Smalec z białej fasoli z suszonymi pomidorami
- Fasola konserwowa (240 g)
- Cebula (100 g)
- Olej rzepakowy - łyżeczka (5 ml)
- Suszone pomidory - 3 sztuki (30 g)
Przepis na smalec z białej fasoli z suszonymi pomidorami krok po kroku
Na sicie umieść fasolę i umyj ją pod wodą.
Rozgrzej łyżeczkę oleju na patelni.
Cebulę pokrój w drobną kostkę i zarumień na oleju.
Posiekaj drobniej pomidory.
Cebulę, pomidory i fasolę zblenduj na gładką pastę. Dodaj sól, pieprz oraz chilli.
Gotową pastę podawaj z pieczywem i prażonym słonecznikiem.
-
Naleśniki
-
Kopytka
-
Parówka w cieście francuskim
-
Ryż z jabłkami
-
Bułki cynamonowe
-
Kluseczki ziemniaczane
-
Kleik ryżowy
-
Pączki z serka homogenizowanego
-
Legumina
-
Budyń jaglany
-
Placki z serka wiejskiego
-
Omlet cesarski
-
Bananowe pancakes
-
Jak zrobić pancake
-
Bułeczki z jagodami
-
Babeczki wielkanocne
-
Grysik
-
Zacierki
-
Kolacja dla dzieci
Więcej informacji na temat smalcu z białej fasoli z suszonymi pomidorami
Pyszny smalec z białej fasoli z suszonymi pomidorami – jest wyśmienitym pomysłem na wegańską pastę na kanapki. Bez glutenu, bez nabiału – pełny smaku i zdrowia. Jest zdrowym przepisem, który dodatkowo jest bardzo smaczny. Aromat suszonych pomidorów w tym smalczyku jest czymś wspaniałym. Genialny jest podany ze świeżymi warzywami pokrojonymi w słupki oraz z prażonym słonecznikiem. Przepis jest banalnie prostu, wykonanie zajmie dosłownie chwilę. Warto zrobić smalczyk i mieć jako pyszny dodatek do potraw.
Jeżeli używasz suszonych pomidorów z zalewy to wystarczy je odsączyć z zalewy olejowej. Gdy pomidory masz suszone bez zalewy (suche) trzeba je przed rozpoczęciem przygotowań namoczyć. Pomidory suche będą twarde i ciężkie do dobrego zmiksowania. Namoczenie ich sprawi, że staną się miękkie. Będzie o wiele prościej je zblendować. Wystarczy pomidory zalać gorącą wodą i zostawić na 5 minut pod przykryciem. Następnie pomidory wystarczy wyjąć i dodać do masy nie dodając wody z moczenia pomidorów. Gdybyś wolał bardziej wyrazisty smalczyk dodaj więcej pomidorów suszonych.
W razie gdyby masa była zbyt gęsta dodaj podczas blendowania jej jedną albo dwie łyżki gorącej wody. Do pasty można dodać także więcej oleju jeśli lubisz. Blenduj tak długo, aż masa będzie taka jaką chcesz uzyskać. Jedni wolą masę bardzo gładką bez wyczuwalnych grudek. Niektórzy lubią, gdy w paście czuć dodatki (w tym przypadku suszone pomidory). Możesz przestać blendować, gdy uznasz, że uzyskałeś odpowiednią konsystencję.
Taka pasta na kanapki jest świetna, jeśli chcesz urozmaicić swoje menu i wzbogacić je w cenne witaminy, składniki mineralne, błonnik czy wartości odżywcze. Przepis jest polecany dla osób, które szukają ciekawych pomysłów na zamienniki potraw mięsnych. Konsystencja smalczyku z białej fasoli jest bardzo podobna do klasycznego smalcu. Jest to przepis całkowicie wegański, opiera się jedynie o fasolę, olej, cebulę i suszone pomidory. Dodatkowo ulubione przyprawy: sól, pieprz praz chilli z suszonymi pomidorami.
Alergeny w smalcu z białej fasoli z suszonymi pomidorami
Lista alergenów dla smalcu z białej fasoli z suszonymi pomidorami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na smalec z białej fasoli z suszonymi pomidorami
Wartości odżywcze smalcu z białej fasoli z suszonymi pomidorami
Przepis zdrowy, wegański, bezglutenowy. Zawiera zdrowe tłuszcze, węglowodany złożone, błonnik oraz białko pochodzenia roślinnego.
Energia i białka
(60g)
Węglowodany
(60g)
Tłuszcze
(60g)
Witaminy
(60g)
Składniki mineralne
(60g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.