Owoce w czekoladzie
- Truskawki (100 g)
- Banan - 1 sztuka (240 g)
- Czekolada gorzka - 1/2 tabliczki (40 g)
Przepis na owoce w czekoladzie krok po kroku
Owoce myjemy i kroimy w plastry.
Czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej.
Owoce zjadamy maczając w czekoladzie.
-
Blok czekoladowy
-
Ciastka owsiane
-
Ciasto czekoladowe
-
Muffinki czekoladowe
-
Tort czekoladowy
-
Bajaderki
-
Biszkopt czekoladowy
-
Ciastka czekoladowe
-
Muffinki z czekoladą
-
Semifredo
-
Mus czekoladowy
-
Sernik z białą czekoladą
-
Mazurek czekoladowy
-
Ciasto czekoladowe z wiśniami
-
Pralinki
-
Szyszka z ryżu preparowanego
-
Polewa z białej czekolady
-
Fondant czekoladowy
-
Deser czekoladowy
Więcej informacji na temat owoców w czekoladzie
Owoce w czekoladzie to świetny pomysł na zdrową, słodką, pyszną przekąskę dla całej rodziny, również dla dzieci. To propozycja dla wszystkich, którym zależy na zdrowym odżywianiu i chcą ograniczyć gotowe słodycze i przekąski nie rezygnując jednocześnie ze słodkości i pysznych deserów. Aby przygotować owoce w polewie czekoladowej potrzebujesz nie więcej niż 30 minut, są one więc idealnym rozwiązaniem dla osób zapracowanych i zabieganych, które nie mają czasu na spędzanie kilku godzin dziennie w kuchni. Jedyne co musisz zrobić to przygotować świeże owoce i rozpuścić czekoladę. To wspaniała alternatywa dla gotowych, sklepowych słodyczy, po które często sięgamy w pośpiechu, kiedy najdzie nas ochota na coś słodkiego, a brakuje czasu na przygotowanie wartościowej przekąski. To też świetna przekąska na imprezę - pięknie prezentują się na stole, a jednocześnie są tak pyszne że znikają z niego w mgnieniu oka. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić owoce w czekoladzie jesteś w odpowiednim miejscu - nasz przepis będzie dla Ciebie świetną interpretacją i wskazówką. Przepis na owoce w polewie z gorzkiej czekolady nie uwzględnia żadnego dodatkowego cukru, przez co jest to deser niskokaloryczny, zdrowy, przygotowany z maksymalnie naturalnych składników. Jak zrobić owoce w czekoladzie na patyku i co będzie Ci potrzebne? Oczywiście ulubione owoce oraz czekolada - mleczna lub gorzka. Tak naprawdę w kwestii owoców panuje pełna dowolność. Możesz wybrać te które lubisz najbardziej. Świetnie sprawdzą się banany, owoce jagodowe, a także melony, arbuz, ananas, kiwi, czy pomarańcze. Najlepiej wybrać czekoladę gorzką, dzięki czemu całość nie będzie zbyt mdła. Opcji jest bardzo wiele, dzięki czemu owoce w czekoladzie możesz przygotowywać na wiele sposobów i nigdy się nie znudzą. Owoce w polewie czekoladowej przekąska którą koniecznie musisz spróbować - z pewnością zostanie w Twojej kuchni na długo.
Alergeny w owocach w czekoladzie
Lista alergenów dla owoców w czekoladzie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na owoce w czekoladzie
Wartości odżywcze owoców w czekoladzie
Najlepszym wyborem będzie czekolada gorzka, o jak najwyższej zawartości miazgi kakaowej.
Energia i białka
(0g)
Węglowodany
(0g)
Tłuszcze
(0g)
Witaminy
(0g)
Składniki mineralne
(0g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.