Polewa z białej czekolady

Opublikowano: 15.02.2022 r., 17:27 | Autor: Patrycja Czerwiak
Ulubiony
ikona podziel się Podziel się
Polewa z białej czekolady podana w garnku.
Polewa z białej czekolady
Polewa z białej czekolady to wspaniały dodatek do deserów i wypieków. Odmieni nawet najnudniejsze ciasto. Ma pyszny, słodki smak i idealną, gęstą strukturę.
Przygotowanie 10 min
Gotowanie 10 min
1411 kcal
Kcal w porcji
300 g
Wielkość porcji
87
Indeks glikemiczny
Przepis wegetariański
Składniki dla 1 porcji
  • Śmietanka kremowa 36% (100 ml)
  • Czekolada biała (200 g)
Liczba porcji:
Przyprawy
ekstrakt waniliowy
Sprzęt kuchenny
kuchenka, garnek

Przepis na polewę z białej czekolady krok po kroku

Do rondelka wlej śmietankę i dodaj połamaną białą czekoladę.

Śmietankę wraz z czekoladą cały czas mieszaj, aż do momentu całkowitego połączenia.

Jak oceniasz przepis na polewę z białej czekolady
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 90,5% osób

Więcej informacji na temat polewy z białej czekolady

Polewa z białej czekolady to wspaniały dodatek do deserów i wypieków. Odmieni nawet najnudniejsze ciasto. Ma pyszny, słodki smak i idealną, gęstą strukturę. Będzie fantastyczną opcją dla miłośników naprawdę słodkich deserów. Z jej pomocą można udekorować nawet urodzinowy tort. W dodatku robi się ją błyskawicznie.

Przepis na polewę z białej czekolady jest bardzo prosty i zabiera tylko kilka chwil. Jej przygotowanie jest naprawdę bardzo proste, dzięki czemu stanowi dobrą opcję również dla początkujących kucharzy i cukierników. Dzięki tej sprawdzonej recepturze polewa jest niezwykle gęsta, ale również bardzo gładka. Szybko zastyga na powierzchni ciasta, dlatego używając jej, należy się spieszyć. To dobra opcja dla każdego, kto pragnie przygotować domową polewę. Choć w sklepach można znaleźć sporo gotowych produktów, których nawet nie trzeba poddawać obróbce termicznej, by ozdobić ciasto, to jednak nie są one zbyt zdrowie. W większości zawierają bardzo dużo cukru prostego pod różnymi postaciami, ale także mnóstwo konserwantów i barwików. Wszystkie te dodatki nie są niebezpieczne, jednak w nadmiernej ilości nie działają pozytywnie na organizm. Zamiast tego warto przygotować polewę własnoręcznie, gdyż dzięki temu sprawdzonemu przepisowi nie zajmie to więcej niż 10 minut. Polewa jest idealnie gęsta i wspaniale przywiera do ciasta. Można jej używać również do dekorowania ciasteczek, czy jako pyszne fondue do maczania owoców.

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić polewę z białej czekolady, która będzie łatwa, pyszna i prosta, to ten przepis sprawdzi się idealnie, Jej głównym składnikiem jest oczywiście biała czekolada. To dobry wybór dla wszystkich osób, które ze względów zdrowotnych muszą ograniczyć kakao w diecie, gdyż ten rodzaj czekolady go nie posiada. Jest dużo słodsza, przez co nie trzeba do niej dodawać żadnego słodzika.

Idealnie sprawdzi się ona do ciasta, można ją też użyć do dekoracji tortu. To naprawdę pyszna polewa, do której nie potrzeba zbyt dużo składników. To dobra opcja również dla początkujących osób. Ten sprawdzony przepis pokazuje jak przygotować polewę, by była szybka i łatwa.

Alergeny w polewie z białej czekolady

Lista alergenów dla polewy z białej czekolady przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

  • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
    • Śmietanka kremowa 36%
    • Czekolada biała

Wartości odżywcze polewy z białej czekolady

na 100g gotowej potrawy

To opcja, która dostarcza sporo nasyconych kwasów tłuszczowych, więc nie powinna pojawiać się w menu zbyt często.

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(300g)
Energia (kcal)
470.33
1411.00
Białko (g)
4.58
13.74

Węglowodany

Na 100g
Na porcję
(300g)
Węglowodany (g)
40.47
121.40
Węglowodany przyswajalne (g)
40.33
121.00
Błonnik (nieprzyswajalne) (g)
0.13
0.40

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(300g)
Tłuszcz (g)
33.40
100.20
Tłuszcze nasycone (g)
26.66
79.98
Szacunkowy indeks glikemiczny polewy z białej czekolady 87
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Szacunkowy koszt przygotowania polewy z białej czekolady

Koszt składników
16.00
Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Śmietanka kremowa 36%
100 ml
8.00
Za 500,0 ml
Liczba opakowań 1
1.60
Za 100 ml
Czekolada biała
200 g
4.00
Za 100,0 g
Liczba opakowań 2
8.00
Za 200 g
Koszt składników
16.00