Jogurtowiec z galaretkami
- Herbatniki (120 g)
- Jogurt naturalny (300 ml)
- Żelatyna (30 g)
- Cukier puder (50 g)
- Śmietanka kremowa 36% (300 ml)
- Mleko 2% (125 ml)
- Galaretka (140 g)
- Truskawki (150 g)
Przepis na jogurtowiec z galaretkami krok po kroku
Każdą galaretkę przygotuj według przepisu na opakowaniu. Możesz zmniejszyć ilość wody o 100 ml, by całość była bardziej gęsta. Odstaw je do lekkiego stężenia.
W garnku podgrzej mleko, rozpuść w nim żelatynę i cukier.
Śmietanę 30% ubij na sztywno, dodaj do niej porcjami jogurt, a następnie wystudzone mleko z żelatyną i cukrem.
Truskawki umyj, pozbaw szypułek i pokrój w kostkę, dodaj do masy.
Na dnie tortownicy przykrytej papierem do pieczenia wyłóż herbatniki, a następnie pokryj je jedną galaretką. Na wierzch wyłóż masę i polej kolejną galaretką.
Pozostaw do stężenia przez minimum 3 godziny.
-
Placki jogurtowe
-
Ciasto jogurtowe ze śliwkami, czekoladą i kajmakiem
-
Ciasto jogurtowe
-
Babka jogurtowa
-
Ciasto jogurtowe z truskawkami
-
Ciasto jogurtowe z jabłkami
-
Ciasto jogurtowe z brzoskwiniami
-
Ciasto jogurtowe z jagodami
-
Ciasto jogurtowe z malinami
-
Ciasto jogurtowe z borówkami
-
Ciasto jogurtowe z owocami
-
Ciasto z mandarynkami
-
Ciasto jogurtowe z kruszonką
-
Ciasto jogurtowe kubeczkowe
-
Ciasto jogurtowe ze śliwkami i kruszonką
-
Sernik jogurtowy
-
Dietetyczne ciasto jogurtowe
-
Ciasto jogurtowe dla cukrzyków
-
Jogurtowiec
Więcej informacji na temat jogurtowca z galaretkami
Jogurtowiec z galaretkami jest niezwykle prostym, ale też bardzo pięknym ciastem. Wspaniale prezentuje się na stole, ze względu na dużą ilość kolorowych galaretek.
Przepis na jogurtowiec z galaretkami jest wspaniałą opcją dla wszystkich, którzy kochają proste desery. Ten taki właśnie jest. Jego podstawą są jogurty. Najlepiej wybrać takie, które będą odpowiednio gęste. Świetnie sprawdzi się jogurt grecki lub skyr. Nie ma w tym przypadku znaczenia ilość tłuszczu, jak najbardziej można sięgnąć zarówno po te odtłuszczone, jak i pełnotłuste. Opcja ze zmniejszoną zawartością tłuszczu będzie doskonałym wyborem zwłaszcza dla osób na diecie. To idealna opcja dla wszystkich, którzy są na diecie i poszukują dobrego zamiennika dla ulubionego ciasta. Jogurtowiec przygotowany w taki sposób nie potrzebuje pieczenia, dlatego przygotowując to ciasto, nie trzeba się bardzo napracować. Jednak dobrze jest porządnie je schłodzić. Po schłodzeniu jego brzeg powinien być całkowicie ścięty. To właśnie dzięki temu ciasto jest tak pyszne i niezwykle puszyste. Jego największym sekretem jest dodatek żelatyny. Można też użyć bezbarwnej galaretki. Oprócz tego do ciasta dodaje się także kolorowych galaretek, dzięki czemu jest tak smaczne, kolorowe i niezwykle apetyczne.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić jogurtowiec z galaretkami, by był pyszny, a przy tym łatwy, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. To dobry pomysł na smaczny placek nawet dla początkujących osób. Nie trzeba do niego specjalnych umiejętności. Wystarczy tylko odrobina cierpliwości. Ciasto ze względu na dodatek jogurtów jest też opcją zdrowszą. Jogurty charakteryzują się mniejszą zawartością tłuszczów nasyconych, które powinny być w diecie minimalizowane, ze względu na ich niekorzystny wpływ na układ krwionośny. Jogurty greckie można znaleźć w każdym sklepie, a w razie potrzeby można je również zastąpić jogurtem naturalnym. W tym wypadku należy jednak pamiętać, że powinien on być naprawdę gęsty. Nie należy również wybierać opcji, która jest zbyt kwaśna, to zepsuje smak ciasta. Jeżeli chce się go zrobić w bardziej odchudzonej formie, zamiast cukru można do niego dodać słodzika.
Alergeny w jogurtowcu z galaretkami
Lista alergenów dla jogurtowca z galaretkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
- Jogurt naturalny
- Śmietanka kremowa 36%
- Mleko 2%
Wartości odżywcze jogurtowca z galaretkami
Ten deser zawiera dość sporo cukru, więc nie powinien gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(122g)
Węglowodany
(122g)
Tłuszcze
(122g)
Składniki mineralne
(122g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.