Przepis na tiramisu z mascarpone i śmietaną krok po kroku

Składniki dla 6 porcji
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
mikser, duża miska, szklane naczynie

Ubij śmietankę i cukier na sztywno. Dodaj ser mascarpone, ciągle ubijając.

Zanurz biszkopty w kawie i umieść w naczyniu.

Rozłóż połowę masy z bitej śmietany na pierwszej warstwie biszkoptów. Powtórz proces z drugą warstwą mieszanki biszkoptów i śmietany.

Wierzch deseru oprószyć kakao w proszku.

Schładzaj w lodówce około 2-4 godzin.

Często zadawane pytania

Tiramisu z mascarpone i śmietaną podane na talerzyku.
tiramisu z mascarpone i śmietaną
Koszt przygotowania dania
26.38 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
721 kcal
Liczba alergenów w daniu
3
76

Tiramisu z mascarpone i śmietaną - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
 • Od autora
 • Wartości odżywcze
 • Alergie
 • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o tiramisu z mascarpone i śmietaną

Tiramisu z mascarpone i śmietaną to najbardziej wyrafinowana, ale też najciekawsza wersja tego deseru. Do jego przygotowania wystarczą proste składniki. To smaczne ciasto, którego nie trzeba piec, co jest jego dużą zaletą. To najlepsze tiramisu, które zrobisz samodzielnie w kilka chwil.

Przepis na tiramisu z mascarpone i śmietaną jest prawdziwą gratką dla wszystkich miłośników kuchni włoskiej. Jego przygotowanie jest równie proste, co klasycznej wersji. To deser, który podbije serce każdego, kto tylko go spróbuje. To najlepsze domowe tiramisu. To opcja dla każdego, kto kocha włoską kuchnię i poszukuje deseru, który będzie jej wizytówką. W tym deserze wszystko jest niezwykle kremowe i pyszne. Najlepiej smakuje on po kilku godzinach od przygotowania, kiedy masa zdąży się połączyć z biszkoptami i utworzyć naprawdę wspaniałą konsystencję i pyszny smak. Całość zajmuje tylko kilka chwil, a do przygotowania przyda się tylko mikser, choć i bez niego można go stworzyć. Najważniejszą częścią tej słodkości jest krem. To on nadaje całości wspaniałego smaku. Do jego przygotowania używa się głównie serka mascarpone. W tej recepturze również, gdyż jest on niezwykle gęsty, aksamitny, a przy okazji naprawdę smaczny. Wspaniale komponuje się z pozostałymi składnikami. W tym wypadku stawia się na aksamitny serek mascarpone i śmietankę. Dzięki temu deser jest po prostu fantastyczny.

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić tiramisu z mascarpone i śmietaną, które będzie pyszne, a przy okazji całkowicie domowe, to ten przepis sprawdzi się idealnie. To deser, który jest tak smaczny, że ciężko jest przejść obok niego obojętnie. To cos dla prawdziwych fanów kawy. W tej wersji również jej nie brakuje. Biszkopty nasycone przepysznym espresso wspaniale komponują się z delikatnym kremem na bazie serka. To pyszne i domowe tiramisu sprawdzi się nie tylko na co dzień, ale również na wyjątkowe okazje. Ten prosty przepis pokaże ci, w jaki sposób przygotować je w najlepszej formie, by skradło serca wszystkich, którzy go spróbują. Jeśli go spróbujesz, na pewno nie pożałujesz.

Wartości odżywcze tiramisu z mascarpone i śmietaną

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(207g)
Energia (kalorie)
348.61 kcal
721.62 kcal
Białko
3.16 g
6.53 g

Węglowodany w tiramisu z mascarpone i śmietaną

Na 100g
Na porcję
(207g)
Węglowodany
14.66 g
30.34 g
Węglowodany przyswajalne
13.85 g
28.68 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
0.80 g
1.66 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(207g)
Tłuszcz
31.24 g
64.67 g
Tłuszcze nasycone
30.98 g
64.12 g
Szacunkowy indeks glikemiczny tiramisu z mascarpone i śmietaną 76
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w tiramisu z mascarpone i śmietaną

Lista alergenów dla tiramisu z mascarpone i śmietaną przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

 • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
  • Śmietanka kremowa 36%
  • mascarpone
 • Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • biszkopty
 • Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • biszkopty

Cena przygotowania tiramisu z mascarpone i śmietaną

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Śmietanka kremowa 36%
500 ml
8.00
Za 500.0 ml
Liczba opakowań 1
8.00
Za 500 ml
Mascarpone
500 g
6.50
Za 250.0 g
Liczba opakowań 2
13.00
Za 500 g
Cukier
50 g
2.50
Za 1000.0 g
Liczba opakowań 1
0.12
Za 50 g
Espresso
25 ml
1.00
Za 50.0 ml
Liczba opakowań 1
0.50
Za 25 ml
Biszkopty
140 g
3.00
Za 120.0 g
Liczba opakowań 2
3.50
Za 140 g
Kakao 16% (proszek)
25 g
5.00
Za 100.0 g
Liczba opakowań 1
1.25
Za 25 g
Koszt składników
35.50
Jak oceniasz przepis na tiramisu z mascarpone i śmietaną
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100.0% osób