Ciasto kawowe bez pieczenia
- Herbatniki (200 g)
- Mascarpone (500 g)
- Kawa, gotowy napar bez cukru (25 ml)
- Śmietanka kremowa 36% (500 ml)
- Cukier (80 g)
Przepis na ciasto kawowe bez pieczenia krok po kroku
Śmietankę ubij na sztywno z cukrem. Połącz z serkiem. Ubijaj do połączenia składników.
Do masy dodaj kawę i wymieszaj.
Herbatniki wyłóż na blaszkę zabezpieczoną papierem do pieczenia.
Całość schłodź w lodówce przez 2 godziny.
Więcej informacji na temat ciasta kawowego bez pieczenia
Ciasto kawowe bez pieczenia to coś dla prawdziwych smakoszy tego aromatycznego napoju. Robi się je niezwykle prosto z kilku bazowych składników. Ma wspaniały smak. Do wykonania go nie trzeba korzystać ze specjalnego sprzętu, gdyż ciasta nie trzeba nawet zapiekać. To świetny wybór dla osób, które nie posiadają w swojej kuchni piekarnika. Dzięki zastąpieniu blatów ciasta herbatnikami całość jest bardzo prosta i smaczna, a w dodatku zawsze wychodzi.
Przepis na ciasto kawowe bez pieczenia to doskonały wybór dla każdego, kto kocha proste domowe wypieki z charakterem. To ciasto jest nie tylko piękne, ale również smaczne. Świetnie sprawdzi się nawet na wykwintne przyjęcia, gdyż prezentuje się bardzo elegancko. Najlepsze w tym cieście jest to, że można je zrobić całkiem bez pieczenia. To zdecydowanie skraca czas całego przygotowania. I jest gwarantem, że ciasto na pewno się uda. Do jego wykonania potrzebne są tylko biszkopty. Nawet osoby na diecie z niskim indeksem glikemicznym mogą sobie pozwolić na ten deser, gdyż można skorzystać z ciasteczek bez dodatku cukru, które są równie pyszne.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić ciasto kawowe bez pieczenia, które będzie pyszne, a przy okazji łatwe, to ten prosty przepis będzie idealnym wyborem. To doskonały pomysł na najlepsze ciasto. Jego bazą jest prosta masa kawowa. To ciasto tak dobre, że ciężko jest przejść obok niego obojętnie. Choć bardzo łatwe, to jest niezwykle smaczne i inne niż wszystkie. Najlepiej smakuje na zimno i fajne się prezentuje ze względu na liczne warstwy. To najprostsze, a przy tym najbardziej efektowne ciasto, jakie uda ci się znaleźć. Pięknie się prezentuje i dobrze smakuje. Będzie idealnym wyborem na przyjęcia, zwłaszcza te dla dzieci, które wprost kochają tego typu słodkości. To świetny deser dla wszystkich miłośników kawowych przysmaków. W tym wydaniu kawa jest bardzo łagodna i lekko zdominowana przez mleko, jednak dzięki temu cały deser jest łagodny i bardzo delikatny. Świetnie współgrają w nim również biszkopty namoczone w kawowym pączu, dzięki któremu wspaniale miękną i komponują się z kremem. Ciasto można udekorować warstwą kakao, kawy czy tartej czekolady, by pięknie się prezentowało.
Alergeny w cieście kawowym bez pieczenia
Lista alergenów dla ciasta kawowego bez pieczenia przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
- mascarpone
- Śmietanka kremowa 36%
Wartości odżywcze ciasta kawowego bez pieczenia
Ten deser zawiera dość sporo cukru, więc nie powinien gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(123g)
Węglowodany
(123g)
Tłuszcze
(123g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.