Ciasto z pierniczkami
- Jajko (4 szt.)
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa) (250 g)
- Cukier puder (100 g)
- Powidła śliwkowe (300 g)
- Ciastka korzenne (120 g)
- Mleko 2% (500 ml)
- Śmietanka kremowa 30% (100 g)
- Budyń (proszek) (60 g)
Przepis na ciasto z pierniczkami krok po kroku
Białka oddziel od żółtek. Białka ubij na sztywną pianę, dodaj cukier i zmiksuj.
Cały czas miksując, dodawaj po jednym żółtku.
Do ubitej masy przesiej mąkę i dokładnie wymieszaj.
Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia i wlej masę na ciasto.
Piecz w nagrzanym do 175 stopni piekarniku przez 40 minut.
Biszkopt ostudź i posmaruj powidłami.
Zagotuj 3/4 mleka w garnuszku. Pozostałą część wymieszaj z budyniem. Proszek z mlekiem wlej do gotującego się mleka i mieszaj aż do stężenia.
Połowę kremu wyłóż na biszkopt. Ciasno poukładaj na nim pierniczki i przykryj drugą częścią kremu.
-
Ciasto krówkowe
-
3 bit bez pieczenia
-
Ciasto kinder bueno
-
Tort pavlova
-
Ciasto ze słonecznikiem
-
Chatka baby jagi
-
Banoffee
-
Ciasto "wiśniowy puszek z kajmakiem"
-
Słonecznikowiec
-
Ciasto rafaello na biszkopcie
-
Ciasto zielony mech
-
Ciasto ambasador
-
Ciasto czekoladowe z kremem
-
Boża krówka
-
Ciasto filadelfia
-
Szarlotka królewska
-
Ciasto fale dunaju
-
Ciasto marysieńka
-
Ciasto z kremem
Więcej informacji na temat ciasta z pierniczkami
Ciasto z pierniczkami to smaczny wypiek, który doskonale sprawdzi się na co dzień i od święta. Tak przygotowany placek pięknie wygląda, a jeszcze lepiej smakuje.
Przepis na ciasto z pierniczkami to świetny pomysł na super wypiek na święta. Ciasto jest pyszne, a przy tym słodkie i naprawdę fantastycznie wygląda. To smaczne ciasto, które kryje w sobie mnóstwo połączeń smaków. To ciasto jest proste w przygotowaniu, dlatego sprawdzi się również dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z gotowaniem. Głównym składnikiem tego ciasta są pierniczki. To one sprawiają, że jest tak ciekawe i pyszne. Możesz wykorzystać ciasteczka zarówno nadziewane, jak i te bez nadzienia. Pierniczki są łatwo dostępne, dlatego na pewno nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem ich. Pierniczki to ciastka, które są w Polsce dość popularne. W cieście nie sprawdzą się te pieczone samodzielnie, ale te sklepowe, z czekoladą i puszystym, bardzo wilgotnym ciastem. Jeśli nie lubisz korzennych przypraw, zamiast pierniczków możesz wykorzystać biszkopty, jednak dobrze nasączone, tak by nie były zbyt suche. Suche ciastka nie sprawdzą się w cieście. Krem do ciasta robi się na bazie budyniu, jednak możesz przygotować również zwykły śmietankowy.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić ciasto z pierniczkami, by było smaczne i dobre dla początkujących, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. Piernikowe wypieki cieszą się popularnością zwykle jesienią i zimą, jednak oczywiście możesz przygotowywać to ciasto cały rok, gdyż w sklepie pierniczki są dostępne bez limitu. To najlepsze rozwiązanie dla wszystkich miłośników tych słodkich ciasteczek. To domowe ciasto przekłada się smacznym i szybkim kremem. Jest niebanalne, więc sprawdzi się zarówno na imprezy, jak i na deser do kawy w niedzielne popołudnie. To pyszne świąteczne ciasto przekładane z pierniczkami i dużą ilością kremu. Zamiast pierniczków możesz również wykorzystać biszkopt lub inne ulubione ciasteczka. Pamiętaj jednak, by sięgać po takie, które są dość miękkie. To ciasto najlepiej przygotować kilka dni przed imprezą, by ciastka zdążyły zmięknąć.
Alergeny w cieście z pierniczkami
Lista alergenów dla ciasta z pierniczkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa)
- ciastka korzenne
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- ciastka korzenne
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- ciastka korzenne
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- ciastka korzenne
- Mleko 2%
- Śmietanka kremowa 30%
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- ciastka korzenne
-
Nasiona sezamu i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- ciastka korzenne
Wartości odżywcze ciasta z pierniczkami
To opcja, która zawiera sporo cukru, dlatego nie powinna gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(163g)
Węglowodany
(163g)
Tłuszcze
(163g)
Witaminy
(163g)
Składniki mineralne
(163g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.