Pączki z twarogiem
- Mąka pszenna typ 500 (650 g)
- Cukier - pół szklanki (120 g)
- Drożdże świeże (60 g)
- Mleko 3,2% (400 ml)
- Wódka - 1 kieliszek (40 ml)
- Ser twarogowy tłusty - 2 małe kostki (500 g)
- Żółtko jajka (4 szt.)
- Skórka z cytryny (20 g)
- Olej rzepakowy - do smażenia (1000 ml)
- Masło (40 g)
Przepis na pączki z twarogiem krok po kroku
W ciepłym mleku rozpuść drożdże i cukier.
Do miski przesiej mąkę pszenną.
Rozpuść masło w mikrofali.
Do miski z mąką wlej drożdże z mlekiem, masło, dodaj kieliszek wódki i wymieszaj składniki.
Ciasto odstaw w ciepłe miejsce na około 2 godziny w celu podwojenia objętości.
Ciasto podziel na 18 równych porcji, z każdej uformuj okrągłego pączka i odłóż przykryte ściereczką do wyrośnięcia jeszcze na 20 minut.
W garnku rozgrzej olej rzepakowy do 180 stopni C.
Pączki smaż partiami po 4-6 sztuk w zależności od wielkości garnka.
Powinny smażyć się przez około 4-5 minut z każdej strony.
Pączki ułóż na ręczniku papierowym, aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu.
W misce wymieszaj żółtka, cukier, skórkę z cytryny i twaróg.
Przełóż masę do rękawa cukierniczego i nafaszeruj pączki.
Posyp wierzch pączków cukrem pudrem.
Więcej informacji na temat pączki z twarogiem
Pączki z twarogiem to najlepsze domowe łakocie świetnie sprawdzające się jako śniadanie na słodko lub deser podczas różnych spotkań. Przepis na pączki z twarogiem jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia cukierniczego, aby je przygotować. Do zrobienia pysznych pączków potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: mąka pszenna, cukier, drożdże, mleko, wódka, masło, twaróg mielony tłusty, żółtka jaj, cukier z prawdziwą wanilią, cukier puder, skórka z cytryny, olej rzepakowy.
Jak zrobić pączki z twarogiem? W ciepłym mleku rozpuść drożdże i cukier. Do miski przesiej mąkę pszenną. Rozpuść masło w mikrofali. Do miski z mąką wlej drożdże z mlekiem, masło, dodaj kieliszek wódki i wymieszaj składniki. Ciasto odstaw w ciepłe miejsce na około 2 godziny w celu podwojenia objętości. Ciasto podziel na 18 równych porcji, z każdej uformuj okrągłego pączka i odłóż przykryte ściereczką do wyrośnięcia jeszcze na 20 minut. W garnku rozgrzej olej rzepakowy do 180 stopni C. Jego temperaturę koniecznie kontroluj za pomocą termometru cukierniczego. Pączki smaż partiami po 4-6 sztuk w zależności od wielkości garnka. Powinny smażyć się przez około 4-5 minut z każdej strony. Pączki ułóż na ręczniku papierowym, aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu. W misce wymieszaj żółtka, cukier, skórkę z cytryny i twaróg. Przełóż masę do rękawa cukierniczego i nafaszeruj pączki. Posyp wierzch pączków cukrem pudrem.
Twaróg jest rodzajem sera produkowanym z mleka. Twaróg jest przede wszystkim dobrym źródłem biała. Białko jest bardzo ważnym składnikiem pokarmowym w naszej diecie. Ser twarogowy zawiera także duże ilości wapnia. Czyli podstawowego pierwiastka budującego nasze kości. Ciasto drożdżowe jest bardzo popularnym rodzajem ciasta wykorzystywanym szeroko w kuchni na całym świecie. Ciasto drożdżowe przygotowywać można na słodko i na słono.
Podsumowując nadzienie do pączków z serem białym połączyć można z polewą czekoladową, którą udekorujesz pączki. Pyszne pączki z serem są bardzo kremowe i wspaniale komponują się z kakao. Pączki dobre są do przechowywania przez maksymalnie dwa dni. Po upływie tego czasu tracą świeżość i nie są apetyczne.
Alergeny w pączki z twarogiem
Lista alergenów dla pączki z twarogiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
- Ser twarogowy tłusty
- Masło
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Żółtko jajka
Wartości odżywcze pączki z twarogiem
Pączki z twarogiem to słodki domowy wyrób zawierający bardzo dużo kalorii. Słodkie wypieki mają mały indeks sytości, lecz dużą ilość kalorii, dlatego powinniśmy ograniczać ich spożycie. Domowe wyroby nie zawierają kalorii.
Energia i białka
(105g)
Węglowodany
(105g)
Tłuszcze
(105g)
Witaminy
(105g)
Składniki mineralne
(105g)
-
mąka pszenna,
cukier,
mleko,
wódka,
twaróg,
jajka,
cytryna,
olej rzepakowy,
masło,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.