Racuchy drożdżowe z rabarbarem
- Jajko (1 szt.)
- Mleko 2% (250 ml)
- Drożdże prasowane (25 g)
- Mąka pszenna typ 500 (250 g)
- Cukier (100 g)
- Masło klarowane (50 g)
- Rabarbar (200 g)
Przepis na racuchy drożdżowe z rabarbarem krok po kroku
Do dużej miski wsyp mąkę.
W nie za dużą miskę wlej ciepłe mleko, dodaj drożdże, 6 g cukru oraz 5 łyżek mąki (z tej mąki, którą wsypałeś do miski). Wszystko wymieszaj. Przykryj ścierką i odstaw w ciepłe miejsce na 15 minut.
Roztop masło.
Do mąki dodaj jajko, 34 g cukru, aromat, pół opakowania cukru waniliowego i stopione masło.
Gdy minie 15 minut dodaj też zaczyn i zacznij wyrabiać ciasto mikserem. Miksuj minimum 3 minuty.
Odstaw ciasto do wyrośnięcia na godzinę. Przykryj ścierką i zachowaj ciepło.
Rabarbar pokrój w kostkę. Wsyp resztę cukru oraz cukru waniliowego. Odstaw.
Gdy minie godzina wyrastania ciasta, rabarbar odciśnij z nadmiaru soku, który powstał. Dodaj rabarbar do ciasta i wymieszaj.
Rozgrzej patelnię i smaż racuchy. Jeden racuch to 2 łyżki ciasta.
Smaż na złoty kolor.
-
Racuchy z jabłkiem
-
Racuchy
-
Racuchy drożdżowe
-
Racuchy na maślance
-
Racuchy bez drożdży
-
Racuchy z bananami
-
Racuchy z serkiem
-
Racuszki z bananów
-
Racuchy na kefirze
-
Racuchy drożdżowe jak puch
-
Racuchy z twarogiem
-
Racuchy na sodzie
-
Racuszki na sodzie
-
Racuchy z serem
-
Racuchy z jabłkami na kefirze
-
Puszyste racuchy z jabłkami
-
Szybkie racuchy drożdżowe z jabłkami
-
Racuchy z jabłkami bez drożdży
-
Racuchy
Więcej informacji na temat racuchów drożdżowych z rabarbarem
Placki drożdżowe z jabłkami już Ci się przejadły? Mam dla Ciebie znakomity pomysł na deser – racuchy z rabarbarem. Doskonałe dla dzieci na słodki posiłek. Pyszne, puchate i mięciutkie racuchy z rabarbarem to coś, co znika prędko z talerza. Robi się je bardzo prosto. Przepis na racuchy z rabarbarem jest doskonały. Na słodko, ale z wyczuwalną, lekką kwaskowatością rabarbaru. Na deser są jak znalazł. Są to placki drożdżowe, więc wymagają trochę dłuższego czasu przygotowywania. Zobacz jak zrobić racuchy z rabarbarem na drożdżach.
Racuchy z rabarbarem są super, jeżeli chciałbyś zrobić inną wersję placków drożdżowych niż te z jabłkami. Wykonanie jest bardzo podobne jak w przypadku placków na drożdżach z jabłkiem. Same placuszki są pyszne i wychodzą mięciutkie. Jak zrobić racuchy z rabarbarem? W pomieszczeniu powinno być ciepło. Wtedy drożdże szybciej i lepiej rosną. Na wykonanie przepisu potrzeba minimum 75 minut, które są potrzebne na wyrastanie ciasta. Na samym początku najlepiej jest zrobić ciasto drożdżowe. Zacznij od przygotowania zaczynu. Do dużej miski, w której będą rosły racuchy wsyp całą mąkę. Weź mniejszą miskę na zaczyn. Wlej do niej bardzo ciepłe mleko, wkrusz drożdże, dodaj cukier oraz 5 łyżek mąki. Odlicz ją z całości (tej wsypanej już do miski). Zaczyn wymieszaj, przykryj ścierką, a następnie odstaw na bok na 15 minut. Do mąki dodaj roztopione masło, część cukru, cukru waniliowego, aromatu oraz jajko. Do przepisu na racuchy z rabarbarem możesz dodać skórkę pomarańczy, inny aromat, cynamon albo nie dodawać żadnych dodatków. Zostaw na czas rośnięcia zaczynu. Jego dodaj po kwadransie i zacznij miksować specjalnymi mieszadłami miksera (do drożdży). Ciasto najlepiej jest miksować minimum przez 3 minuty. Odstaw ciasto ponownie na bok, tym razem na godzinę. Miskę przykryj ściereczką. W tym czasie przygotuj rabarbar. Pokrój go w kostkę. Zasyp cukrem waniliowym oraz cukrem, wymieszaj. Po godzinie wyciśnij nadmiar soku z rabarbaru i dodaj owoce do masy. Wymieszaj łyżką. Placki drożdżowe są gotowe do smażenia. Na patelnię nie ma już potrzeby dodawać tłuszczu. Możesz jednak go dodać, jeśli masz taką potrzebę. Nakładaj po 2 łyżki na bardzo nagrzaną patelnię i smaż racuszki na złoto z obu stron.
Racuchy z rabarbarem to placuszki, które można zrobić na deser dla dzieci. Przepis na racuchy z rabarbarem jest znakomitym, pysznym pomysłem, gdy potrzebujesz czegoś na słodko. Jak zrobisz racuchy z rabarbarem, posyp je cukrem pudrem. Dla dziecka warto dodać orzechy, które świetnie wpływają na pracę mózgu.
Alergeny w racuchach drożdżowych z rabarbarem
Lista alergenów dla racuchów drożdżowych z rabarbarem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
- Masło klarowane
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
W przepisie na racuchy drożdżowe z rabarbarem nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- aromat pomarańczowy
Wartości odżywcze racuchów drożdżowych z rabarbarem
Racuchy drożdżowe nie należą do przepisów niskokalorycznych. Są bogate w węglowodany i mają wysoki indeks glikemiczny.
Energia i białka
(155g)
Węglowodany
(155g)
Tłuszcze
(155g)
Witaminy
(155g)
Składniki mineralne
(155g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.