Ciasto niebo w gębie
- Mąka pszenna typ 500 (130 g)
- Mąka ziemniaczana (30 g)
- Cukier (150 g)
- Jajko (6 szt.)
- Proszek do pieczenia (7 g)
- Jabłko (1500 g)
- Cukier (20 g)
- Galaretka - truskawkowa (140 g)
- Masło (20 g)
- Mleko 3,2% (1000 ml)
- Mąka pszenna typ 500 - do kremu (30 g)
- Mąka ziemniaczana - do kremu (30 g)
- Cukier - do kremu (150 g)
- Cukier wanilinowy (20 g)
- Masło - do kremu (400 g)
- Wiórki kokosowe (150 g)
- Masło (20 g)
- Cukier (20 g)
- Orzechy włoskie (60 g)
- Masło z orzechów arachidowych (ziemnych) (60 g)
Przepis na ciasto niebo w gębie krok po kroku
Białka ubij na sztywno, ucierając, dodawaj stopniowo cukier oraz żółtka, dodaj mąkę przesianą z proszkiem do pieczenia, delikatnie wymieszaj.
Formę wyłóż papierem do pieczenia, przełóż masę i wstaw do piekarnika, piecz przez około 50 minut w temperaturze 180 stopni.
Jabłka obierz, zetrzyj na tarce o grubych oczkach, w garnku roztop masło, dodaj jabłka i cukier, duś na małym ogniu przez 15 minut.
Garnek zdejmij z ognia wsyp suche galaretki i dokładnie wymieszaj, odstaw do ostudzenia.
Biszkopt przekrój na pół, wyłóż tężejącą masę jabłkową i wstaw do lodówki do całkowitego stężenia.
Z mleka odlej szklankę, rozrób w nim obydwie mąki, pozostałe zagotuj z cukrem i cukrem waniliowym.
Do gotującego się mleka wlej mleko z mąką i ugotuj budyń, odstaw do całkowitego ostudzenia. Masło przełóż do miski, utrzyj do białości, ucierając, dodawaj stopniowo po łyżce zimnego budyniu. Dodaj masło orzechowe i wymieszaj.
3/4 kremu wyłóż na masę jabłkową, przykryj biszkoptem, pozostały krem rozsmaruj na wierzchu.
Na patelni roztop masło z cukrem, wsyp wiórki kokosowe i posiekane orzechy i smaż na małym ogniu, ciągle mieszając do uzyskania złocistego koloru.
Ostudzonymi wiórkami i orzechami posyp wierzch ciasta.
Więcej informacji na temat ciasta niebo w gębie
Ciasto niebo w gębie to pyszny wypiek, który przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom prostych wypieków. Jeśli chcesz wiedzieć, jak je przygotować użyj tego przepisu. Dowiesz się z niego jak przygotować ten smaczny, a także ciekawy deser.
Przepis na ciasto niebo w gębie to doskonały pomysł na najlepsze ciasto z orzechów i jabłek. Jabłka i orzechy to naprawdę smaczne połączenie. Choć niezbyt popularne. Ten placek z jabłkami udowadnia to bardzo dobrze. Do jego przygotowania przyda się tylko piekarnik i mikser. Całość można stworzyć w 20 minut, później wystarczy tylko czekać na jego upieczenie. To ciasto, które jest niezwykle aromatyczne, dlatego podczas jego pieczenia pachnie cały dom. Główne składniki tego ciasta to pyszne jabłka, które dostarczają sporo witamin i miłego, słodkiego smaku. Oprócz nich ciasto wzbogacone jest o dodatek orzechowego kremu, który niezwykle dobrze podkreśla smak jabłek. Jeśli uwielbiasz te owoce, to na pewno pokochasz ten wypiek.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić ciasto niebo w gębie, by było pyszne i dobre dla początkujących, to ten sprawdzony przepis będzie najlepszą opcją. Będzie najlepszą opcją na jesienne popołudnia ze względu na dużą dawkę jabłek i orzechów, a te składniki kojarzą się właśnie z tą porą roku. Na pewno przypadnie do gustu miłośnikom słodkich wypieków. To najlepsze ciasto jabłkowe! Składa się na nie puszysty, ale bardzo prosty biszkopt podany z jabłkami i orzechy włoskie, które nie tylko pięknie go dekorują, ale również dodają sporo smaku. Można korzystać z wcześniej podprażonych orzechów, jednak równie dobrze sprawdzą się również zwykłe. To ciasto idealnie łączy w sobie smak jabłek, orzechów i cynamonu. Dzięki takiej kompozycji jest po prostu pyszne. To dobre rozwiązanie na szybki wypiek w kilka chwil, sprawdzi się nawet dla początkujących kucharzy. Jest tak smaczne, że ciężko jest przejść obok niego obojętnie. Na pewno skradnie serca wszystkich miłośników tradycyjnych szarlotek, choć w tym wydaniu jest nieco ciekawsze i świeże. Najlepiej smakuje zaraz po upieczeniu.
Alergeny w cieście niebo w gębie
Lista alergenów dla ciasta niebo w gębie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
- Mąka pszenna typ 500
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Mleko 3,2%
- Masło
- Masło
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Orzechy włoskie
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Masło z orzechów arachidowych (ziemnych)
Wartości odżywcze ciasta niebo w gębie
Ta opcja zawiera dużo cukru, dlatego nie powinna gościć zbyt często w naszej diecie.
Energia i białka
(424g)
Węglowodany
(424g)
Tłuszcze
(424g)
Witaminy
(424g)
Składniki mineralne
(424g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.