Kotlety siekane z kurczaka z pieczarkami
- Bułka pszenna (200 g)
- Mleko 3,2% (200 ml)
- Piersi kurczaka bez skóry (1000 g)
- Cebula - 1 duża sztuka (200 g)
- Olej rzepakowy (100 ml)
- Majonez (50 g)
- Musztarda (50 g)
- Koperek ogrodowy świeży - 1 pęczek (30 g)
- Jajko (4 szt.)
- Pieczarki - 10 małych sztuk (200 g)
Przepis na kotlety siekane z kurczaka z pieczarkami krok po kroku
Bułkę porwij i zalej mlekiem.
Pierś z kurczaka pokrój w drobną kostkę.
Obierz cebulę z łupiny i posiekaj drobno.
Pieczarki pokrój w kostkę.
Na patelni rozgrzej olej rzepakowy i zeszklij cebulę.
Dodaj pieczarki i podsmaż.
Wystudź i dodaj do mięsa.
Bułkę odciśnij z nadmiaru mleka.
Dodaj do masy majonez, musztardę, dopraw solą, pieprzem, papryką słodką.
Dodaj posiekany koper i jajka.
Wymieszaj do połączenia składników.
Na patelni rozgrzej olej rzepakowy i łyżką nakładaj masę na kotlety.
Smaż przez 4-5 minut z jednej strony na wolnym ogniu.
Kotlety podawaj z dodatkiem gotowanych ziemniaków lub ryżu.
-
Zupa pieczarkowa
-
Strogonow
-
Pieczarki faszerowane
-
Kulebiaki
-
Paszteciki z pieczarkami
-
Polędwica w sosie pieczarkowym
-
Makaron z pieczarkami
-
Karkówka po cygańsku
-
Krokiety z pieczarkami i serem
-
Risotto z pieczarkami
-
Pilaw
-
Leczo z kiełbasą pieczarkami papryką
-
Rolady z mięsem mielonym
-
Mielone z pieczarkami
-
Schab w sosie pieczarkowym
-
Zapiekanka z pieczarkami
-
Zupa strogonow
-
Pulpety w sosie pieczarkowym
-
Obiad z pieczarkami
Więcej informacji na temat kotletów siekanych z kurczaka z pieczarkami
Kotlety siekane z kurczaka z pieczarkami to bardzo dobry pomysł na pyszny obiad dla całej rodziny. Siekane mięso z kurczaka sprawdza się idealnie jako zamiennik mięsa mielonego. Siekane kotlety są bardziej soczyste. Kotlety siekane można przygotować na wiele różnych sposobów i z wieloma dodatkami. Przepis na kotlety siekane z kurczaka z pieczarkami jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. Do zrobienia kotletów potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: pierś z kurczaka, pieczarki, cebula, papryka słodka, bułka pszenna, mleko, jajka, sól, pieprz, koper, olej rzepakowy, majonez, musztarda.
Jak zrobić kotlety siekane z kurczaka z pieczarkami? Bułkę porwij i zalej mlekiem. Pierś z kurczaka pokrój w drobną kostkę. Obierz cebulę z łupiny i posiekaj drobno. Pieczarki pokrój w kostkę. Na patelni rozgrzej olej rzepakowy i zeszklij cebulę. Dodaj pieczarki i podsmaż. Wystudź i dodaj do mięsa. Bułkę odciśnij z nadmiaru mleka. Dodaj do masy majonez, musztardę, dopraw solą, pieprzem, papryką słodką. Dodaj posiekany koper i jajka. Wymieszaj do połączenia składników. Na patelni rozgrzej olej rzepakowy i łyżką nakładaj masę na kotlety. Smaż przez 4-5 minut z jednej strony na wolnym ogniu. Kotlety podawaj z dodatkiem gotowanych ziemniaków lub ryżu.
Pierś z kurczaka jest mięsem prawie całkowicie pozbawionym tłuszczu. Zawiera jednak bardzo dużo łatwo przyswajalnego białka, które zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy. Mięso z piersi kurczaka zawiera fosfor i potas oraz witaminy A, C i E. Fosfor jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowej mineralizacji kości. Odpowiada także za pracę układu nerwowego, a jego brak powoduje złe samopoczucie i bóle głowy. Pamiętaj, aby kupować tylko drób z hodowli bez dodatku antybiotyków. Mięso bez jego dodatków jest zdrowsze, rośnie wolniej prawie o połowę.
Podsumowując pyszne kotlety to doskonałe danie na obiad. Kotlety można podać także podczas imprezy ze znajomymi. Kotlety są doskonałe także na zimno, podane ze świeżym pieczywem i warzywami. Siekane kotlety są dobre do spożycia od razu po przygotowaniu. Można je przechowywać w lodówce przez 2-3 dni.
Alergeny w kotletach siekanych z kurczaka z pieczarkami
Lista alergenów dla kotletów siekanych z kurczaka z pieczarkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka pszenna
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
- Musztarda
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze kotletów siekanych z kurczaka z pieczarkami
Kotlety siekane z kurczaka z pieczarkami to bardzo dobre źródło białka pochodzenia zwierzęcego. Kotlety zawierają także sporą ilość węglowodanów prostych. Nie powinny ich spożywać osoby chorujące na cukrzycę.
Energia i białka
(440g)
Węglowodany
(440g)
Tłuszcze
(440g)
Witaminy
(440g)
Składniki mineralne
(440g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.