Papryka faszerowana mięsem mielonym i pieczarkami
- Papryka żółta - 2 duże sztuki (800 g)
- Mięso mielone wołowe (700 g)
- Cebula - 4 duże sztuki (400 g)
- Ser żółty (200 g)
- Ryż brązowy (200 g)
- Jajko (2 szt.)
- Olej rzepakowy (50 ml)
- Pieczarki - 10 średnich sztuk (300 g)
- Natka pietruszki - 1 pęczek (20 g)
Przepis na papryka faszerowana mięsem mielonym i pieczarkami krok po kroku
Ryż umieść w garnku, wlej wodę, wsyp sól i gotuj na wolnym ogniu przez 30 minut.
Obierz cebulę z łupiny i posiekaj w drobną kostkę.
Czosnek przeciśnij przez praskę.
Na patelni rozgrzej olej rzepakowy i zeszklij cebulę oraz czosnek.
Dodaj mięso na patelnię, dopraw farsz solą, pieprzem, oregano i majerankiem.
Smaż mięso przez 4-5 minut.
Pokrój pieczarki w plastry i podsmaż razem z mięsem.
Do mięsa dodaj ryż, posiekaną natkę pietruszki i wymieszaj.
Do lekko przestudzonego farszu dodaj jajka i wymieszaj.
Paprykę przekrój na pół, oczyść z gniazd nasiennych.
Paprykę napełnij farszem.
Zetrzyj ser żółty i umieść go na wierzchu farszu.
Papryki umieść w naczyniu do zapiekania.
Piecz w nagrzanym do 200 st. C piekarniku przez 30 minut.
-
Papryka faszerowana
-
Faszerowana papryka
-
Papryki faszerowane
-
Papryka faszerowana mięsem mielonym
-
Papryka faszerowana wege
-
Papryka faszerowana z piekarnika
-
Papryka faszerowana warzywami
-
Papryczki czereśniowe
-
Papryka faszerowana mięsem mielonym i ryżem
-
Papryka faszerowana surowym mięsem mielonym
-
Papryka faszerowana fit
-
Papryka faszerowana kaszą
-
Papryka faszerowana wegetariańska
-
Papryka faszerowana mięsem mielonym w sosie pomidorowym
-
Papryka faszerowana kurczakiem
-
Pieczona papryka faszerowana
-
Papryka z mięsem mielonym
-
Papryka faszerowana pieczarkami
-
Papryka faszerowana
Więcej informacji na temat papryki faszerowanej mięsem mielonym i pieczarkami
Papryka faszerowana mięsem mielonym i pieczarkami to wspaniały pomysł na obiad. Papryka sprawdzi się na wiele okazji i można ją faszerować ulubionymi produktami. Przepis na paprykę faszerowaną mięsem mielonym i pieczarkami jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby ją przygotować. Do zrobienia potrawy potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: papryka żółta, mięso mielone wołowe, cebula, czosnek, ryż brązowy, pieczarki, jajko, natka pietruszki, oregano, majeranek, olej rzepakowy, ser żółty.
Jak zrobić paprykę faszerowaną mięsem mielonym i pieczarkami? Ryż umieść w garnku, wlej wodę, wsyp sól i gotuj na wolnym ogniu przez 30 minut. Obierz cebulę z łupiny i posiekaj w drobną kostkę. Czosnek przeciśnij przez praskę. Na patelni rozgrzej olej rzepakowy i zeszklij cebulę oraz czosnek. Dodaj mięso na patelnię, dopraw farsz solą, pieprzem, oregano i majerankiem. Smaż mięso przez 4-5 minut. Pokrój pieczarki w plastry i podsmaż razem z mięsem. Do mięsa dodaj ryż i wymieszaj. Do lekko przestudzonego farszu dodaj jajka i wymieszaj. Paprykę przekrój na pół, oczyść z gniazd nasiennych. Paprykę napełnij farszem. Zetrzyj ser żółty i umieść go na wierzchu farszu. Papryki umieść w naczyniu do zapiekania. Piecz w nagrzanym do 200 stopni piekarniku przez 30 minut.
Ryż jest zbożem niezawierającym glutenu. Jest łatwo strawny, dlatego polecany jest dla osób z problemami żołądkowymi. Ryż brązowy jest przede wszystkim źródłem złożonych węglowodanów, które wolniej podnoszą stężenie glukozy we krwi. Zawiera także witaminy z grupy B, magnez, fosfor, cynk i mangan. Magnez bierze udział w procesie skurczu mięśni, jest substratem dla wielu enzymów, dzięki czemu wpływa na nasz metabolizm, reguluje poziom cukru we krwi oraz zapobiega osteoporozie u dorosłych.
Podsumowując pyszne papryki pieczone w piekarniku to bardzo dobry pomysł na obiad. Papryka faszerowana mięsem jest bardzo syta i świetnie sprawdza się jako danie na diecie redukcyjnej. Papryka jest dobre do spożycia od razu po upieczeniu. Można ją przechowywać w lodówce przez 2-3 dni. Farsz można przygotować także z dodatkiem kaszy jęczmiennej lub gryczanej.
Alergeny w papryce faszerowanej mięsem mielonym i pieczarkami
Lista alergenów dla papryki faszerowanej mięsem mielonym i pieczarkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser żółty
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze papryki faszerowanej mięsem mielonym i pieczarkami
Papryka faszerowana mięsem mielonym i pieczarkami to bardzo dobre źródło błonnika pokarmowego. Papryka zawiera także białko pochodzenia zwierzęcego oraz dużo składników mineralnych i witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.
Energia i białka
(540g)
Węglowodany
(540g)
Tłuszcze
(540g)
Witaminy
(540g)
Składniki mineralne
(540g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.