Ciasto biszkoptowe z bakaliami
- Jajko (6 szt.)
- Cukier (100 g)
- Mąka pszenna typ 500 (130 g)
- Mąka ziemniaczana (45 g)
- Proszek do pieczenia (4 g)
- Orzechy włoskie (50 g)
- Orzechy laskowe (50 g)
- Rodzynki (50 g)
- Skórka z pomarańczy (50 g)
Przepis na ciasto biszkoptowe z bakaliami krok po kroku
Białka i żółtka oddziel od siebie do osobnych miseczek.
Białka ubij na sztywną pianę. Dodaj do piany cukier i cukier waniliowy i nadal ubijaj. Wrzucaj po jednym żółtku, wciąż ubijając.
Do masy dodaj mąkę pszenną i ziemniaczaną, wszystko wymieszaj rózgą, tak by nie było grudek.
Bakalie posiekaj drobno i dodaj do masy, wymieszaj delikatnie rózgą.
Blaszkę do pieczenia wyłóż papierem i wylej na nią ciasto.
Piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 40 minut.
-
Rzeszowiak
-
Biszkopt
-
Biszkopty
-
Biszkopty na tort
-
Placek z truskawkami
-
Biszkopt na tort
-
Biszkopt z 4 jajek
-
Biszkopt czekoladowy
-
Ciasto biszkoptowe
-
Biszkopt z jabłkami
-
Ciasto biskup
-
Biszkopt z truskawkami
-
Biszkopt rzucany
-
Ciasto pszczółka
-
Ciasto balladyna
-
Słonecznikowiec
-
Ciasto rafaello na biszkopcie
-
Biszkopt kakaowy
-
Ciasto biszkoptowe
Więcej informacji na temat ciasta biszkoptowego z bakaliami
Ciasto biszkoptowe z bakaliami jest pomysłem na prosty placek, który świetnie sprawdza się na co dzień, ale i od święta. Jego przygotowanie zajmuje kilka chwil.
Przepis na ciasto biszkoptowe z bakaliami sprawdzi się dla wszystkich osób, które kochają słodkości w najprostszym domowym wydaniu. By go stworzyć wcale nie potrzeba dużego talentu, czy specjalistycznego sprzętu. Całość zajmuje tylko kilka chwil. Wszystkie składniki, które go tworzą, są łatwo dostępne i w większości, goszczą w domowej spiżarni. Podstawą tego ciasta jest dobrej jakości mąka pszenna. W tym wypadku lepiej nie używać tej pełnoziarnistej, gdyż wpłynie to negatywnie na smak całego ciasta. Świetnie sprawdzi się za to typ 450 czy 500, które są bardzo delikatne. To ciasto ze względu na lekkość i nieobciążanie układu trawiennego sprawdzi się również na diecie lekkostrawnej. Do jego przygotowania używa się sporo jajek, dlatego warto postawić na takie dobrej jakości, najlepiej z wolnego wybiegu, a także ekologiczne.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić ciasto biszkoptowe z bakaliami, które będzie smaczne, a przy okazji naprawdę proste, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Jego głównym elementem jest wspaniały biszkopt. Ten z przepisu zawsze się udaje i wychodzi niezwykle puszysty i miękki jak gąbka. Dzięki temu świetnie komponuje się z twardymi orzechami i bakaliami. Choć wiele osób obawia się pieczenia biszkoptu, ze względu na jego trudność, to ten przepis udowadnia, że idealny biszkopt można zrobić łatwo, szybko i bez skomplikowanych sprzętów. Nie trzeba wcale poświęcać dużo czasu na pieczenie biszkoptu idealnego. Trzeba tylko odpowiednio wymieszać wszystkie składniki. Bardzo ważne jest również, aby uważać i nie ubić piany z białek zbyt mocno, wtedy ciasto może nie wyjść. Najlepiej jest ubijać pianę do momentu, gdy staje się zwarta i bardzo puszysta i nie wypływa z miski.
To doskonały pomysł na wypiek prosty, ale zdrowy. Jego magicznym składnikiem są rodzynki, orzechy i suszone morele. Dzięki temu zawiera ono naprawdę dużo błonnika. Jest dobre dla zdrowia, a przy okazji pyszne.
Alergeny w cieście biszkoptowym z bakaliami
Lista alergenów dla ciasta biszkoptowego z bakaliami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Orzechy włoskie
- Orzechy laskowe
Wartości odżywcze ciasta biszkoptowego z bakaliami
To ciasto nie powinno gościć w menu zbyt często ze względu na duży udział cukru.
Energia i białka
(78g)
Węglowodany
(78g)
Tłuszcze
(78g)
Witaminy
(78g)
Składniki mineralne
(78g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.