Pieczeń huzarska
- Polędwica wołowa (700 g)
- Bulion wołowy - pół szklanki (125 ml)
- Cebula - 1 średnia sztuka (100 g)
- Bułka tarta (40 g)
- Masło (40 g)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki stołowe (20 ml)
- Natka pietruszki (20 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 2 płaskie łyżki stołowe (20 g)
Przepis na pieczeń huzarską krok po kroku
Mięso wołowe umyj, oprósz solą oraz z łyżką mąki.
W rondelku rozgrzej olej, włóż mięso i obsmaż je ze wszystkich stron.
Następnie do rondelka wlej bulion, dodaj 1 liść laurowy oraz 3 ziarenka ziela angielskiego. Całość duś na małym ogniu przez około godzinę (do momentu, aż mięso będzie miękkie).
Cebulę obierz i pokrój w kostkę.
Natkę pietruszki umyj, osusz oraz posiekaj.
Masło wymieszaj z bułką tartą, pokrojoną cebulą oraz posiekaną natką pietruszki. Następnie dopraw solą oraz pieprzem według uznania.
Mięso wyciągnij i zrób głęboki poprzeczne nacięcia mniej więcej co 3 cm.
Co drugie nacięcie wypełnij masłem wymieszanym z bułką tartą.
Mięso włóż do rondla i duś przez 20 minut.
Następnie mięso wyciągnij, oprócz pozostało mąką, włóż do rondelka, zagotuj i dopraw do smaku.
Pieczeń wyciągnij z rondelka i podziel na porcje (dwa plastry mięsa przedzielone nadzieniem z masła i bułki tartej).
Pieczeń podawaj polaną sosem z dodatkiem ulubionych dodatków.
-
Zupa ogórkowa
-
Zupa pieczarkowa
-
Zupa kalafiorowa
-
Surówka z marchewki
-
Kurczak po tajwańsku
-
Filet z kurczaka
-
Kotlety z kalafiora
-
Polędwica w sosie kurkowym
-
Dietetyczne pulpety na parze
-
Krem z cukinii
-
Makaron z cukinią
-
Ryż z warzywami
-
Zupa z ciecierzycy
-
Kotlety z soczewicy
-
Kotlety z ciecierzycy
-
Kofta
-
Pałki z kurczaka
-
Polędwica z indyka
-
Zdrowy obiad
Więcej informacji na temat pieczeni huzarskiej
Pieczeń huzarska to doskonała propozycja na obiad dla całej rodziny. W przepisie wykorzystamy mięso wołowe, jednak pieczeń możesz przygotować również z wieprzowiny. Dodatkowo smaczna pieczeń z przepisu przygotowywana jest w rondelku, jednak możesz upiec ją w piekarniku. Przepis na pieczeń huzarską jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania dania potrzebne będą następujące produkty spożywcze: polędwica wołowa, bulion wołowy, cebula, bułka tarta, masło, olej rzepakowy, natka pietruszki, mąka pszenna, sól, pieprz, ziele angielskie oraz liść laurowy.
Jak zrobić pieczeń huzarską? Mięso wołowe umyj, oprósz solą oraz z łyżką mąki. W rondelku rozgrzej olej, włóż mięso i obsmaż je ze wszystkich stron. Następnie do rondelka wlej bulion, dodaj 1 liść laurowy oraz 3 ziarenka ziela angielskiego. Całość duś na małym ogniu przez około godzinę (do momentu, aż mięso będzie miękkie). Cebulę obierz i pokrój w kostkę. Natkę pietruszki umyj, osusz oraz posiekaj. Masło wymieszaj z bułką tartą, pokrojoną cebulą oraz posiekaną natką pietruszki. Następnie dopraw solą oraz pieprzem według uznania. Mięso wyciągnij i zrób głęboki poprzeczne nacięcia mniej więcej co 3 cm. Co drugie nacięcie wypełnij masłem wymieszanym z bułką tartą. Mięso włóż do rondla i duś przez 20 minut. Następnie mięso wyciągnij, oprócz pozostało mąką, włóż do rondelka, zagotuj i dopraw do smaku. Pieczeń wyciągnij z rondelka i podziel na porcje (dwa plastry mięsa przedzielone nadzieniem z masła i bułki tartej). Pieczeń podawaj polaną sosem z dodatkiem ulubionych dodatków.
Wołowina zawiera składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Wołowina użyta do przygotowania potrawy jest bogatym źródłem żelaza, które jest najlepiej wchłaniane w porównaniu do żelaza występującego w innych mięsach. Jest to również doskonałe źródło witaminy A, E oraz niektórych witamin z grupy B.
Podsumowując pyszna pieczeń huzarska to doskonała propozycja na mięsny obiad dla całej rodziny. Najlepsza pieczeń jest dobra do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu. Doskonale smakuje z dodatkiem ziemniaków oraz surówek przygotowanych na bazie świeżych, sezonowych warzyw.
Alergeny w pieczeni huzarskiej
Lista alergenów dla pieczeni huzarskiej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion wołowy
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka tarta
- Mąka pszenna typ 500
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze pieczeni huzarskiej
Pieczeń huzarska to doskonała propozycja na smaczny obiad. Mięso wołowe stanowi doskonałe źródło białka.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.