Pasztet z ciecierzycy
- Ciecierzyca konserwowa - 2 puszki (800 g)
- Marchewka - 3 szt (135 g)
- Kasza jaglana - 1 szklanka ugotowanej kaszy (190 g)
- Koncentrat pomidorowy - 2 łyżki (30 g)
- Cebula - 1,5 szt (150 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Orzechy włoskie - 2 garści (60 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (45 ml)
Przepis na pasztet z ciecierzycy krok po kroku
Kaszę jaglaną ugotuj według przepisu na opakowaniu. Po ugotowaniu zostaw do ostudzenia
Cebulę i czosnek drobno posiekaj i podsmaż na rozgrzanej oliwie. Dodaj obraną i pokrojoną w kostkę marchewkę. Smaż przez 12 minut.
Kaszę przełóż do dużej miski, dodaj podsmażoną marchewkę wraz z cebulą i zacznij blendować. Dodawaj powoli odsączoną z zalewy ciecierzycę.
Do masy dodaj przecier pomidorowy, a także przyprawy. Wszystko dobrze wymieszaj. Dodaj drobno posiekane orzechy włoskie.
Przełóż całość do formy wyłożonej papierem do pieczenia (idealnie sprawdzi się tradycyjna keksówka) i wygładź wierzch łyżką.
Pasztet piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez godzinę.
-
Legumina
-
Kotlety z kaszy jaglanej
-
Kotlety z cukinii
-
Jaglanka
-
Kotlety z brokułów
-
Budyń z kaszy jaglanej
-
Kasza jaglana z warzywami
-
Wegańskie kotlety
-
Placki z kaszy jaglanej
-
Jaglanka na mleku
-
Ciasto z kaszy jaglanej (keks z bakaliami i polewą czekoladową)
-
Kasza jaglana na słodko
-
Kasza jaglana na mleku
-
Rafaello z kaszy jaglanej
-
Pasztet wegański
-
Kotlety jaglane
-
Desery z kaszy jaglanej
-
Sernik z kaszy jaglanej
-
Dania z kaszy jaglanej
Więcej informacji na temat pasztetu z ciecierzycy
Pasztet z ciecierzycy jest naprawdę prosty i szybki, a do tego świetnie smakuje na pieczywie. Będzie idealną propozycją dla osób na diecie roślinnej i nie tylko, gdyż jego smak zachwyca każdego. Robi się go łatwo, całość wychodzi idealnie krucha i pyszna. Można go zjadać z chlebem lub jako osobna przekąska. Świetnie współgra z konfiturą z żurawiny.
Przepis na pasztet z ciecierzycy jest niezwykle prosty, dzięki czemu poradzi z nim sobie nawet osoba początkująca.
Ten pasztet wegetariański świetnie sprawdzi się jako potrawa na święta, szczególnie na wigilię, gdyż jest bezmięsny, a dzięki różnorodnym przyprawom smakuje wybornie i wykwintnie. Dodatek kurkumy i marchewki nadaje mu pięknego koloru, dzięki czemu świetnie prezentuje się na stole. Jego wyrazista barwa przyciąga wzrok, dlatego ciężko, by został niezauważony przez gości. Wszyscy którzy go spróbują są oczarowani jego niesamowitym aromatem i niecodziennym smakiem. To wszystko zasługa świetnego połączenia gotowanej ciecierzycy ze słodką marchewką, chrupiącymi orzechami i koncentratem pomidorowym. Wszystko równoważy dodatek kaszy jaglanej, który dodatkowo nadaje mu odpowiedniej sytości.
W tej opcji jest to zupełnie wegański pasztet z ciecierzycy, który spokojnie może być częścią diety roślinnej. Jest naprawdę sycący, więc sprawdzi się jako dodatek do chleba na śniadanie, czy kolację. Dodatkowo zawiera dość sporo białka dzięki połączeniu ciecierzycy, kaszy i orzechów. Jest również bogaty w zdrowe tłuszcze. Jest jak najbardziej zdrowym wyborem dla osób dbających o to, co pojawia się na ich stole.
Zrobiony z ciecierzycy i warzyw, będzie idealnym sposobem na to jak przemycić do swojej diety dużą ilość roślin w naprawdę łatwy i przepyszny sposób. Pasztet jest dobrze doprawiony, a do tego pięknie zarumieniony, więc stanowi naprawdę wspaniałe danie, które szybko może się stać potrawą popisową. Choć jego wykonanie jest naprawdę banalne, to całość prezentuje się niezwykle efektownie. Pasztet z marchewki i ciecierzycy pokochają nawet miłośnicy mięsnych dań, ze względu na wspaniały aromat i miłą fakturę.
Alergeny w pasztecie z ciecierzycy
Lista alergenów dla pasztetu z ciecierzycy przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Orzechy włoskie
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- sos sojowy
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- sos sojowy
Wartości odżywcze pasztetu z ciecierzycy
Energia i białka
(138g)
Węglowodany
(138g)
Tłuszcze
(138g)
Witaminy
(138g)
Składniki mineralne
(138g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.