Sałatka na krakersach
- Krakersy - 20 sztuk (100 g)
- Tuńczyk w oleju - 1 puszka (170 g)
- Kukurydza konserwowa - 1 mała puszka (80 g)
- Ogórek kiszony - 1 sztuka (60 g)
- Majonez - 2 łyżki (20 g)
- Musztarda - 1 łyżka (10 g)
Przepis na sałatkę na krakersach krok po kroku
Tuńczyka odsącz z zalewy i rozdrobnij widelcem.
Dodaj pokrojonego w kostkę ogórka kiszonego, kukurydzę, majonez i musztardę.
Nakładaj na krakersy.
Więcej informacji na temat sałatki na krakersach
Sałatka na krakersach to świetny pomysł na przekąskę, która będzie nie tylko pyszna, ale również bardzo prosta i szybka w przygotowaniu. Sprawdzi się jako smaczna, wielkanocna sałatka na święta, ale również jako dobra przekąska na imprezę z przyjaciółmi. Standardowy przepis na sałatkę na krakersach uwzględnia składniki takie jak tuńczyk z puszki, ogórki kiszone, kukurydza konserwowa oraz oczywiście krakersy. Możesz jednak dopasować tą sałatkę do swoich preferencji dodając też inne składniki, na przykład ugotowane na twardo jajka, szczypiorek, majonez i/lub musztarda. Sałatka na krakersach z tuńczykiem to świetne danie typu finger food, czyli nie wymagające podawania na talerzach i jedzenia sztućcami, dlatego tak dobrze sprawdza się jako przekąska na wiele okazji, mniej i bardziej uroczystych. Można jednak przygotować ją również w większej wersji, warstwowej i podawać w odpowiednim naczyniu. Jak zrobić sałatkę na krakersach? Jest to banalnie proste. Tuńczyka z puszki (w wodzie lub oleju - wedle preferencji) odsącz z zalewy i rozdrobnij widelcem. Dodaj kukurydzę, również po odsączeniu, pokrojonego w kostkę ogórka kiszonego, majonez i musztardę, dopraw ulubionymi przyprawami i dokładnie wymieszaj. Powstałą masę nakładaj łyżką na krakersy. Jak widzisz nie potrzeba ani specjalistycznego sprzętu kuchennego, ani zaawansowanych umiejętności kulinarnych, aby przygotować sałatkę na krakersach. Co więcej zajmie Ci to nie więcej niż 10 minut. Całość możesz posypać drobno posiekanym szczypiorkiem, a jeśli lubisz ostrzejsze, bardziej wyraziste smaki, do sałatki dodać również posiekaną cebulkę. Masę tą możesz przygotować trochę wcześniej, aby miała czas przejść smakiem i zapachem wszystkich składników. Jednak nie układaj jej na krakersach za wcześnie, aby nie rozmiękły. Sałatka na krakersach z tuńczykiem, kukurydzą i ogórkiem to świetny pomysł na szybką, prostą i oryginalną przekąskę. Koniecznie poznaj nasz przepis.
Alergeny w sałatce na krakersach
Lista alergenów dla sałatki na krakersach przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Krakersy
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Krakersy
- Majonez
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Krakersy
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Tuńczyk w oleju
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
- Musztarda
Wartości odżywcze sałatki na krakersach
Aby obniżyć wartość kaloryczną najlepiej wykorzystać majonez light lub zastąpić go jogurtem.
Energia i białka
(110g)
Węglowodany
(110g)
Tłuszcze
(110g)
Witaminy
(110g)
Składniki mineralne
(110g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.