowy, kostki gorzkiej czekolady, prawdziwa, naturalna kawa, a także masło, jajka, cukier, a najlepiej słodzik (świetnie sprawdzi się ksylitol lub erytrytol). Tradycyjnie ciasto przygotowuje się również z likierem Amaretto, jednak można go potraktować jako opcjonalny dodatek. Najlepiej zacząć od rozpuszczenia czekolady i ucierania masła z cukrem, aż stanie się puszyste. Następnie utarte masło należy połączyć z czekoladą, ubitymi jajkami, przesianą mąką oraz rozpuszczoną w wodzie lub likierze kawą. Taką masę wystarczy przełożyć do formy wyłożonej papierem do pieczenia, wbić w nią biszkopty nasączone kawą i piec, aż całość lekko zastygnie. Ostatnim etapem jest masa serowa - ser twarogowy i mascarpone należy ucierać mikserem, dodać cukier, jajka oraz opcjonalnie likier amaretto i aromat waniliowy. Tak przygotowaną masę wykładamy na biszkopty i pieczemy ok. 1-1,5 godzin. Gotowe! Dodatkowo, jako wierzchnią warstwę możesz przygotować masę z gęstej śmietanki ubitej ze słodzikiem, posypanej naturalną mieloną kawą - pyszny, pieczony sernik tiramisu gotowy do podania.
Koniecznie poznaj nasz przepis na ciasto tiramisu pieczone w formie sernika, gwarantujemy, że zachwycisz się nim nie tylko Ty, ale również cała rodzina i wszyscy znajomi.
Alergeny w serniku tiramisu
Lista alergenów dla sernika tiramisu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- likier Amaretto
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- twaróg sernikowy
- mascarpone
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 550
- biszkopty
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- biszkopty
Wartości odżywcze sernika tiramisu
Energia i białka
(155g)
Węglowodany
(155g)
Tłuszcze
(155g)
Witaminy
(155g)
Składniki mineralne
(155g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.