Pizza z jajkiem sadzonym i boczkiem
- Drożdże prasowane (25 g)
- Mąka pszenna typ 500 (250 g)
- Cukier - 1 łyżeczka (6 g)
- Olej rzepakowy - 1 łyżka (10 ml)
- Boczek wędzony bez kości (100 g)
- Jajko (1 szt.)
- Ser gouda (200 g)
- Ketchup (100 g)
- Kukurydza konserwowa (75 g)
- Ogórek kiszony (100 g)
- Oliwki czarne (50 g)
- Cebula czerwona (50 g)
Przepis na pizzę z jajkiem sadzonym i boczkiem krok po kroku
Do małej miski wlej 140 ml bardzo ciepłej wody. Dodaj pokruszone drożdże oraz cukier. Odłóż na około 15 minut, by zaczyn lekko podrósł.
Do dużej miski wsyp mąkę, sól oraz dodaj olej. Jak zaczyn podrośnie dodaj go do reszty składników i zagnieć ciasto rękami. Ciasto powinno być elastyczne i powinno z łatwością odchodzić od rąk.
Przykryj miskę z ciastem ścierką i pozostaw na 30 minut do rośnięcia.
Po upłynięciu tego czasu nastaw piekarnik na 220 stopni Celsjusza. Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia i posmaruj olejem.
Na stolnicy rozwałkuj okrągły placek na pizzę.
Boczek pokrój w kostkę lub plastry. Usmaż na patelni razem z cebulą.
Ciasto na pizzę posmaruj ketchupem i posyp bazylią.
Posyp ciasto niewielką ilością startego sera.
Wyłóż wszystkie składniki.
Posyp resztą sera.
Wstaw pizzę do piekarnika i piecz 20 minut.
Po tym czasie wyjmij pizzę i wbij na środek jajko (uważaj, by nie uszkodzić żółtka).
Piecz kolejne 6 minut (najlepiej do momentu, w którym białko będzie ścięte).
Smacznego.
Więcej informacji na temat pizzy z jajkiem sadzonym i boczkiem
Pyszna pizza z jajkiem sadzonym z boczkiem, oliwkami, kukurydzą, cebulą oraz ogórkiem kiszonym to świetny pomysł na urozmaicenie tradycyjnej pizzy. Sprawdź przepis na pizzę z jajkiem sadzonym i dowiedz się kiedy wbić jajko na pizzę, by było idealne. Dobra pizza z jajkiem sadzonym zawiera same pyszne składniki. Pizza jest zrobiona na drożdżach, więc przepis zajmie chwilę. Warto poświęcić trochę czasu na przygotowanie, ponieważ jak jej spróbujesz to będziesz w szoku jaka jest smaczna. Jak zrobisz pizzę z jajkiem sadzonym możesz łatwo zaskoczyć każdego.
Pizza z jajkiem sadzonym jest to urozmaicony przepis na tę potrawę. Powstaje ona, kiedy wbija się jajko na pizzę. Jak zrobić pizzę z jajkiem sadzonym, z boczkiem oraz ulubionymi dodatkami? Przyda się parę sprzętów. Do przepisu na pizzę z jajkiem sadzonym warto mieć stolnicę i wałek (spokojnie można też użyć blatu lub rozłożyć ciasto na pizzę bezpośrednio na blaszce – dobrze jest to zrobić także samymi rękami). Poza tym potrzeba blaszki na pizzę. Na początku zrób zaczyn złożony z drożdży, bardzo ciepłej (ale nie wrzącej) wody i cukru. Wymieszaj i odstaw na kwadrans. Powinien trochę podrosnąć. W tym czasie do dużej miski dodaj mąkę, sól i olej, oraz zaczyn i zagnieć na ciasto. Odstaw na 30 minut w ciepłe miejsce. Warto przykryć miskę ściereczką. W tym czasie, gdy ciasto rośnie, możesz przygotować dodatki. Boczek pokrój jak chcesz (plastry lub kostka), a cebulę w piórka. Usmaż je na patelni. Ogórki pokrój w plastry. Gdy minie 30 minut ciasto na pizzę rozwałkuj na okrągły placek i przenieś go na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia. Wstaw też piekarnik do grzania. Ciasto posmaruj ketchupem, dodaj bazylię i posyp częścią sera. Następnie dodaj dodatki i ponownie posyp resztą sera. Piecz pizzę około 20 minut. Po tym czasie czas na jajko. Wbij je na środek pizzy i piecz do ścięcia białka.
Pizza z jajkiem sadzonym jest fajnym pomysłem na przygotowanie czegoś innego. Jak zrobić pizzę z jajkiem sadzonym i kiedy wbić jajko na pizzę, by żółtko było płynne? Najlepszym sygnałem na płynne żółtko jest pieczenie do momentu ścięcia białka. Przepis na pizzę z jajkiem sadzonym wystarczy piec około 6 minut po wbiciu jajka. Jeżeli dotkniesz żółtko i jest miękkie przy jednoczesnym całkowitym ścięciu białka to znak, że pizza jest gotowa.
Pizza w takim wydaniu jest to genialny pomysł na coś oryginalnego. Jest pyszna, ponieważ zawiera same najsmaczniejsze dodatki, które razem tworzą świetny zestaw. Do boczku i jajka te dodatki pasują świetnie. Pizza jest dobra tylko na gorąco i można posypać ją świeżym szczypiorkiem. Na pizzę możesz dodać też inne dodatki lub dać mniejszą/większą ilość.
Alergeny w pizzy z jajkiem sadzonym i boczkiem
Lista alergenów dla pizzy z jajkiem sadzonym i boczkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser gouda
Wartości odżywcze pizzy z jajkiem sadzonym i boczkiem
Pizza z jajkiem sadzonym zawiera wszystkie makroskładniki: węglowodany, białka i tłuszcze. By zmniejszyć ilość kwasów tłuszczowych nasyconych poleca się zastosować zamienniki.
Energia i białka
(255g)
Węglowodany
(255g)
Tłuszcze
(255g)
Witaminy
(255g)
Składniki mineralne
(255g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.