Kotlety z piekarnika
- Mięso mielone wieprzowo-wołowe (500 g)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Jajko (2 szt.)
- Bułka tarta - 1/2 szklanki (125 g)
Przepis na kotlety z piekarnika krok po kroku
Mięso mielone przełóż do miski, dopraw do smaku i wymieszaj w rękach.
Dodaj drobno pokrojoną cebulę i czosnek przeciśnięty przez praskę.
Następnie wbij jajka i wymieszaj całą masę.
Uformuj kotlety wielkości pięści i obtocz w bułce tartej.
Ułóż kulki mięsne na blaszce do pieczenia z papierem.
Piecz kotlety przez 30 minut w 180 st. C.
-
Pulpety w sosie koperkowym
-
Pulpety w sosie pomidorowym
-
Pulpety
-
Dietetyczne pulpety na parze
-
Pulpety z indyka
-
Klopsy w sosie koperkowym
-
Pulpeciki w sosie pomidorowym
-
Pulpety w sosie pieczarkowym
-
Pulpety w sosie własnym
-
Pulpety z indyka w sosie pomidorowym
-
Pulpety w sosie śmietanowo koperkowym
-
Pulpety gotowane
-
Gotowane pulpety w sosie pomidorowym
-
Sos pomidorowy do pulpetów
-
Pulpety w sosie śmietanowym
-
Pulpeciki z indyka
-
Pulpety z indyka w sosie koperkowym
-
Pulpety rybne
-
Pulpety
Więcej informacji na temat kotletów z piekarnika
Kotlety z piekarnika to najlepszy pomysł na domowy obiad dla całej Twojej rodziny. Dlatego koniecznie poznaj mój niezawodny i prosty przepis. Do jego przygotowania będziesz potrzebować podstawowych, ogólnodostępnych składników takich jak: mięso mielone, jajko, cebula, czosnek, bułka tarta i tak naprawdę to wszystko.
Zatem, jak zrobić kotlety z piekarnika?
Mięso przełóż do miski, dopraw do smaku i wymieszaj. Następnie wbij jajko, dodaj drobno pokrojoną cebulę i czosnek przeciśnięty przez praskę. Taką masę z mięsa mielonego dokładnie wymieszaj lub rozgnieć dodatkowo widelcem. Uformuj kotlety wielkości pięści i obtocz mocno w bułce tartej. Przełóż przygotowane kulki mięsne na blachę do pieczenia wyłożoną papierem. Piecz w piekarniku przez około 20-30 minut. To ile czasu piec kotlety zależne jest od wielkości kulek. Mielone kotlety możesz przygotować z dowolnego rodzaju mięsa, świetnie sprawdzi się tutaj też czyste mięso wołowe. Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie to mięso mieszane wieprzowo-wołowe, pasuje ono idealnie do tego rodzaju dania. Kotlety nie będą się rozpadać i będzie się je bardzo dobrze formowało, a po usmażeniu będą soczyste w środku. Będzie to idealny pomysł na pyszne i szybkie danie obiadowe.
Jako dodatek do dania idealnie sprawdzi się puree ziemniaczane. Wystarczy, że ugotujesz ziemniaki w lekko osolonej wodzie, a następnie je podusisz z odrobiną masła i mleka. Pamiętaj o porcji warzyw. Idealnie się tutaj sprawdzą warzywa gotowane w wodzie np. brokuły lub na parze. Możesz także postawić na domową wersję surówki z białej lub czerwonej kapusty, przepis znajdziecie w innych moich propozycjach. Surówka z kapusty będzie źródłem witaminy C, witamin z grupy B, kwasu foliowego, błonnika pokarmowego, żelaza, magnezu, wapnia oraz antyoksydantów, które wpływają na naszą odporność. Dodatkowo jest nisko kaloryczna. W tym roku jako dodatek do obiadu postaw na kapustę białą, czerwoną czy kiszoną na pewno wyjdzie Ci na dobre. Pieczone mięso jest tak samo szybkie i łatwe w przygotowaniu co smażone, a dodatkowo pyszne i dużo mniej kaloryczne.
Skoro już znasz przepis na kotlety z piekarnika, wykorzystaj mój przepis na obiad.
Nie pozostało mi nic innego jak życzyć Ci smacznego!
Alergeny w kotletach z piekarnika
Lista alergenów dla kotletów z piekarnika przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka tarta
Wartości odżywcze kotletów z piekarnika
Taka wersja kotletów będzie zdecydowanie mniej kaloryczna i delikatna niż ta tradycyjna smażona na oleju.
Energia i białka
(80g)
Węglowodany
(80g)
Tłuszcze
(80g)
Witaminy
(80g)
Składniki mineralne
(80g)
-
mięso,
cebula,
czosnek,
jajka,
bułka tarta,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.