Muffinki z dżemem
- Cukier - 1/2 szklanki (125 g)
- Jajko (2 szt.)
- Mąka pszenna typ 500 - 2 szklanki (500 g)
- Masło - 1/2 kostki (125 g)
- Dżem śliwkowy niskosłodzony - 1 słoiczek (200 g)
- Proszek do pieczenia - 2 łyżeczki (10 g)
- Mleko 2% - 1/4 szklanki (60 ml)
Przepis na muffinki z dżemem krok po kroku
Masło przełóż do miski, dodaj cukier i ucieraj na gładką masę.
Wbij jajka i wymieszaj. W osobnej misce połącz suche składniki.
Suche składniki wsyp do miski z mokrymi i wymieszaj rózgą.
Na samym końcu wlej mleko.
Tak przygotowaną masę przełóż do specjalnych foremek do babeczek.
Dodaj odrobinę dżemu i ponownie ciasto.
Upiecz babeczki w piekarniku przez 20 minut w 180 st. C.
Więcej informacji na temat muffinek z dżemem
Naszła Cię ochota na słodką przekąskę lub nadchodzi okazja, która nie obejdzie się bez słodyczy? Postaw na domowe muffinki z dżemem, które są bardzo szybkie i łatwe w przygotowaniu, a do tego wszystkiego pyszne.
Będą dobre nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Babeczki świetnie sprawdzą się na imprezę wśród dorosłych, ale i na zabawę dla najmłodszych.
Pamiętaj, że warto przygotowywać domowe wypieki od początku do końca samodzielnie, wtedy masz pewność, co znajduje się w środku. Dzięki temu nasze słodkie wypieki będą wolne od barwników i konserwantów, nie polecam korzystać z gotowych mieszanek, aby przygotować muffinki.
Za chwilę zobaczysz, jak prosty jest mój przepis na muffinki z dżemem, przygotujesz je od podstaw w 15 minut w swojej kuchni.
Wystarczy, że zaopatrzysz się w mąkę, ja skorzystałam z mąki pszennej, która naturalnie zawiera gluten w swoim składzie. Jeśli więc cierpisz na choroby glutenozależne, zamień ją na mąkę, która nie zawiera glutenu. Może to być mąka gryczana lub mieszanka mąk bezglutenowych.
Dodatkowo będzie nam potrzebny cukier, jajko, masło, dżem o dowolnym smaku, mleko i odrobina proszku do pieczenia.
Skoro mamy wszystkie potrzebne składniki, możemy zacząć przygotowywać ciasto.
Zatem, jak zrobić muffinki z dżemem?
W pierwszej kolejności utrzyj masło z cukrem do momentu otrzymania gładkiej, puszystej masy. Wbij jajka i delikatnie wymieszaj, a w tym samym czasie w osobnej misce połącz wszystkie suche składniki. Następnie połącz mokre składniki ze suchymi i dokładnie wymieszaj. Już na samym końcu wlej mleko i wyrób gładkie ciasto bez grudek.
Tak przygotowane ciasto przełóż do specjalnych foremek, do środka dodaj po jednej łyżce dżemu, a na górę jeszcze odrobinę ciasta.
Upiecz babeczki w piekarniku. Po 15-20 minutach najlepsze, domowe wypieki na słodko będą dobre do spożycia.
Będzie to świetny pomysł na przekąskę, ale też na śniadanie czy na deser. Koniecznie wypróbuj mój przepis z serem białym i przekonaj się, jakie są dobre w smaku.
Alergeny w muffinkach z dżemem
Lista alergenów dla muffinek z dżemem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Mleko 2%
Wartości odżywcze muffinek z dżemem
Jeśli masz możliwość, skorzystaj z domowych przetworów (dżem/konfitura).
Energia i białka
(50g)
Węglowodany
(50g)
Tłuszcze
(50g)
Witaminy
(50g)
Składniki mineralne
(50g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.