Francuska rolada z ryżem, szpinakiem i łososiem
- Ciasto francuskie - 1 opakowanie (275 g)
- Masło (20 g)
- Szpinak (200 g)
- Łosoś filet (300 g)
- Ryż basmati (100 g)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Jajko - do posmarowania ciasta (1 szt.)
- Sezam nasiona (10 g)
- Ser Feta (100 g)
Przepis na francuską roladę z ryżem, szpinakiem i łososiem krok po kroku
Ugotuj ryż zgodnie z instrukcją na opakowaniu.
Masło rozgrzej na patelni i podsmaż na nim pokrojoną w drobną kostkę cebulę. Dodaj szczyptę soli.
Do podsmażonej cebuli dodaj posiekane drobno 2 ząbki czosnku.
Po chwili dodaj szpinak. Duś do zmięknięcia liści.
Nagrzej piekarnik do 180 st. C, a na blaszce ułóż papier do pieczenia.
Ciasto francuskie ułóż na blaszce i rozwałkuj lekko.
Nałóż na ciasto ryż (zostaw około 2 cm wolnego brzegu z każdej strony).
Szpinak odciśnięty z nadmiaru wody (jeśli się wydzieli przy duszeniu) rozłóż na ryżu.
Na szpinaku ułóż paski łososia i posyp wszystko pokruszonym serem.
Przypraw pieprzem.
Zwiń ciasto jak roladę (od długiego brzegu). Zlep końce i ułóż roladę łączeniem do dołu.
Posmaruj ciasto roztrzepanym z solą jajkiem.
Posyp wszystko sezamem.
Piecz w rozgrzanym piekarniku przez 35-40 minut.
-
Rolada szpinakowa
-
Łosoś z piekarnika
-
Rolada szpinakowa z łososia
-
Tortilla z łososiem
-
Ceviche
-
Tatar z łososia
-
Łosoś pieczony
-
Pieczony łosoś
-
Tortilla na zimno
-
Makaron z łososiem
-
Sałatka z wędzonego łososia
-
Łosoś z patelni
-
Rolada szpinakowa z łososiem
-
Łosoś smażony
-
Makaron z łososiem i szpinakiem
-
Kanapki z łososiem
-
Tarta z łososiem
-
Łosoś w cieście francuskim
-
Dania z łososiem
Więcej informacji na temat francuskiej rolady z ryżem, szpinakiem i łososiem
Takiego dania chyba jeszcze nie jadłeś. Zobacz przepis na francuską roladę z ryżem, szpinakiem i łososiem. Co Ty na to – spróbujesz tej propozycji? To pyszne, niecodzienne i zaskakujące danie. Dodatkowo w potrawie jest ser feta, który z całością bardzo fajnie się komponuje. Francuska rolada z ryżem, szpinakiem i łososiem jest doskonała, zwłaszcza na gorąco. Jest prosta do zrobienia, a potrafi zaskoczyć bliskich. Nie wiesz jak zrobić francuską roladę z ryżem, szpinakiem i łososiem? Poznaj ten pomysł na fajne wykorzystanie ciasta francuskiego.
Francuska rolada z ryżem, szpinakiem i łososiem z pozoru wydaje się zwyczajna. Składniki dania są proste i łatwo dostępne, więc warto spróbować tego przepisu. Na pewno doskonale znasz ciasto francuskie ze szpinakiem i łososiem. Tutaj jednak jest dodany także ryż – ten dodatek całkowicie odmienia całość. Danie pyszne jest samo, bez dodatków. Polecam jednak podać je z sosem chrzanowym lub czosnkowym. Smakuje pysznie i wyjątkowo. Francuska rolada z ryżem, szpinakiem i łososiem jest dobra na zwykły, niedzielny obiad. Sprawdzi się też na kolację. To także odpowiedni pomysł na fajną potrawę na imprezę.
Jak zrobić francuską roladę z ryżem, szpinakiem i łososiem - krok po kroku: ugotowanie ryżu, przygotowanie warzyw, nakładanie składników, zwijanie ciasta i pieczenie.
Ciasto francuskie należy ułożyć na blaszce do pieczenia wyłożonej papierem. Trzeba je także lekko rozwałkować wałkiem. Ugotowany ryż ułóż na cieście francuskim. Składniki układaj tak, by pozostawić z każdej strony wolny brzeg. Na maśle podsmaż cebulę, czosnek i szpinak. Wyłóż na ryż. Pokrojonego łososia wyłóż na szpinak i posyp pokruszonym serem feta. Wszystko zwiń w roladę i ułóż tak, by łączenie było od spodu. Posmaruj ciasto jajkiem, posyp sezamem i upiecz. Jak zrobisz francuską roladę z ryżem, szpinakiem i łososiem podawaj ją na gorąco.
Ryżu nie gotuj w woreczkach. Wsyp ryż do garnka i zalej wodą. Najlepsze rozwiązanie to ugotowanie go w proporcji: 1 szklanka ryżu i 1,5-2 szklanki wody. Cała woda się wchłonie i nie będzie konieczności odcedzania ryżu. W woreczkach, w których znajduje się ryż, znajduje się też Bisfenol A. Substancja ta podczas obróbki termicznej przedostaje się do potrawy, a jest szkodliwa. Wpływa ona bardzo negatywnie na hormony oraz działa rakotwórczo.
Jeżeli chcesz sprawić, by danie było mniej kaloryczne, dobrym pomysłem na odchudzenie potrawy jest użycie ciasta francuskiego o zmniejszonej wartości kalorycznej (typu light). To w dużym stopniu obniży kaloryczność posiłku.
Alergeny w francuskiej roladzie z ryżem, szpinakiem i łososiem
Lista alergenów dla francuskiej rolady z ryżem, szpinakiem i łososiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Ser Feta
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Łosoś filet
- Jajko
-
Nasiona sezamu i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sezam nasiona
Wartości odżywcze francuskiej rolady z ryżem, szpinakiem i łososiem
Łosoś jest doskonały, by dostarczyć do organizmu, nienasycone kwasy tłuszczowe. Są one cenne przede wszystkim dla mózgu. Szpinak nie jest zalecany osobom, które chorują m.in. na dnę moczanową.
Energia i białka
(290g)
Węglowodany
(290g)
Tłuszcze
(290g)
Witaminy
(290g)
Składniki mineralne
(290g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.