Pizza z serem pleśniowym
- Mąka pszenna typ 500 (300 g)
- Drożdże suche (7 g)
- Cukier (5 g)
- Oliwa z oliwek (60 ml)
- Gruszka (150 g)
- Ser pleśniowy niebieski (60 g)
- Pesto zielone (50 g)
- Rozmaryn suszony (5 g)
Przepis na pizzę z serem pleśniowym krok po kroku
Wymieszaj 1 szklankę mąki, drożdży, cukru i soli w dużej misce.
Dodaj oliwę z oliwek i pół szklanki ciepłej wody, całość dobrze wymieszaj drewnianą łyżką.
Stopniowo dodawaj kolejną porcję mąki. Wyrabiaj, aż ciasto uformuje się w spójną, elastyczną kulkę.
Ciasto przykryj ściereczką i pozostaw do wyrośnięcia w ciepłym miejscu.
Gdy ciasto wyrośnie, przełóż je na lekko posypaną mąką powierzchnię i krótko wyrabiaj, aż będzie gładkie.
Ciasto rozwałkuj na dość spory okrąg.
Przełóż ciasto na wyłożoną papierem do pieczenia blachę do pizzy i posyp solą, pieprzem i rozmarynem.
Ciasto pokryj zielonym pesto.
Całą pizzę posyp serem i równomiernie ułóż pokrojoną gruszkę
Piecz pizzę przez 10-15 minut w piekarniku nagrzanym do 220 st. C.
-
Polenta
-
Pasztet z cukinii
-
Sałatka z brokułem
-
Kleik ryżowy
-
Pizza margherita
-
Mamałyga
-
Szybka pizza
-
Placki z cukinii i marchewki
-
Pizza na suchych drożdżach
-
Lasagne ze szpinakiem
-
Fasola szparagowa z bułką tartą
-
Jajecznica na parze
-
Tortilla z jajecznicą
-
Fluffy pancakes
-
Jajka w sosie koperkowym
-
Pasta jajeczna ze szczypiorkiem
-
Ryż z pieczarkami
-
Placki z jogurtem greckim
-
Kolacja bez mięsa
Więcej informacji na temat pizzy z serem pleśniowym
Pizza z serem pleśniowym to świetna opcja dla wszystkich miłośników prostych i smacznych dań. Ze względu na spory dodatek sera zachwyca swoim aromatem.
Przepis na pizzę z serem pleśniowym to doskonały pomysł na pyszny włoski placek pieczony w domu. Domowa pizza pieczona w piekarniku może być równie smaczna, co ta z restauracji. Jej plusem jest również to, że możesz dowolnie modyfikować dodatki. Choć najlepiej ser pleśniowy sprawdza się z dodatkiem owoców, to możesz połączyć go również z: kurczakiem, tymiankiem, czy pomidorkami koktajlowymi. Wszystko zależy od tego, jakie smaki najbardziej Ci odpowiadają.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić pizzę z serem pleśniowym, by była najlepsza, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. Gruszka i ser pleśniowy to naprawdę wspaniały duet, który sprawdza się nie tylko w formie sałatki, ale równie dobrze smakuje na pysznej pizzy. Nie trzeba zamawiać jej z restauracji, można przygotować ją we własnym domu w kilka chwil. To wspaniała opcja dla wszystkich miłośników kuchni francuskiej i włoskiej, które w tym daniu doskonale się uzupełniają. Sekretem jest wspaniałe ciasto, które pełne jest oliwy z oliwek. Co więcej, choć ciasto na pizzę jest w pełni drożdżowe, to do jego przygotowania nie używa się zbyt dużej ilości drożdży. Dzięki temu całość nie jest tak ciężka dla układu pokarmowego, a po niej występują problemy trawienne. Do przygotowania pizzy używa się mąki pszennej, najlepiej postawić na tę oczyszczoną, która lepiej się komponuje z pozostałymi składnikami. Można również użyć pełnoziarnistej, jednak nie jest to konieczność. Pizzę można również przygotować z mąki żytniej. Ciasto powinno leżakować przez co najmniej 30 minut, by było w stanie urosnąć i stworzyć naprawdę pyszny placek. Jednak można również pozwolić mu rosnąć nieco dłużej. Wspaniale sprawdza się odczekanie 12 godzin, jednak jest opcja tylko dla osób, które cechują się dużą cierpliwością. Jeśli chce się zostawić ciasto na dłużej, można zawinąć je w kulkę i odstawić do miski pokrytej oliwą z oliwek. Dzięki temu nadal będzie wyjątkowo jędrne kolejnego dnia.
Alergeny w pizzy z serem pleśniowym
Lista alergenów dla pizzy z serem pleśniowym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser pleśniowy niebieski
- Pesto zielone
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Pesto zielone
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Pesto zielone
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Pesto zielone
Wartości odżywcze pizzy z serem pleśniowym
To opcja, która ma dość wysoki indeks glikemiczny, więc nie powinna gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(159g)
Węglowodany
(159g)
Tłuszcze
(159g)
Witaminy
(159g)
Składniki mineralne
(159g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.