Tarta z mrożonymi truskawkami
- Mąka krupczatka (180 g)
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa) (65 g)
- Jajko (2 szt.)
- Masło (90 g)
- Śmietana 12% (25 g)
- Cukier (110 g)
- Serek homogenizowany waniliowy (400 g)
- Budyń (proszek) (10 g)
- Olej rzepakowy (10 ml)
- Truskawki mrożone (250 g)
- Żółtko jajka (1 szt.)
- Czekolada biała (100 g)
Przepis na tartę z mrożonymi truskawkami krok po kroku
Rozgrzej piekarnik na 180 st. C.
Do miski dodaj mąkę krupczatkę, 60 g mąki pszennej tortowej, żółtko, masło, śmietanę, pół łyżeczki proszku do pieczenia (płaskie), cukier oraz aromat waniliowy.
Wszystkie składniki zagnieć na ciasto jednolite i gładkie.
Wyłóż ciastem dno oraz boki foremki.
Zrób kilka nakłuć widelcem na dnie.
Piecz ciasto 15 minut.
W tym czasie krótko zmiksuj serek, jajka, 5 g mąki pszennej, budyń, olej oraz aromat waniliowy na gładką masę (tylko do połączenia składników).
Masę wlej na podpieczony spód.
Na wierzchu ułóż zamrożone owoce.
Piecz ciasto przez kolejne 45 minut. Ostudź.
Czekoladę białą rozpuść (na przykład w kąpieli wodnej) i polej ciasto (zrób ładne linie na wierzchu).
Odstaw ciasto na kilka godzin.
-
Tarta z truskawkami
-
Tarta na słodko
-
Tarta owocowa
-
Tarta truskawkowa
-
Tarta z truskawkami i mascarpone
-
Tarta bez pieczenia
-
Tarta z truskawkami i budyniem
-
Tarta z musem truskawkowym
-
Tarta z truskawkami i bezą
-
Tarta z rabarbarem i truskawkami
-
Tarta z truskawkami i kruszonką
-
Tarta z kremem patissiere
-
Kruche ciasto do tarty
-
Tarta czekoladowa z truskawkami
-
Tarta oreo z mascarpone
-
Tarta z truskawkami i galaretką
-
Tarta z truskawkami
Więcej informacji na temat tarty mrożonymi truskawkami
Tarta z mrożonymi truskawkami i kremem polana białą czekoladą to idealny pomysł na łatwe, szybkie i pyszne ciasto do kawy. Serdecznie polecam. To waniliowe kruche ciasto oraz krem z nutą wanilii, a to wszystko przykryte jest truskawkami mrożonymi. By deser był jeszcze smaczniejszy, wierzch zdobią linie z białej czekolady. Przepis na tartę z mrożonymi truskawkami jest dobry nie tylko na rodzinny weekend. Zobacz, jak zrobić tartę z mrożonymi truskawkami. Jest pyszna, szybka i łatwa – po prostu świetna.
Tarta z mrożonymi truskawkami to ciasto kruche z dodatkiem aromatu waniliowego. W środku znajduje się dobra masa z serka homogenizowanego, także o waniliowym smaku. W kremie zatopione są truskawki mrożone. Ciasto udekorowane jest roztopioną białą czekoladą, która po zastygnięciu staje się chrupiąca. Jest to propozycja szybka i bardzo łatwa do wykonania. Deser ten jest dobrym pomysłem na ciasto na każdą okazję.
Szybki, łatwy i pyszny pomysł na deser z mrożonych owoców? Tarta z mrożonymi truskawkami jest dobra pod każdym względem. Jak zrobić tartę z mrożonymi truskawkami? Przede wszystkim nie rozmrażaj owoców. Ponadto, ważne jest, by składniki, takie jak żółtko, śmietana i masło były zimne. Do przepisu na tartę z mrożonymi truskawkami robi się ciasto kruche, dlatego to jest ważne. Na początku można rozgrzać piekarnik i rozpocząć przygotowanie kruchego ciasta. Wystarczy wszystkie składniki na ciasto szybko zagnieść. W misce umieść więc dwa rodzaje mąki, masło, śmietanę, żółtko, proszek do pieczenia, cukier oraz aromat waniliowy. Na początku posiekaj ciasto nożem, następnie gnieć już rękami. Wyłóż ciasto równomiernie do formy, nakłuj widelcem na dnie i podpiecz przez kwadrans. Od razu możesz zabrać się za robienie masy. Wystarczy wszystko zmiksować do połączenia składników: serek homogenizowany o smaku waniliowym, proszek budyniowy, jajka, mąkę, olej i aromat waniliowy. Masę wlej na podpieczone ciasto, na masie ułóż truskawki. Przepis na tartę z mrożonymi truskawkami piecz przez 45 minut. Tarta z mrożonymi truskawkami powinna być teraz całkowicie ostudzona. Rozpuść czekoladę i polej nią wierzch ciasta. Jak zrobisz tartę z mrożonymi truskawkami, odstaw ją na kilka godzin. Jest pyszna — możesz delektować się jej smakiem.
*Ciasto kruche można wcześniej schłodzić przez minimum godzinę, zanim je upieczesz.
*Do ciasta kruchego i kremu możesz dodać inny ulubiony aromat, na przykład cytrynowy albo śmietankowy. Wypiek można także zrobić bez dodawania do niego aromatu. Z aromatem ciasto jest jednak smaczniejsze.
Alergeny w tarcie z mrożonymi truskawkami
Lista alergenów dla tarty mrożonymi truskawkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka krupczatka
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa)
- proszek do pieczenia
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Śmietana 12%
- Serek homogenizowany waniliowy
- Czekolada biała
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Żółtko jajka
Wartości odżywcze tarty mrożonymi truskawkami
Przepis dostarczy białko, tłuszcze i węglowodany. Jest wysokokaloryczny. Truskawki to świetne źródło witaminy C.
Energia i białka
(170g)
Węglowodany
(170g)
Tłuszcze
(170g)
Witaminy
(170g)
Składniki mineralne
(170g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.