Ciasto góra lodowa z malinami
- Mąka pszenna typ 500 (250 g)
- Cukier - 2 szklanki (400 g)
- Kakao 16% (proszek) - 4 płaskie łyżki stołowe (40 g)
- Jajko (5 szt.)
- Mleko 3,2% (1100 ml)
- Maliny (400 g)
- Masło (450 g)
- Mleko w proszku (250 g)
- Galaretka (75 g)
Przepis na ciasto góra lodowa z malinami krok po kroku
Galaretkę malinową rozpuść w gorącej wodzie wg instrukcji na opakowaniu.
Wystudź i umieść w lodówce do stężenia.
Oddziel żółtka od białek.
Białka ubij do powstania sztywnej piany.
Dodaj do nich 150 g cukru i zmiksuj krótko.
Cały czas miksując, dodawaj po jednym żółtku.
Do ubitej masy jajecznej przesiej mąkę pszenną i kakao.
Wymieszaj delikatnie szpatułką.
Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia i wlej masę na biszkopt.
Piecz w nagrzanym do 180 st. C piekarniku przez 40 minut.
Wystudź ciasto i przekrój na pół.
Do garnka wlej mleko, dodaj 150 g cukru i budyń, wymieszaj.
Gotuj budyń na wolnym ogniu, cały czas mieszając, aż masa zgęstnieje.
Wystudź masę i zmiksuj z 300 g masła w temperaturze pokojowej.
Biszkopty przetnij na pół.
Masę budyniową podziel na dwie części.
Na biszkopt wyłóż jedną część masy.
Na wierzch masy wyłóż maliny i zalej je tężejącą galaretką malinową.
Na galaretkę wyłóż drugą połowę biszkoptu.
Na nim rozsmaruj masę i w nią wetknij połówki biszkoptów.
W garnku rozpuść 100 g masła, wlej 300 ml mleka i dodaj 100 g cukru, gotuj do połączenia składników.
Masę lekko wystudź i zmiksuj z mlekiem w proszku.
Podziel masę na dwie części i do jednej z nich dodaj kakao i wymieszaj.
Polewami z mleka w proszku polej wierzch ciasta.
Ciasto schłodź w lodówce przez około 4-5 godzin.
-
Charlotte
-
Sernik z rosą
-
Ciasto z malinami
-
Sernikobrownie z malinami
-
Tort pavlova
-
Malinowa księżniczka
-
Ciasto balladyna
-
Ciasto bezowe
-
Tort z malinami
-
Tort lodowy
-
Krem malinowy do tortów
-
Ciasto bez pieczenia na biszkoptach
-
Ciasto czekoladowe z malinami
-
Kruche ciasto z malinami
-
Ciasto kruche z malinami
-
Ciasto z malinami i budyniem
-
Tarta z mascarpone i owocami
-
Ciasto jogurtowe z malinami
-
Ciasto z malinami
Więcej informacji na temat ciasta góra lodowa z malinami
Ciasto góra lodowa z malinami to wspaniały pomysł na pyszne ciasto na kakaowym biszkopcie. Sprawdzony przepis można modyfikować, dodając ulubione owoce. Ciasto jest bardzo efektowne i doskonale komponuje się podane z kawą i herbatą. Przepis na ciasto góra lodowa z malinami jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. Do zrobienia ciasta potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: mąka pszenna, jajka, cukier, kakao, maliny, galaretka malinowa, mleko, budyń, masło, mleko w proszku, biszkopty.
Jak zrobić ciasto góra lodowa z malinami? Galaretkę malinową rozpuść w gorącej wodzie. Wystudź i umieść w lodówce do stężenia. Oddziel żółtka od białek. Białka ubij do powstania sztywnej piany. Dodaj do nich cukier i zmiksuj krótko. Cały czas miksując, dodawaj po jednym żółtku. Do ubitej masy jajecznej przesiej mąkę pszenną i kakao. Wymieszaj delikatnie szpatułką. Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia i wlej masę na biszkopt. Piecz w nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez 40 minut. Wystudź ciasto i przekrój na pół. Do garnka wlej mleko, dodaj cukier i budyń, wymieszaj. Gotuj budyń na wolnym ogniu, cały czas mieszając, aż masa zgęstnieje. Wystudź masę i zmiksuj z masłem w temperaturze pokojowej. Biszkopty przetnij na pół. Masę budyniową podziel na dwie części. Na biszkopt wyłóż jedną część masy. Na wierzch masy wyłóż maliny i zalej je tężejącą galaretką malinową. Na galaretkę wyłóż drugą połowę biszkoptu. Na nim rozsmaruj masę i w nią wetknij połówki biszkoptów. W garnku rozpuść masło, wlej mleko i dodaj cukier, gotuj do połączenia składników. Masę lekko wystudź i zmiksuj z mlekiem w proszku. Podziel masę na dwie części i do jednej z nich dodaj kakao i wymieszaj. Polewami z mleka w proszku polej wierzch ciasta. Ciasto schłodź w lodówce przez około 4-5 godzin.
Podsumowując ładne i pyszne ciasto doskonale sprawdzi się jako deser na wiele okazji. Ciasto świetnie prezentuje się na talerzu, można więc podać je także na bardziej uroczyste okazje. Szybkie ciasto przygotujesz, jeśli zamienisz biszkopt na kakaowe herbatniki. Ciasto jest dobre do spożycia dopiero po schłodzeniu w lodówce. Można je przechowywać szczelnie zamknięte przez 2-3 dni.
Alergeny w cieście góra lodowa z malinami
Lista alergenów dla ciasta góra lodowa z malinami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
- Masło
- Mleko w proszku
Wartości odżywcze ciasta góra lodowa z malinami
Ciasto góra lodowa z malinami to słodki domowy wypiek zawierający dużą ilość cukru. Ciasto zawiera dużą ilość kalorii pochodzących z tłuszczu nasyconego. Ciasto domowe nie zawiera konserwantów ani sztucznych dodatków.
Energia i białka
(360g)
Węglowodany
(360g)
Tłuszcze
(360g)
Witaminy
(360g)
Składniki mineralne
(360g)
-
mąka pszenna,
cukier,
kakao,
jajka,
mleko,
maliny,
masło,
mleko w proszku,
galaretka,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.