Ciasto krówka na biszkopcie
- Mąka pszenna typ 500 - 1 szklanka (150 g)
- Mąka ziemniaczana - 1 szklanka (150 g)
- Jajko (6 szt.)
- Cukier (300 g)
- Budyń (proszek) (40 g)
- Mleko 3,2% (600 ml)
- Masło (200 g)
- Masa krówkowa (200 g)
- Orzechy włoskie (150 g)
- Śmietanka kremowa 30% (150 g)
Przepis na ciasto krówka na biszkopcie krok po kroku
Ubij białka na sztywną pianę, dodaj do nich cukier (200g) i ubij, aż masa będzie błyszcząca. Cały czas miksując dodawaj po 1 żółtku.
Przesiej do piany z jajek mąkę pszenną i wymieszaj silikonową szpatułką delikatnie.
Gdy składniki dobrze się połączą, przesiej do masy mąkę ziemniaczaną. Wymieszaj delikatnie do połączenia składników.
Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia i przelej masę.
Piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni i piecz 40-45 minut. Wystudź w otwartym piekarniku.
Ugotuj budyń na mleku, proszek na budyń rozpuść w 100 ml mleka, resztę mleka zagotuj w garnku ze 100g cukru. Gdy mleko zacznie wrzeć wlej rozpuszczony budyń, zmniejsz ogień i cały czas mieszając gotuj, aż masa zgęstnieje. Wystudź budyń i zmiksuj z masłem w temperaturze pokojowej.
Ubij śmietanę kremówkę na sztywną pianę.
Posiekaj orzechy włoskie na mniejsze kawałki.
Biszkopt przekrój na pół, pierwszą część połóż w blaszce, wyłóż na nią masę budyniową, przykryj drugim blatem ciasta, na niego rozsmaruj masę kajmakową, wyłóż na nią bitą śmietanę a na nią posyp orzechy włoskie.
Gotowe ciasto schłodź w lodówce prze 5-6 godzin.
-
Ciasto krówkowe
-
3 bit bez pieczenia
-
Ciasto kinder bueno
-
Tort pavlova
-
Ciasto ze słonecznikiem
-
Chatka baby jagi
-
Banoffee
-
Ciasto "wiśniowy puszek z kajmakiem"
-
Słonecznikowiec
-
Ciasto rafaello na biszkopcie
-
Ciasto zielony mech
-
Ciasto ambasador
-
Ciasto czekoladowe z kremem
-
Boża krówka
-
Ciasto filadelfia
-
Szarlotka królewska
-
Ciasto fale dunaju
-
Ciasto marysieńka
-
Ciasto z kremem
Więcej informacji na temat ciasta krówki na biszkopcie
Ciasto krówka na biszkopcie to odmiana ciasta, które tradycyjnie wykonuje się na krucho miodowym spodzie. Słodkie ciasto z masą budyniową jest kremowe i wilgotne. Przepis na ciasto krówkę na biszkopcie jest łatwy do przygotowania, więc nie musisz mieć dużego doświadczenia cukierniczego aby go wykonać. Do zrobienia ciasta potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: mąka pszenna, mąka ziemniaczana, jajka, cukier, budyń o smaku toffi, mleko, masło, śmietana kremówka 30% oraz orzechy włoskie i masa kajmakowa.
Jak zrobić ciasto krówkę na biszkopcie? Na początek oddziel żółtka od białek, ubij białka na sztywną pianę, dodaj do nich cukier i ubij aż masa będzie błyszcząca. Cały czas miksując dodawaj po jednym żółtku. Przesiej do piany z jajek mąkę pszenną i wymieszaj silikonową szpatułką delikatnie. Gdy składniki dobrze się połączą, przesiej do masy mąkę ziemniaczaną. Wymieszaj delikatnie do połączenia składników. Blaszkę prostokątną wyłóż papierem do pieczenia i przelej masę. Piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni i piecz 40-45 minut. Wystudź w otwartym piekarniku. Ugotuj budyń na mleku, proszek na budyń rozpuść w 100 ml mleka, resztę mleka zagotuj w garnku ze 100g cukru. Gdy mleko zacznie wrzeć wlej rozpuszczony budyń, zmniejsz ogień i cały czas mieszając gotuj, aż masa zgęstnieje. Wystudź budyń i zmiksuj z masłem w temperaturze pokojowej. Ubij śmietanę kremówkę na sztywną pianę. Posiekaj orzechy włoskie na mniejsze kawałki. Biszkopt przekrój na pół, pierwszą część połóż w blaszce, wyłóż na nią masę budyniową, przykryj drugim blatem ciasta, na niego rozsmaruj masę kajmakową, wyłóż na nią bitą śmietanę a na nią posyp orzechy włoskie. Schłodź w lodówce prze 5-6 godzin.
Podsumowując prosty przepis na ciasto krówka możesz przygotować jako deser po niedzielnym obiedzie. Pyszne ciasto świetnie sprawdza się podane z kawą i herbatą. Szybkie i łatwe w przygotowaniu ciasto na biszkopt możesz wykorzystać przy wykonywaniu innych deserów. Dobre ciasto możesz przechowywać w lodówce przez 4-5 dni.
Alergeny w cieście krówka na biszkopcie
Lista alergenów dla ciasta krówki na biszkopcie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
- Masło
- masa krówkowa
- Śmietanka kremowa 30%
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Orzechy włoskie
Wartości odżywcze ciasta krówki na biszkopcie
Ciasto krówka to słodki wypiek zawierający bardzo dużą ilość cukru. Powinny go unikać przede wszystkim osoby chorujące na cukrzycę oraz osoby na diecie redukcyjnej. Ciasto jest wyrobem domowym więc nie zawiera konserwantów.
Energia i białka
(230g)
Węglowodany
(230g)
Tłuszcze
(230g)
Witaminy
(230g)
Składniki mineralne
(230g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.