Puszyste pancakes
- Mąka pszenna typ 500 (200 g)
- Jajko (2 szt.)
- Mleko 2% - 1,5 szklanki (350 ml)
- Proszek do pieczenia - 2 łyżeczki (10 g)
- Masło - 2 łyżeczki (10 g)
- Syrop klonowy - 1 łyżka (10 g)
Przepis na puszyste pancakes krok po kroku
Oddziel białka od żółtek.
W misce wymieszaj mąkę, żółtka, mleko i proszek do pieczenia do uzyskania jednolitej masy.
Białka ubij na sztywną pianę.
Ubitą pianę dodaj do pozostałych składników i delikatnie wymieszaj.
Na patelni rozgrzej masło
Porcje ciasta wylewaj na patelnię i smaż placki obustronnie do złocistego koloru
Placki podawaj polane syropem klonowym.
Więcej informacji na temat puszystych pancakes
Puszyste pancakes to jedno z najpopularniejszych i klasycznych dań tradycyjnej kuchni amerykańskiej, a obecnie znane i popularne na całym świecie. Niektórzy traktują je jako odmianę tradycyjnych naleśników znanych i od lat przygotowywanych w krajach europejskich, od których odróżnia je jednak wiele cech - w szczególności grubość i puszystość placków naleśnikowych. Amerykańskie placki śniadaniowe to danie, któremu ciężko się oprzeć dlatego warto poznać ten oryginalny, łatwy przepis.
Pankejki puszyste powstają na bazie mąki pszennej, mleka oraz jajek. Nie można zapomnieć także o obowiązkowym środku spulchniającym, na przykład sodzie kuchennej, proszku do pieczenia, czy świeżych lub suszonych drożdżach, których nie powinien pominąć żaden przepis na puszyste pancakes. Jak zrobić ciasto na pancakes? Cały proces jest bardzo szybki i prosty. Wszystkie wymienione składniki wystarczy wymieszać trzepaczką lub mikserem do uzyskania jednolitej masy, a następnie porcje ciasta wylewać na rozgrzaną, wysmarowaną tłuszczem patelnię i smażyć do zarumienienia z obu stron. Najlepiej wykorzystać mąkę pszenną, dzięki której ciasto będzie lekki i delikatne.
Skoro wiesz już jak zrobić puszyste pancakes, czas zastanowić się nad dodatkami. Najlepiej smakują ze świeżymi owocami lub konfiturami, czy musem owocowym, syropem klonowym, bitą śmietaną lub posypane cukrem pudrem.
Puszyste pankejki amerykańskie najczęściej podawane są na śniadanie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by stanowiły pożywny deser, podwieczorek czy kolację. Warto pamiętać, że placki naleśnikowe najlepiej smakują na ciepło, więc dobrze jest zjeść je bezpośrednio po przygotowaniu.
Puszyste pancakes to idealne danie dla miłośników wszystkich słodkości i słodkich śniadań, a brak ograniczeń w kwestii dodatków i urozmaicenia placków sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Ostatnimi czasy coraz popularniejsze stają się wersje wytrawne, na przykład z bekonem i jajkiem sadzonym, które również przywędrowały do Europy ze Stanów.
Alergeny w puszystych pancakes
Lista alergenów dla puszystych pancakes przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
- Masło
Wartości odżywcze puszystych pancakes
Energia i białka
(340g)
Węglowodany
(340g)
Tłuszcze
(340g)
Witaminy
(340g)
Składniki mineralne
(340g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.