Sernik królewski z malinami
- Mąka pszenna typ 500 - 2 szklanki (400 g)
- Cukier (350 g)
- Jajko (7 szt.)
- Kakao 16% (proszek) - 4 płaskie łyżki stołowe (40 g)
- Twaróg sernikowy (1000 g)
- Śmietanka kremowa 30% (200 g)
- Mascarpone (250 g)
- Maliny (400 g)
- Budyń (proszek) (40 g)
Przepis na sernik królewski z malinami krok po kroku
W malakserze umieść zimne masło, dodaj do niego 2 jajka, kakao, mąkę pszenną i 150 g cukru.
Rozdrobnij do powstania kruszonki.
Zagnieć z niej gładkie ciasto i schłodź w zamrażarce przez 30 minut.
W misce umieść 5 jajek, dodaj 200 g cukru i zmiksuj do powstania puszystej masy.
Dodaj twaróg, śmietanę kremówkę, serek mascarpone i budyń malinowy, zmiksuj do połączenia składników.
Ciasto kakaowe podziel na dwie połówki.
Spód tortownicy wyłóż papierem do pieczenia.
Rozwałkuj ciasto i wyłóż nim spód blaszki.
Wylej masę twarogową i na jej wierzchu umieść maliny.
Zetrzyj na tarce drugą część ciasta na maliny.
Piecz w nagrzanym do 180 stopni C piekarniku przez 60 minut.
-
Sernik królewski
-
Sernik wiedeński
-
Sernik z masą kajmakową
-
Sernik królewski puszysty
-
Sernik snickers
-
Sernik królewski Thermomix
-
Sernik królewski z brzoskwiniami
-
Sernik z mascarpone na herbatnikach
-
Sernik śmietankowy
-
Sernik marmurkowy
-
Sernik z kratką
-
Sernik królewski z bezą
-
Sernik królewski z wiórkami kokosowymi
-
Sernik królewski bezglutenowy
-
Sernik królewski z wiśniami z wiaderka
-
Sernik królewski z wiaderka
-
Sernik królewski stracciatella z wiaderka fit
-
Sernik królewski
Więcej informacji na temat sernika królewskiego z malinami
Sernik królewski z malinami to bardzo dobry pomysł na pyszny sernik z dodatkiem owoców. Do sernika możesz dodać maliny mrożone lub świeże. Przepis na sernik królewski z malinami jest bardzo prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go upiec. Do zrobienia sernika potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: mąka pszenna, cukier, jajka, kakao, twaróg tłusty, śmietana, serek mascarpone, świeże maliny, budyń malinowy.
Jak zrobić sernik królewski z malinami? W malakserze umieść zimne masło, dodaj do niego jajka, kakao, mąkę pszenną i cukier. Rozdrobnij do powstania kruszonki. Zagnieć z niej gładkie ciasto i schłodź w zamrażarce przez 30 minut. W misce umieść jaja, dodaj cukier i zmiksuj do powstania puszystej masy. Dodaj twaróg, śmietanę kremówkę, serek mascarpone i budyń malinowy, zmiksuj do połączenia składników. Ciasto kakaowe podziel na dwie połówki. Spód tortownicy wyłóż papierem do pieczenia. Rozwałkuj ciasto i wyłóż nim spód blaszki. Wylej masę twarogową i na jej wierzchu umieść maliny. Zetrzyj na tarce drugą część ciasta na maliny. Piecz w nagrzanym do 180 stopni C piekarniku przez 60 minut.
Maliny są owocami jagodowymi, mają niski indeks glikemiczny i zawierają mało cukru. Mogą je spożywać osoby chorujące na cukrzycę. Maliny są owocami bardzo nietrwałymi. Maliny zawierają kwasy organiczne oraz dużą ilość pektyn. Maliny są źródłem substancji o działaniu przeciwutleniającym. Kakao to produkt pochodzenia roślinnego, pozyskiwane z kakaowca, który rośnie w lasach tropikalnych klimatu równikowego. Kakao jest cennym źródłem magnezu, związki zawarte w ziarnach kakaowca mają działanie odprężające. Kakao zawiera kwasy tłuszczowe jednonienasycone, witaminy z grupy B oraz fosfor, cynk i żelazo.
Podsumowując prosty przepis na ciasto z malinami wykonasz bez większego problemu. Placek z twarogiem i malinami świetnie komponuje się z kawą i herbatą podczas spotkań w gronie rodzinnym. Twaróg z wiaderka to bardzo dobry pomysł na szybki sernik, gdyż nie wymaga on 3 krotnego mielenia. Ciasto możesz przechowywać w lodówce przez 3-4 dni. Pamiętaj, aby szczelnie przykryć blaszkę folią, aby ciasto nie wchłonęło zapachów z lodówki.
Alergeny w serniku królewskim z malinami
Lista alergenów dla sernika królewskiego z malinami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- twaróg sernikowy
- Śmietanka kremowa 30%
- mascarpone
Wartości odżywcze sernika królewskiego z malinami
Sernik królewski z malinami to wysokokaloryczny deser. Sernik domowy nie zawiera konserwantów i tłuszczy trans. Jest jednak źródłem dużej ilości cukrów prostych, które gwałtownie podnoszą poziom cukru we krwi.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
-
mąka pszenna,
cukier,
jajka,
kakao,
twaróg,
śmietana,
mascarpone,
maliny,
budyń,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.