Przepis na pałki z kurczaka krok po kroku

Składniki
  • Udko kurczaka bez skóry 400 g Użyj samych pałek z udka.
  • Oliwa z oliwek 50 ml
Przyprawy
sól, pieprz, papryka słodka, oregano, czosnek
To będzie niezbędne
piekarnik, naczynie żaroodporne, miska

Pałki z kurczaka umyj i osusz.

Z oliwy i przypraw przygotuj marynatę w której namocz pałki na kilka godzin.

Piekarnik nagrzej do 220 stopni C.

Pałki razem z marynatą przełóż do naczynia żaroodpornego. Następnie całość piecz około 45 minut w nagrzanym piekarniku.

Pałki podawaj od razu po przygotowaniu np. z dodatkiem ziemniaków i surówki z sezonowych warzyw.

Pałki z kurczaka podane na czarnej desce.
Pałki z kurczaka
Koszt przygotowania dania
8.40 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
409 kcal
Liczba alergenów w daniu
0
31

Pałki z kurczaka - cechy przepisu

  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o pałkach z kurczaka

Przepis na pałki z kurczaka to pomysł na szybkie i pyszne danie. Przepis na pałki z kurczaka jest prosty w przygotowaniu, wystarczy zamarynować nóżki z kurczaka i upiec w piekarniku. Pieczone pałki idealnie nadawać się będą dla osób, które są na diecie, ponieważ są one pieczone w piekarniku. Składniki, których potrzebujemy do przygotowania pałek z kurczaka to: udka bez skóry, oliwa z oliwek, sól, pieprz, papryka słodka, oregano i czosnek.

Jak zamarynować i jak przyprawić kurczaka? Pałki z kurczaka umyj i osusz. Do oliwy dodaj przyprawy. Wymieszaj marynatę i włóż do niej pałki. Zostaw kurczaka w marynacie na kilka godzin. Jest to sposób na uzyskanie soczystego, miękkiego mięsa z kurczaka.

Jak upiec pałki z kurczaka? Nagrzej piekarnik do 220 stopni C. Pałki razem z marynatą przełóż do naczynia żaroodpornego i piecz w nagrzanym piekarniku przez 45 minut. Pałki podawaj od razu po upieczeniu - mają wtedy one pyszną, chrupiącą skórkę. Pałki najlepiej podawać z dodatkiem ziemniaków lub frytek i surówki z sezonowych warzyw.

Mięso z kurczaka zawiera spore ilości łatwo przyswajalnego białka. Dodatkowo znajdziemy w nim nasycone i jednonienasycone kwasy tłuszczowe. Mięso drobiowe najlepiej spożywać bez skórki, bo to właśnie pod nią kryje się najwięcej tłuszczu. Dodatkowo w mięcie kurczaka znajdziemy niektóre witaminy z grupy B, wapń, żelazo, magnez, fosfor czy potas. Odpowiednia podaż żelaza jest szczególnie ważna u osób, które zmagają się z anemią. Spożywanie potasu w odpowiedniej ilości jest również ważne w celu utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi.

Podsumowując pieczone pałki z kurczaka to idealna propozycja na obiad z rodziną. Atutem tego dania jest to, że kurczak jest pieczony a nie smażony, dzięki czemu nasze danie jest mniej kaloryczne. Jeżeli jesteśmy na diecie śmiało możemy zjeść pieczone pałki. Potrawę możemy wykorzystać też jako przekąskę na imprezach rodzinnych lub okolicznościowych. Kurczak sprawdza się idealnie na co dzień i wyjątkowe okazje. Dodatkowym atutem jest szybkie i proste przygotowanie dania.

Wartości odżywcze pałek z kurczaka

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję (200g)
Energia (kalorie)
204.89 kcal
409.78 kcal

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję (200g)
Tłuszcz
14.86 g
29.72 g
Tłuszcze nasycone
3.45 g
6.90 g
Tłuszcze nienasycone
11.41 g
22.82 g
Tłuszcze jednonasycone
9.39 g
18.78 g
Tłuszcze wielonasycone
2.02 g
4.04 g

Witaminy w przepisie na pałki z kurczaka

Na 100g
Na porcję (200g)
Witamina E
1.76 mg
3.52 mg

Składniki mineralne w przepisie na pałki z kurczaka

Na 100g
Na porcję (200g)
Sód
85.56 mg
171.11 mg
Potas
211.67 mg
423.33 mg
Wapń
9.00 mg
18.00 mg
Żelazo
0.76 mg
1.51 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny pałek z kurczaka 31
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w pałkach z kurczaka

Lista alergenów dla pałek z kurczaka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

Informacje o alergenach dotyczą tylko i wyłącznie głównych składników potrawy. Nie posiadamy informacji o alergenach zawartych w przyprawach tj. sól, pieprz, papryka słodka, oregano, czosnek.

Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na pałki z kurczaka

Cena przygotowania pałek z kurczaka

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Udko kurczaka bez skóry
400 g
Użyj samych pałek z udka.
8.00
Za 500,0 g
Liczba opakowań 1
6.40
Za 400 g
Oliwa z oliwek
50 ml
20.00
Za 500,0 ml
Liczba opakowań 1
2.00
Za 50 ml
Liczba porcji:
Razem
28.00
Łączny koszt
8.40
Jak oceniasz przepis na pałki z kurczaka
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 0,0% osób