Farsz do rolady z kurczaka
- Piersi kurczaka bez skóry - 2 sztuki (400 g)
- Por - 2 sztuki (200 g)
- Cebula - 2 sztuki (200 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (20 ml)
Przepis na farsz do rolady z kurczaka krok po kroku
Por i cebulę pokrój drobno, a czosnek przeciśnij przez praskę.
Podsmaż warzywa na rozgrzanej oliwie z oliwek.
Mięso z piersi z kurczaka, rozbij i posyp solą i pieprzem.
Rozłóż farsz na mięso i szczelnie zawiń nitką.
Posmaruj roladę oliwą z oliwek i dopraw do smaku.
Upiecz roladę w piekarniku przez 30 minut w 180 st. C.
Więcej informacji na temat farszu do rolady z kurczaka
Farsz do rolady z kurczaka to idealna propozycja na przekąskę na imprezę ze znajomymi lub przystawkę przed daniem głównym.
Nadzienie powstaje błyskawicznie, a o rodzaju farszu możesz zadecydować sam. Ja postawiłam na mięso z piersi z kurczaka. Drób należy do chudych mięs, jest to źródło łatwo przyswajalnego, pełnowartościowego białka. Mięso drobiowe dostarczy do naszego organizmu dodatkowo spore ilości witamin z grupy B, witaminę A, D, E.
Dodatkowo warto postawić na świeże warzywa, które dostarczą dodatkowej dawki witamin.
U mnie będzie to por, cebula i czosnek. Pamiętaj, że warto dodawać takie warzywa jak cebula i czosnek do wielu dań obojętnie czy są one na ciepło, czy na zimno. Warzywa te mają właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe, co pozwoli zachować nam odporność, szczególnie teraz w okresie jesienno – zimowym.
Zatem, jak zrobić farsz do rolady z kurczaka?
Poznaj mój prosty przepis.
Por i cebulę pokrój drobno, a czosnek przeciśnij przez praskę. Podsmaż warzywa na rozgrzanej oliwie z oliwek. Mięso z piersi z kurczak, rozbij i posyp solą i pieprzem. Rozłóż farsz na mięso i szczelnie zawiń nitką. Następnie posmaruj roladę oliwą z oliwek i dopraw do smaku. Na końcu upiecz roladę w piekarniku przez 30 minut w 180 st. C.
Pyszna rolada gotowa. Możesz podawać ją jako przystawkę przed rodzinnym obiadem lub jako przekąskę na imprezy, lub spotkania ze znajomymi. Taka pożywna i sycąca przekąska będzie też dobra jako przekąska do wina zamiast deski serów.
Skoro już znasz mój przepis, przygotuj go w swoim domu i przekonaj się, że rolada to najlepsza wersja przekąski na słono.
Przepis na farsz do rolady z kurczaka przyda Ci się na pewno nie jeden raz, dlatego koniecznie zapamiętaj mój przepis i przekonaj się, jak smaczny jest dzisiejszy farsz z aromatycznych warzyw.
Będzie to nie tylko dobry pomysł na mniejszą przekąskę, ale też na obiad jako główne danie. Zadbaj wtedy tylko o odpowiednie dodatki.
Alergeny w farszem do rolady z kurczaka
Lista alergenów dla farszu do rolady z kurczaka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na farsz do rolady z kurczaka
Wartości odżywcze farszu do rolady z kurczaka
W podobny sposób możesz przygotować roladę z szynką i serem.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.