Co ugotować na romantyczną kolację w domu?

Co ugotować na romantyczną kolację w domu?
Co ugotować na romantyczną kolację w domu?
ikona podziel się
Opublikowano: 16.02.2023 r., 20:41 | Autor: Patrycja Czerwiak

Romantyczna kolacja to doskonały sposób na zaskoczenie drugiej połówki smacznym daniem. Romantyczna kolacja nie powinna być jednak zbyt ciężkostrawna i powinna zawierać składniki, które są lubiane przez obie osoby. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych propozycji:

 1. Makaron np. ze szpinakiem i łososiem.
 2. Sushi
 3. Risotto np. z brokułami.
 4. Zupa np. tajska zupa rybna z curry.
 5. Sałatka np. z buraków i fety.
 6. Krewetki np. w białym winie.
 7. Bruschetta.

Co ugotować na romantyczną kolację w domu?? Co jeszcze warto wiedzieć?

Romantyczna kolacja to doskonały sposób na zaskoczenie drugiej połówki smacznym daniem. Romantyczna kolacja nie powinna być jednak zbyt ciężkostrawna i powinna zawierać składniki, które są lubiane przez obie osoby. A więc co ugotować na romantyczną kolację w domu? Poniżej znajdziesz kilka ciekawych propozycji:

 1. Makaron np. ze szpinakiem i łososiem.
 2. Sushi
 3. Risotto np. z brokułami.
 4. Zupa np. tajska zupa rybna z curry.
 5. Sałatka np. z buraków i fety.
 6. Krewetki np. w białym winie.
 7. Bruschetta.

Teraz gdy już wiesz, co przygotować na romantyczny wieczór we dwoje możesz planować przepyszne menu na najbliższą randkę. Proste przepisy na najlepsze dania znajdziesz w tym wpisie. Randka w domu, czy kolacja rocznicowa, to doskonała okazja do przygotowania naprawdę smacznego. Gdy nie wiesz, co przyrządzić dobrze jest stworzyć listę ulubionych dań, które można użyć później przy tworzeniu ciekawych propozycji na kolację.

W wielu domach kolacja to jeden z tych posiłków, do którego wreszcie można zasiąść razem. Po dniu pełnym różnego rodzaju obowiązków i pośpiechu każdy chce zjeść coś smacznego i sycącego. Dlatego bardzo często rodzi się pytanie "co zjeść na kolację?", by była odżywcza i zdrowa. Sytuacja może być jeszcze bardziej skomplikowana, gdy ta kolacja odbywa się z dopiero co poznaną osobą, którą chcemy oczarować, a przy okazji lepiej poznać i dobrze ugościć. Może pojawić się więc strach, jakie danie powinny znaleźć się na stole w takiej sytuacji.

Choć nie ma jednego sztywnego menu, które idealnie sprawdzi się na romantyczną kolację, to jednak warto pamiętać o kilku aspektach. Najpierw należy zadbać o odpowiednie bezpieczeństwo obu osób. Jeśli zapraszasz drugą połówkę na kolację we dwoje, upewnij się, że wiesz, czego nie możesz zaserwować. Może ta osoba ma alergię na pewne produkty lub ze względów zdrowotnych eliminuje pewne składniki z menu? Wart wcześniej o to zapytać, by nie powodować niezręcznej lub nawet niebezpiecznej sytuacji przy kolacji. Dobrze jest również wybadać preferencje zapraszanej osoby. Może są produkty, których ta osoba bardzo nie lubi. Jeśli tak, dobrze jest wiedzieć to wcześniej i nie bazować na nich swoich posiłków.

Gdy już wiesz jakie składniki mogą pojawić się w wieczornym menu, dobrze jest wypisać je na kartce, by łatwiej skomponować wspaniałą ucztę. Pamiętaj, że jeśli wykorzystasz już jakiś składnik jako bazę w jednym daniu, to dobrze powstrzymać się od dodawania go do pozostałych składników. Menu powinno być dość różnorodne, dzięki czemu gość nie poczuje się znudzony. Dlatego, jeśli postanowisz przygotować sałatkę z burakiem, raczej nie serwuj również zupy z niego.

Dobrze jest również zadbać o to, by dania nie były zbyt ciężkostrawne, czy wzdymające. To może sprawić, że zaproszona osoba będzie czułą się źle i niekomfortowo, a tego chce się uniknąć podczas romantycznego wieczoru.

Jedną z niezwykle istotnych zasad jest ta o "jedzeniu oczami", gdyż to jak prezentuje się danie ma duży wpływ na to jak zostanie odebrane przez gościa. Warto więc zadbać nie tylko o dobry smak, ale również dobrą prezencję. Można wykorzystać do tego ciekawą zastawę, czy udekorować całość zieleniną.

Polecane przepisy

Załóż konto
 • zapisywać ulubione przepisy
 • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
 • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto