Ekspresowa zupa krem z soczewicy z groszkiem ptysiowym
- Soczewica czerwona (240 g)
- Bulion warzywny (2500 ml)
- Cebula (200 g)
- Marchewka (100 g)
- Ziemniaki młode (600 g)
- Masło klarowane (60 g)
- Mąka pszenna typ 500 (40 g)
- Koncentrat pomidorowy (40 g)
- Groszek ptysiowy (30 g)
Przepis na ekspresową zupę krem z soczewicy z groszkiem ptysiowym krok po kroku
Soczewicę wypłucz na sitku pod bieżącą wodą.
Do garnka dodaj bulion i soczewicę - zagotuj. Nie przykrywaj garnka, gotuj na małej mocy palnika.
Podczas gotowania powstaje piana - usuń ją łyżką cedzakową.
Obierz cebulę, ziemniaki i marchewkę. Umyj i pokrój w większe kawałki. Wymieszaj warzywa z 2 łyżkami papryki słodkiej oraz łyżką soli. Dodaj warzywa do soczewicy i ugotuj do miękkości około 30 minut. Garnek można przykryć. Wciąż gotuj na niewielkiej mocy palnika.
Gdy warzywa będą miękkie zblenduj wszystko na krem.
Przygotuj zasmażę. Na patelnię wyłóż masło, dodaj mąkę i podsmażaj 2 minuty aż wszystko nabierze lekko brązowego koloru.
Do zupy dodaj koncentrat pomidorowy oraz zasmażkę. Jeszcze raz wszystko zblenduj dokładnie. Dopraw do smaku według gustu.
Gorącą zupę podawaj w miseczce i posyp groszkiem ptysiowym oraz listkami mięty.
-
Fasola po bretońsku
-
Ratatuj
-
Pasztet wegetariański
-
Zupa czosnkowa
-
Flaczki z boczniaków
-
Kotlet z kaszy gryczanej
-
Fuczki
-
Placki z kabaczka
-
Małdrzyki
-
Spaghetti neapolitana
-
Cannoli ze szpinakiem
-
Tartaletki z warzywami
-
Risotto ze szparagami
-
Kotleciki z ziemniaków
-
Kotlety z brokułów
-
Makaron z tofu
-
Ryż z jajkiem
-
Cukinia z piekarnika
-
Szybki obiad wegański
Więcej informacji na temat ekspresowej zupy krem z soczewicy z groszkiem ptysiowym
Najprostsza do zrobienia zupa krem z soczewicy z dodatkiem groszku ptysiowego. Bardzo smaczny posiłek. Świetna propozycja na posiłek dla wegetarian.
Ten przepis jest to przepis na tradycyjną zupę krem z soczewicy, którą przygotowuje się w Turcji. Zupa jest naprawdę bardzo łatwa do zrobienia. Do jej zrobienia potrzeba tylko kilka składników. Czas wykonania zupy jest bardzo krótki, więc jest to świetna propozycja na bardzo szybkie danie. Jeżeli nie chcesz dodawać jako dodatek groszku ptysiowego możesz zupę podawać z grzankami z bagietki. Danie będzie smakowało równie wspaniale.
Alergeny w ekspresowej zupie krem z soczewicy z groszkiem ptysiowym
Lista alergenów dla ekspresowej zupy krem z soczewicy z groszkiem ptysiowym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło klarowane
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Groszek ptysiowy
Wartości odżywcze ekspresowej zupy krem z soczewicy z groszkiem ptysiowym
Soczewica może powodować wzdęcia lub bóle brzucha. Z tego powodu nie powinno się jej spożywać w nadmiarze jeśli obserwujesz niekorzystne objawy. Przepis nie należy do niskokalorycznych, ponieważ zawiera zasmażkę. Pomimo wszystko indeks glikemiczny nie jest wysoki.
Energia i białka
(370g)
Węglowodany
(370g)
Tłuszcze
(370g)
Witaminy
(370g)
Składniki mineralne
(370g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.