Sernik z malinami
- Ser twarogowy półtłusty - 1 i 3/4 wiaderka (800 g)
- Cukier - 1 szklanka (200 g)
- Jajko (5 szt.)
- Masło - 1 kostka (200 g)
- Proszek do pieczenia - 1 łyżeczka (4 g)
- Maliny (500 g)
- Mąka pszenna typ 550 - 2 szklanki (260 g)
- Kakao 16% (proszek) - 3 łyżki (30 g)
- Budyń (proszek) - 1 budyń (40 g)
Przepis na sernik z malinami krok po kroku
W dużej misce zagnieć ciasto. Dodaj 2 szklanki mąki, kostkę masła, pół szklanki cukru, 3 jajka, kakao i proszek do pieczenia, następnie połącz składniki za pomocą rąk. Gdy ciasto będzie gotowe podziel je na 2 części, z których jedna ma być odrobinę większa. Mniejszą część zawiń w folię spożywczą i schowaj do schłodzenia.
W osobnej misce utrzyj ze sobą 2 jajka, pół szklanki cukru i cukier waniliowy na niskich obrotach. Dodawaj małymi porcjami ser z wiaderka. Na koniec dodaj budyń waniliowy i dokładnie wymieszaj.
Formę do pieczenia wyłóż papierem. Na spodzie rozłóż większą część ciasta kruchego. Na ciasto wylej masę serową i poukładaj na niej kawałki malin. Maliny możesz powciskać głębiej do masy serowej. Na całość zetrzyj na tarce o grubych oczkach mniejszą część ciasta kruchego.
Ciasto wstaw do piekarnika nagrzanego do 180 stopni i piecz przez 45 minut. Gotowe ciasto posyp cukrem pudrem.
-
Serniczki na zimno
-
Sernik
-
Sernik królewski
-
Sernik złota rosa
-
Sernik z brzoskwiniami
-
Sernik z rosą
-
Sernik wiedeński
-
Sernik z wiaderka
-
Sernik gotowany
-
Sernik z mleka w proszku
-
Serniczki oreo
-
Sernik na zimno z mascarpone mango
-
Sernik izaura
-
Sernik bez spodu
-
Sernik japoński
-
Sernik puszysty
-
Sernik krakowski
-
Sernik z mlekiem skondensowanym
-
Serniki
Więcej informacji na temat sernika z malinami
Sernik z malinami to deser idealny dla miłośników klasycznych wypieków. Jest kruchy na zewnątrz i miękki w środku, z odrobiną malinowej słodyczy.
Ciasto sernik z malinami świetnie sprawdzi się jako deser na przyjęcia, czy słodki wypiek do kawy. Przypadnie do gustu wszystkim amatorom słodyczy i serników. Jego masa jest miękka i puszysta. A całość dopełniają rozpływające się w ustach gorące maliny. Ten sernik jest tak puszysty, że konsystencją przypomina delikatną chmurkę.
Przepis na sernik pieczony z malinami jest naprawdę łatwy i szybki, już w kilka chwil można wyczarować to przepyszne ciasto. Dodatkowo zawsze się udaje, dzięki temu będzie świetnym wyjściem na awaryjny deser.
Masa idealnie komponuje się z malinami, jednak można ją sparować z owocami leśnymi lub truskawkami, wszystkie kombinacje będą naprawdę pyszne i lekkie. To ciasto to kwintesencja lata i pysznych, soczystych świeżych owoców sparowanych z cudowną, waniliową masą serową.
Sernik z malinami najlepiej smakuje na ciepło, zaraz po wyciągnięciu z piekarnika. Obłędnie pachnie i rozpływa się w ustach. Przypadnie do gustu nawet największym krytykom.
Ciasto to smakuje najlepiej na kruchym spodzie i z kruszonką, które świetnie otulają miękką masę serową. Kruche ciasto wykonane jest z dodatkiem kakao, które równoważy słodki i maślany smak wypieku. Jednak równie dobrze można do niego wykonać klasyczne kruche ciasto, wystarczy po prostu pominąć dodatek kakao.
Ten sernik jest tak pyszny, że znika ze stoły w ekspresowym tempie. Ciężko jest go sobie odmówić. Świetnie smakuje posypane lekko cukrem pudrem, nie potrzebuje żadnych innych dodatków, które mogłyby przytłoczyć jego idealnie wyważony smak. Najlepiej smakuje z dodatkiem świeżych owoców, jednak można go również wykonać z mrożonych malin. Nie należy ich jednak wcześniej rozmrażać. Sernik najlepiej wykonać ze specjalnego twarogu w wiaderku, który jest przeznaczony do wypieków. Można wzbogacić jego smak zamieniając około 200g twarogu na inny serek np. mascarpone. Ciasto pięknie się prezentuje ze względu na kontrastujące barwy kruchego ciasta i różowych malin.
Alergeny w serniku z malinami
Lista alergenów dla sernika z malinami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser twarogowy półtłusty
- Masło
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Proszek do pieczenia
- Mąka pszenna typ 550
Wartości odżywcze sernika z malinami
Energia i białka
(190g)
Węglowodany
(190g)
Tłuszcze
(190g)
Witaminy
(190g)
Składniki mineralne
(190g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.