Wegetariańska pasta z czerwonej fasoli
- Fasola czerwona (200 g)
- Orzechy nerkowca (30 g)
- Olej rzepakowy (40 ml)
Przepis na wegetariańską pastę z czerwonej fasoli krok po kroku
Fasolę należy namoczyć - 10 godzin.
Po moczeniu ugotuj fasolę do miękkości - około godzinę.
Zblenduj ugotowaną fasolę wraz z ząbkiem czosnku, olejem, orzechami oraz przyprawami.
-
Pasta z awokado
-
Sałatka na grilla
-
Filet z kurczaka
-
Pasztet z królika
-
Kapusta wigilijna
-
Ceviche
-
Kotlety z soczewicy
-
Dorsz pieczony
-
Bataty z piekarnika
-
Pałki z kurczaka
-
Pieczone buraki
-
Ryba z piekarnika
-
Sałatka z pomidorów
-
Kaszotto z warzywami w pomidorowym sosie z posypką z orzeszków
-
Sałatka z kurczakiem i mango
-
Sałatka z tuńczykiem i jajkiem
-
Koktajl sirt
-
Makaron z fasolką szparagową, kurczakiem i pesto
-
Dietetyczna kolacja
Więcej informacji na temat wegetariańskiej pasty z czerwonej fasoli
Wegetariańskie smarowidło na kanapki to pyszna pasta z czerwonej fasoli. Można nią nadziać warzywa, na przykład paprykę i powstaje zdrowa i pyszna przekąska. Gotowanie fasoli na wege pastę zajmie około godzinę, ale cała reszta zajmie kilka minut – wystarczy wszystko zblendować. Oprócz warzyw, pasta oczywiście jest super dodatkiem do pieczywa świeżego czy w formie tostów. Potrawa wegańska, bez nabiału, bez glutenu, nie zawiera jajek. Idealna jeśli zdrowo się odżywiasz, ponieważ jest bogata w cenne wartości.
Cały proces wykonania pasty z fasoli czerwonej jest niesamowicie prosty. Oprócz czasu moczenia i gotowania fasoli zblendowanie zajmie niecałe 5 minut i pasta jest gotowa.
W przepisie użyto surową fasolę czerwoną. Oznacza to, że jest to nieco dłuższa wersja wykonania przepisu na pastę z czerwonej fasoli. Szybszą wersją jest pasta z czerwonej fasoli konserwowej. Fasola z puszki wymagałaby jedynie odlania zalewy. W przypadku fasoli surowej najpierw fasolę trzeba dodać do miski i zalać wodą, a następnie odstawić ją na 10 godzin. Po moczeniu czas na gotowanie. Z fasoli odlej wodę i dodaj nasiona do garnka. Następnie fasolę zalej nową, świeżą wodą i zagotuj – pierwsze 15 minut bez przykrycia. Czas gotowania to około 60 minut. By fasola była mniej ciężkostrawna gotowanie na początku bez przykrycia bardzo pomaga.
Potrawy z fasoli mogą być dla niektórych osób obarczone nieprzyjemnymi objawami ze strony przewodu pokarmowego. Do takich objawów należą między innymi wzdęcia, gazy i ból brzucha. Jeśli u Ciebie pojawiają się takie objawy oznacza to, że prawdopodobnie nasiona roślin strączkowych nie są dla Ciebie dobrym składnikiem diety. Rośliny strączkowe zawierają bardzo dużo błonnika, który dodatkowo w niektórych zaburzeniach może powodować różne nieciekawe sytuacje. Dla osób zdrowych, które eliminują mięso pasta z fasoli jest bardzo dobrym i zdrowym urozmaiceniem jadłospisu. Pasty kanapkowe są fajnym urozmaiceniem, które wiele osób lubi i poszukuje. Poza smakiem także wygoda przygotowania pasty jest dużym plusem.
Alergeny w wegetariańskiej paście z czerwonej fasoli
Lista alergenów dla wegetariańskiej pasty z czerwonej fasoli przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- orzechy nerkowca
Wartości odżywcze wegetariańskiej pasty z czerwonej fasoli
Wegańska pasta, bez nabiału. Nie zawiera jajek ani glutenu.
Energia i białka
(65g)
Węglowodany
(65g)
Tłuszcze
(65g)
Witaminy
(65g)
Składniki mineralne
(65g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.